Kogo chcą Polacy

sondaz_130526_600

Jeśli za dobrą monetę brać badania sondażowe na rok przed wyborami, to okazuje się iż tylko 17% respondentów chce by Tusk nadal był premierem. Jednocześnie tylko 16% widzi na tym fotelu Kaczyńskiego.

Prawica (obojętnie co przez to rozumiemy) natychmiast więc odtrąbiła, że to… wielkie zwycięstwo Kaczyńskiego, że Polacy w ogóle nie chcą Tuska a jedynie od rana do wieczora marzą o Kaczyńskim. I to nic, że kolega Kaczor stracił w stosunku do poprzednich badań, i nic, że tuż za plecami ma Balcerowicza (14%).

Co ciekawe, prawie połowa repondentów deklaruje jednocześnie  strach przed powrotem do władzy PiS i ich niezrównowazonym prezesem na czele. Mniej więcej tyle samo Polaków nie widzi też potrzeby przyśpieszonych wyborów. Kaczory więc jak indyki, cieszą się że święto dziękczynienia za pasem.

Advertisements

Opublikował/a

Wszelkie podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe. Niektóre z opisywanych tu wydarzeń mogą być częściowo wytworem mojej wyobraźni, choć zawsze mają odniesienia do rzeczywistości

One thought on “Kogo chcą Polacy

  1. Oj, mam nadzieję, że wreszcie będzie rzeź. Dorżną tę watahę do cna. A prezesa w skarpetkach 🙂

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s