Filmowa rycyna

tbilisi_130408_600

Cóż za wspaniała rzecz nam się szykuje. Palce lizać, paznokcie obgryzać. Chodzi o film Joanny Lichockiej vel Bichniewicz i nijakiego Rybickiego zatytułowany „Prezydent” (tajna premiera chyba dzisiaj). Jaki był ten nasz prezydent? Ano był to jakże skromny i wyjątkowej wielkości człowiek, który – uwaga – zatrzymał rosyjskie czołgi. Tak, to nie są jaja, nie drwię sobie z was i nie ściemniam.  Taki wizerunek Kaczora mamy w filmie!

O co tu chodzi z tymi czołgami? Chodzi o wizytę Kaczyńskiego w Tbilisi w roku 2008, kiedy to Rosja zatakowała Gruzję. I wtedy ponoć Kaczyński swym wyjątkowym dyplomatycznym poświęceniem, zatrzymał tę ruską nawałnicę. Tyle, że to najzwyczajniejsze naciąganie faktów.

Bo tak naprawdę jeśli już ktoś coś zatrzymał, a w szczególności ruskie czołgi, to zrobił to inny mały wzrostem, choć wielki duchem prezydent, czyli Sarkozy. Widząc co sie święci, wpadł wpierw do Moskwy, coś tam zagadał Miedwiediewem, a potem poleciał do Tbilisi z gotowym rozejmem. Jak Kaczor do tego Tbilisi wreszcie dotarł, plus minus dwa dni później, to po ruskich czołgach nie było już śladu. Więc może coś ten Kaczyńśki powstrzymał, ale napewno nie byłu to sowieckie tanki.

Generalnie nic nie naprawił, a wiele popsuł. Za psute i śmieszne gesty wobec jakiegoś karmazynowego awanturnika z nieistotnego kraju, do dziś płacimy rachunki. I niech Lichocka nie wciska kitu, że był to jakiś wielki polityk i przywódca, bo i tak z niego De Gaulle‘a nie zrobi. Że się niby kulom nie kłaniał? Już raz w historii mieliśmy takiego bohatera, co to tym kulom się nie kłaniał. Choć był zdecydowanie wyższy, to też lubił wypić i równie marnie skończył.

A tak w ogóle, to nic, żaden cudowny stoperan nie zatrzyma sraczki pani Lichockiej, pani Gargas i Stankiewicz, panów Pospieszalskiego i Sakiewicza do kupy wzietych i do kwadratu podniesionych. To sraczka genetyczna, na którą nie ma leków. Podobnie zresztą jak nie ma skutecznego leku powstrzymującego mój i nie tylko mój odruch wymiotny na samą myśl o tych filmach. Te ich filmy są zdecydowanie skuteczniejsze od rycyny.

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

11 thoughts on “Filmowa rycyna

 1. Cały czas nie mam jasności. Czy to Rosja zaatakowała Gruzję, czy to jednak Gruzja zaatakowała Rosję i dostała po dupie?

 2. Sztuka , sztuce nie równa . Dla tych piewców kultury pisowskiej , to nawet słoik z gównem rzuconym w tablicę przez pisowca , jest sztuką , a karaluch ze słoika przyniesionego do sejmu przez jakiegoś gówniarza , morze być symbolem bohaterskiego prezydenta walczącego z Rosjanami o wolną Polskę ! Dla pisowskich idiotów , tylko ich prawda jest najprawdziwsza !

  1. Trudno to coś , czego się potrzymał mały mierny człowiek , nazwać czołgiem , jak fama niesie , w tej rodzinie , to coś , od pokoleń jest w zaniku ! stąd u nich ta nerwowość i nienawiść do wszystkich , co mają wszystko normalne ,łącznie z czołgiem !

 3. Podobno zatrzymał a i uratował życie prezydentowi Gruzji bo ten przed Rosjanami nabawił się takiej sraczki,ze az do wycieńczenia.A nasz jak wiadomo cierpiał na tę sama przypadłość,od czau jak go ta wredna niemiecka gazeta nazwała kartoflem/i przez to nie mógł uczestniczyć w ważnej konferencji międzynarodowej/
  Wiec podzielił się swym lekarstwem, zaordynowanym mu przez polskich profesorów i „uratował Gruzję”

 4. Drodzy Państwo!
  Czy wiecie, że Zima wypuszcza Wiosnę lada dzień?
  A Wy tutaj o jakichś dyspepsjach, które rzekomo lepsze od amerykańskich rakiet przeciw ruskim czołgom, Czy warto powtarzać idiotyzmy wiadomych sił nawet inteligentnie, półżartem i półserio? Inteligencji to oni raczej nie wyczują, bo coś trzeba na ten temat chociażby wiedzieć, a na pół-żartach i pół-powadze ni w ząb się nie poznają.

 5. PiS jak zwykle nie ma szczęścia. Rocznica za pasem, a tu zmarła Żelazna Lady i ten news zdominuje media na najbliższe dni. Ona zatrzymała czołgi, samoloty i roszczeniowy motłoch z kilofami. Miała więcej jaj (coyonnes) niż cały PiS, SP, PO, PSL & consortes razem wzięte. Cześć jej pamięci.

 6. Revel jak byś Ty tyle szmalu klepał na bajkach o Kaczyńskim zaprawionych Smoleńskiem co wyżej przez Ciebie wymienieni to byś też wciskał tyle kitu „Ciemnemu Ludowi”

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s