Komedianci katolicy

daniec_130312_600

Satyryk Daniec uważa, że kabaret Limo przegiął pałę kpiąc z religii i moherowych kołtunów. Nie można serwować żartów – dowodzi Daniec – po których część poczuje sie urażona, a nie daj boże wszyscy. No, to nie ma co ukrywać, że z cisik chujowo smieszny z tego Dańca satyryk. Bo jeśli satyryk boi się własnych żartów i odpowiedzialności za nie, że nie daj boziu kogoś urazi, to ewidentnie pomylił zawody i minął się z powołaniem. W najlepszym wypadku jest marnym komediantem.

Gdyby tak do zawodu podchodzili wszyscy satyrycy, to świat nigdy nie poznałby Georga Carlina, czy Billa Hicks’a. Kariery nie zrobiliby też Carrey, Williams czy Aykroyd. Pora więc, by komik Daniec  zwinął pan swój marny kramik.

Bo o ile Limo mnie jednak rozśmieszył, to Daniec nie zrobił tego już od wieków. Dlatego, że jest nudny i beznadziejnie przewidywalny. Nikt nie wymaga od niego by sobie pan żartował z religii, acz pokazuje to jednocześnie jego odwage jako satyryka. To tchórz i koniunkturalista!

Nie przypominam sobie też abym ja, lub ktokolwiek inny leciał ze skargą do Krajowej Rady albo sądu, po Dańca licznych i wątpliwych występach. Bo każdy z nas jak tu siedzimy i to czytamy rozumie znakomicie. że rolą dobrego satyryka jest wyśmiewać, szydzić, a czasem i obrażać. Bez tego nie ma ostrej satyry. Ale przecież Daniec wie lepiej, bo on niby fachowiec, choć przyznam że najgorszy jest satyryk bez poczucia humoru.

Zaś co do tych spróchniałych sierot z parlamentu… To zidiociałe towarzystwo, więc wszystkie te skargi to z nudów i wrodzonego debilizmu. Daję sobie też głowę odciąć,  że ten cały poseł Jaworski choćby, przed telewizorem zaśmiewał się z dowcipu Limo, ale kiedy wyszedł na zewnątrz, to natychmiast zrobił groźną minę, obciągnął marynarę (a może i flaszkę) i huknął: „Obrażono moją religię. Ognia!” Bo on taki na pokaz jest prawy i religijny, jak oni wszyscy.

A jeśli chodzi o Limo, to może i ten dowcip o papie nie był majstersztykiem, ale jednak śmieszył i najważniejsze że był! A jeszcze w zdewociałej  telewizji publicznej to już w ogóle miodzio.

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

11 thoughts on “Komedianci katolicy

 1. Po Dańcu widać , co może z dziada zrobić młodsza o 20 lat żona ! Zdziadział do reszty , jego humor , to takie wsiowe dysko-polo . Teraz z powodzeniem może podać rękę Pietrzakowi Janowi i razem robić kabaret dla PIS , lub moherów Rydzyka , bo pasują poziomem !

 2. Oni wszyscy na starosc staja sie tepi jak zyletki Polsilver i pobozni jak sam Wojtyla. Pieprzak, Rosiewicz, Daniec – wszyscy oni niegdys zabawni i dowcipni, przeobrazaja sie w betonowe mohery.
  Chyba pora umierac…

 3. Co Wy tak szturrrrrrmem na satyrynka Gdańca? Dajta sobie spokój i zmieńta kanały. Jak ktoś gdańczy, znaczy publikę stracił. A samotność bez szkła i sitka doskwierrrrra tak samo jak celebrycie Kwaśniewskiemu i Kaliszowi.

 4. Gawiedź od wieków cieszą bawarskie dowcipy. Limo jak flądra – jest płaski i trzyma się dna. Kto urodził się wołem, nie umrze skowronkiem. Katolicy nie takich „herosów” przeżyli ;p

  1. Flądra ! a co ty tutaj robisz ? to nie twój poziom , na dno ! Ty swoich ”herosów” przeżyjesz , chyba że się zagubisz wśród tej ciemnoty . Akurat dla nas Limo jest super !

 5. Dziwi mnie ze jeszcze „nie dał głosu”pieszczoch komuny,”wentyl socjalizmu”wiecznie prześladowany, we własnym mniemaniu Jan Pietrzak o życiorysie rodziny i własnym czystym jak łza.
  I żadne tam PZPR Szkoły polityczne i inne indoktrynacje.Inni tak on nie W życiu.
  A Daniec oczekuje na występy w TRWAM wiec i sie obraza.
  Pewno i obrazon został tez ten od „chłopców radarowców” co to tam na etacie.

 6. Był kiedys Rosiewicz. Miał szacunek ,poważanie,publikę, zadał się z moherami i skończył niby spiewając gdzieś po kruchtach za bóg zapłać i teraz będzie to samo z Dańcem.Jak tak może odwalić ludziom wydawałoby się inteligentnym.Są tez inni Krawczyk Szczęśniak itd.Żeby tak samemu z siebie robić dziada w imię zbrodniczo żydowsko,pedofilskiej wiary to naprawdę trzeba mieć równo zryte pod beretem.

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s