Bohaterowie naszych czasów

Uwaga, uwaga, nastąpił histeryczny przełom. Jak donosi jeden z najbardziej szacownych „dzienników opinii“, czyli Super Express, znaleźli się chętni do zagrania w narodowej epopei pana reżysera Antoniego Karuzego.

Wielu, w tym nijaki Opania, ze strachu przed prawdą zdrefiło, zrejterowało, ba, zdradziło haniebnie ojczyznę. Ale są tacy, którzy kulom reżimu się nie będą się kłaniać, którzy mają jaja niczym kokosy, i odwagę niczym kamikaze Lech Kaczyński.

W pierwszym szeregu bohaterów scen polskich staja przeto (wedle tego Super Expressu) panowie Witold Pyrkosz (lat 86), Marian Kociniak (lat 77), oraz nijaki Jerzy Zygmunt Nowak (lat 72). Wszyscy z przyjemnością chcą na barki swe wziąć ciężar odpowiedzialności. Podziwiam przeto odwagę wybitnych naszych artystów, acz podejrzewam, że z racji wieku zachodzić oto może sytuacja, że za bardzo już nie wiedzą co czynią. Trwają poszukiwania aktorek. Jak na razie jedyną chętna do odegrania roli żony kamikadze jest strażniczka krzyża spod Pałacu niesłusznie zapomniana gwiazda estrady Katarzyna Łaniewska (lat 80).

Inna plotka głosi, że w role osamotnionej córki  kamikadze ma się wcielić jakiś naturszczyk, najprawdopodobniej pani Ewa Stankiewicz. To dobry wybór bo pani Ewa zagra każda rolę,  którą napisze jej nawet kompletnie niedorozwinięty scenarzysta. W każdym razie dusza rośnie, rośnie i z dumy pączkuje.

Advertisements

Opublikował/a

Wszystkie opisywane tu wydarzenia są jedynie wytworem mojej fantazji a nie istniejące fakty zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie nieznanych i nieszanowanych jest jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s