Największa zbrodnia Jaruzelskiego

Gromada biegłych nasłana przez sąd i IPN, po raz kolejny chciała zbadać Jaruzelskiego, by po raz kolejny spróbować go zapuszkować na długie lata. Po raz kolejny też Jaruzelski okazał się obłożnie chory. Oznacza to, że jego stan zdrowia jest na tyle poważny, iż „aktualne zalecenia lekarskie”  wykluczają przeprowadzenie jakichkolwiek badań.

Trzeba być idiotą z ipeenowskim rodowodem, by wierzyć, iż schorowanego 90-latka w ogóle da się zamknąć. Tym bardziej, że jego „zbrodnie” są dość iluzoryczne i więcej w tym chciejstwa i zwykłego bicia piany, niż przekonywających i jednoznacznych dowodów. No, ale nie takie procesy już IPN ustawiał.

A jeśli nawet jakimś cudem dałoby się Jaruzelowi udowodnić te winy i zbrodnie (wprowadzenie w Polsce stanu wojennego oraz masakrę robotników w 1970 r), to na ile lat można go praktycznie rzecz biorąc skazać? 15, 25 czy może dożywocie? No i co w takim razie z Piłsudskim, który pozostawił po sobie ofiar kilkakrotnie więcej (idą w setki) i był autorem rzeczywistego zamachu stanu? Czy nadal jest naszym narodowym bohaterem i czy w związku z tym ma moralne prawo polegiwać jak gdyby nigdy nic na Wawelu, obok naprawdę wielkich Polaków jak choćby Kaczyński że tak powiem…?

Innymi słowy trzeba być wyjątkowo małostkowym, aby za hipotetyczne zbrodnie ciągać po sadach 90-letniego starca u kresu żywota. Tym bardziej, że w powszechnej opinii większości, Jaruzelski raczej jawi się jako autentyczny patriota tragicznie wplątany w historię, niźli krwawy dyktator i zbrodniarz.

Wedle mnie trzeba mu dać spokojnie umrzeć, tym bardziej, że to zdaje się bardziej kwestia miesięcy niż lat.
Natomiast cały sekret tego zacietrzewienia w stosunku do generała wynika w moim przekonaniu z bardzo prostej przyczyny.

Prawdziwi Polacy i genetyczni patrioci chcą osądzić  Jaruzelskiego, z jednego istotnego powodu. Nie pozwolił on Ruskim zadać Polsce ran i utopić kraj w rzece krwi, a tym samym pozbawił ich, tych patriotów, możliwości nabożnego rozdrapywania tych ran przez długie długie lata, a nawet całe pokolenia.

I to jest ta najcięższa jego zbrodnia. Była taka okazja, a on tym stanem wojennym wszystko spierdolił! (r)

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

12 thoughts on “Największa zbrodnia Jaruzelskiego

 1. No właśnie. Największym problemem dla nich, jest to, że zwykły pierdolec może boli, ale nie krwawi i taki nieporaniony, a ciągle cierpiący patryjota jest niezasłużenie niedoceniany. Hańba!!! Ale przecież można się pochlastać, piznąć w łeb do krwi, owinąć rany białą szmatą, która się trochę zaczerwieni i kontynuować budzenie Polski. Trzeba by tylko zdjąć ordery (bo chyba jakieś mają?), coby się nie uszlajały w uświęconej krwi. Do boju!!! Świat na was patrzy. Niestety. 😦

 2. Zgadzam się z tezą , że pretensje są o zbyt małą ilość ofiar stanu wojennego, co innego wspaniali generałowie od Powstania Warszawskiego, Ci wykonali normę i są gloryfikowani.

 3. Kiedyś ktoś był powiedział: dać Polakom władzę, a sami się wykończą; kiedyś brzmiało to abstrakcyjnie – dzisiaj, te słowa ciałem się stają.

 4. Największą „zbrodnią” Jaruzelskiego jest to że swojego czasu zwolnił z LWP ok 12000 oficerów żydowskiego pochodzenia. Dlatego to nigdy nie zostanie Mu zapomniane przez „starszych braci w wierze”.

 5. Tacyt powiedział, żę : „W NATURZE LUDZKIEJ LEŻY NIENAWIDZIĆ TYCH, KTÓRYCH SIĘ SKRZYWDZIŁO”.

  Nienawidzą Go za to, że wraz z generałem Kiszczakiem oddali im władzę prawie „na tacy’.
  .W tej nagonce na Generałów główną rolę odgrywają biskupi.
  Po prostu oni nie znają czegoś takiego jak „miłosierdzie”.
  A przecież to oni głoszą maaluczkim, żę „BŁOGOSŁAWIENI MIŁOSIERNI, ALBOWIEM ONI MIŁOSIERDZIA DOSTĄPIĄ”.

 6. A ci sprawiedliwi codziennie klepia (bo nie odmawiaja przeciez) paciorki o tresci:
  … i odpusc nam nasze winy, jako i MY ODPUSZCZAMY naszym winowajcom…

 7. Z tym wielkim Polakiem jaki leży w nogach u dziada Piłsudskiego to mnie rozbawiłeś ! a od Jaruzelskiego to niech się odpierdolą szmaty katoprawiczne , bo mu do pięt nie dorastają !

 8. Nie sposób nie zgodzić się z kwintesencją, jaką zapisałeś na koniec notki. Kto w tym czasie żył, ten wie, że tym sposobem zapobiegł rozlewowi krwi na naszym terenie. I choćby z tego powodu można go prawdziwym Patriotą naszych czasów. Tylko szuje, sprzedawczyki wycierają sobie pyski jego osobą, zbijając na tym kapitał polityczny.

 9. Niestety nastała moda na swoistą konkurencję -kto wymyśli coś głupszego ten wygrywa- dla mnie prowadzi IPN i ich pion śledczy.
  Jedyne co zostało jeszcze nie zidiociałym polakom to śmiech -co prawda przez zaciśnięte zęby ale jak się mieszka w kabarecie to wypada się śmiać.
  Wczoraj rozbawił mnie małolat ,artysta antykomunista ,który zechciał zaistnieć w tym kabarecie pomnikiem gwałconej kobiety przez rosyjskiego żołnierza.
  I tak codziennie coś nowego a ja wciąż czekam że się obudzę i że się okaże że to tylko jakiś komiczno makabryczny sen.

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s