Coś biskupom rozum odbiera

zawitkowski_130903
biskupie dożynki ze śliniącym się biskupem

Oto złote myśli (niektóre) pana biskupa łowickiego Józefa Zawistkowskiego. Jego myśli są tak łowickie, jak łowicki może być tamtejszy pasiak. Miejsce zdarzenia: Częstochowa, Jasna Dziura, dożynki.

*Wieś musi (!) kultywować dawne obyczaje, tradycje i obrzędy, zwłaszcza te religijne.  Zachować należy to co zdrowe i piękne; kapliczki trzeba budować przy każdej drodze, a w strojach ludowych trzeba zacząć chodzić do pracy;

* Chłop ma moralny obowiązek odwrócić się od Europy, bo Europa „odwróciła się od krzyża“;

* „Człowieku dożynkowy, ostrzegam Cię. Bez Komunii, bez modlitwy – zdziczejesz, a potem przyjdzie oziębłość, seks“. No cóż… wpierw oziębłość a potem seks? I dlatego właśnie myśli biskupa Józefa są tak oryginalne. Choć z drugiej strony ta iskierka w oku biskupa jak patrzy na te dzieci (foto)… No, no…;

* Jesteś niewierzący? Jesteś przeto skończonym kłamcą, oszustem i przekrętem, ochrzczonym draniem! Tak, jesteś skurwysynem!

* Do kwiatów trzeba mówić, że zwierzętami trzeba rozmawiać, w niebo trzeba z wiarą spoglądać, a ziemię jak matkę rodzoną kochać. Tam gdzie się da, wrócić do źródeł, rezygnować z maszyn, pielęgnować pługi, kosy odkurzyć;

* Nie ulegać modom i nie iść na łatwiznę. Przekupują was tymi kanalizacjami, tymi wodociągami, a bez tego żyć można, co już wasi ojcowie dowiedli. Te dogodności to część spisku szatana, by was przekupić, zniewolić i odciągnąć od boga;

* Lekcje w szkołach należy zaczynać od modlitwy, bo inaczej ta cywilizacja zgnije;

* Trzeba ogłosić koniec ery telewizora na ścianie. A gdzie krzyż, gdzie różaniec? One tam powinny wisieć. Dzicy ludzie!

Z grubsza to wszystko, acz kilka jeszcze wielobarwnych myśli było. Aż się boję pomyśleć co biskup ma jeszcze w zanadrzu. Przyznać musicie, że ma talent ten gość. Zapamiętajmy jego nazwisko.

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

11 thoughts on “Coś biskupom rozum odbiera

 1. Zaproponowałbym powrót nie tylko do pasiaków łowickich, ale tez do sierpa. Ale to się może źle kojarzyć po połączeniu z młotem, którego przedstawiłeś.

 2. Coś mi się zdaje, że nauki kościoła zmierzają na manowce. Z równą skutecznością pan biskup mógłby zawracać Wisłę pastorałem.

 3. Typowy przykład watykańskiej doktryny – lud musi być utrzymany w ciemnocie i zabobonie.
  Nietrafny tytuł notki: nie można komuś odebrać czegoś, czego nie posiada 🙂

 4. Dawne obyczaje i obrzędy to mamy z czasów kiedy kościół nie okupował Polski , To obrzędy naszych Ojców- słowian. Z kościoła to mamy tylko grzech, piekło, czyściec ,umartwianie . No chyba że się jest biskupem to wtedy życ nie umierac.

 5. Ciekawe, czy sam stosuje sie do wlasnych wytycznych i plebanie ma nieskanalizowana. Czyzby chodzil s***c za stodole i myl sie w potoku?

 6. Nie jestem w stanie w to uwierzyć! Ponieważ wierzę tylko w to czego mogę dotknąć, proszę Szanownego Revela o źródło. To po prostu niemożliwe! To już nie szczyt idiotyzmu, to wprost nierealne, dlatego nie wierzę. Pozdrawiam 🙂

 7. Ma rację ten cielesny, tfu duchowny – wróćmy do tradycyjnych wierzeń – do rodzimowierstwa, wiary w Świętowita i innych słowiańskich bogów wykarczowanej przez heretycką i zbrodniczą sektę Krk.
  Żądam zerwania konkordatu.

 8. Temu biskupowi to kościół powinien zakazać się wypowiadać i zamknąć w klasztorze dożywotnio, żeby nikt nie musiał go więcej słuchać i oglądać.

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s