Facet z wisielczym poczuciem humoru

Swoistym poczuciem humoru wykazał się biskup Kowalczyk. Powiedział mianowicie, że jak ksiądz jakiś bzyka sobie dziecko, to jest to prywatna sprawa tego księdza. Dyma sobie po prostu na własny rachunek, a kościół nie ma nic do tego i nie może ponosić odpowiedzialności.

icon-blackmotiv-200

„Za wszelkie przestępstwa – pedofilskie czy inne – odpowiada podmiot, który tego dokonał, a nie fabryka, wspólnota czy podmiot prawa międzynarodowego“ – mówi pan ex prymas. Czyli mówi też, że jak sprzedadzą wam w salonie wadliwy samochód, to pretensje i oskarżenia kierujcie nie pod adresem fabryki tylko konkretnego robotnika, który robotę spierdolił. Fabryka bowiem nie może być przedmiotem odpowiedzialności zbiorowej i nie  może być karana za niedoróbki jakiegoś pijanego robola.

No dobrze, ale jak ów kościół latami przymyka oko na przestępstwa swoich oficerów, nie dyscyplinuje ich i nie karci, ba, przenosi ich szybko w inne ukryte miejsca jeśli tylko mleko się wylało, tuszuje przestępstwa, to jest współodpowiedzialnym tych przestępstw, czy może nie jest? Uczestniczy w procederze ukrywania przestępców, czy może jednak nie uczestniczy?

Pytanie więc zasadnicze: czy biskup Kowalczyk przeto jest głupim i tępym nad wyraz chujem, czy tylko głupiego i nad wyraz tępego (chuja) udaje? Nie odpowiadajcie na to pytanie proszę, bo każdy zna prawidłową odpowiedź.

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

7 thoughts on “Facet z wisielczym poczuciem humoru

  1. Jeszcze inny księżulo dorzucił, że za to, co się wydarzyło na Dominikanie, odpowiada gorący klimat. Znowu ktoś napieprza w moje piersi.

  2. Nie jest tak źle! Kloch jako rzecznik Episkopatu ma inne zdanie, a Kowalczyk? Wszak jest już na emeryturze i gada jako prywatny. Niech sobie gada. On ani jest tępym…ani nie udaje. On wyznaje zasadę „g…mnie to wszystko obchodzi”. Michalita (Gil) otrzymała nakaz współpracować z władzami Dominikany. Wyobrażam sobie co teraz zrobi. Zwiać nie ma gdzie, bo chętnie poświęcą go za innych. Pozostaje tylko facetowi się powiesić. Chyba lepiej to zrobić samodzielnie niż siedzieć w tamtejszym więzieniu. O rany…!!!
    Pozdrawiam 🙂

  3. jak widzę te ich copki, paliusze, łornaty, to się wciąż zastanawiam czy im to przy molestowaniu nie zawadza???

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s