Jak umierają artyści a rodzą się dewoty

Nie mam zamiaru zatrzymywać się nad tym wywiadem dłużej. Bo wszyscy którzy nim mieli się zachwycić już się zachwycili, a wręcz z zachwytu się dławią. O co chodzi? O Staszczyka chodzi. 
To że Staszczyk udaje nawiedzonego i odjechał, słychać było tu i ówdzie już od dawna. Wywiad dla Rzeczpospolitej dowodzi, że Staszczyk w końcu uwierzył w to co dotąd z przymrużeniem oko moim zdaniem, mniej lub bardziej nachalnie głosił. To też kolejny przykład na to jak umierają artyści a rodzą się dewoty.
Całości wywiadu nie da się przeczytać, bo sporo tam takiej mowy trawy i uduchowionego momentami bełkotu.  „Każdy ma szansę, każdy może spróbować. Jeśli teraz czyta to ktoś, kto nigdy nie był w kościele, ktoś kto nie wierzy, to polecam, żeby poszedł do kościoła i powiedział Bogu o swych problemach. Ja ze swojego doświadczenia mogę się założyć, że będzie się działo”.

No, zaiste odkrywcze i nikt nigdy wcześniej na to nie wpadł. I nie wiem co ten Muniek taki jakiś otwarty się zrobił. Mało kto już o nim pamięta, sprzedaż płyt spada, czy co jest w końcu grane?

W sumie to guzik mnie obchodzi jego stosunek do boga i Jezusa, bo nie jest to temat do jakiegoś medialnego i publicznego  ekshibicjonizmu. Choć bez wątpienia kościół uwielbia takie spektakularne nawrócenia. Zresztą teraz bardzo, ale to bardzo ich potrzebuje. Wyściska więc i wycałuje tudzież pod niebiosa chwalił będzie każdego najbardziej nawet marnego artystę, byleby tylko ten jakimś chociaż różańcem się pochwalił.

I choć Muniek chłopina się stara, to nic nie zmienia smutnej konstatacji, że tak jak kiedyś seplenił o czwartym liceum, tak teraz sepleni o bogu. Tylko czy będzie z tego przebój?

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

8 thoughts on “Jak umierają artyści a rodzą się dewoty

  1. Mam kolegę który się ostatnio rozpił , pytam go, dlaczego tak pijesz , a on mówi że z dobrobytu ! Muńkowi też odbiło na stare lata ! Forsa , popularność , rola celebryty doprowadziły go do wszystkich możliwych nałogów ! Żeby widział tylko białe myszki , on zaczął widzieć LUCYFERA ! Przestraszył się do tego stopnia , że potrzebne mu były rozmowy z siłą wyższą . Można określić to tak ,, Jak trwoga , to do Boga ” czyli , jak z nałogowca można zrobić dewota !

  2. Andrea: ciekawie co w takim razie widzi np. taki abepe Głódź ( oraz reszta naszych mniej lub bardziej prominentnych klechów ), skoro głoszą to co głoszą…

  3. Revel: nie przesadzaj z tym „artyzmem” Muńka. Artystycznie to taki „Tercet Egzotyczny” swoich czasów, z głosem gorszym od akompaniatorów Izabelli Skrybant…;-)

    1. Teksty miał dobre , a co do głosu to faktycznie żaden , no ale według sławnego powiedzenia ,, Śpiewać każdy może , trochę lepiej lub gorzej ” , śpiewał , takich było i jest wielu !

  4. O kurwa ,następny ? Ja już rzygam tymi ciężko pokrzywdzonymi przez komunę „artystami” ,których jedyną pociechą była wiara i JP II zwany papieżem .
    Może był na kacu albo ziołach ?

  5. „Wyściska więc i wycałuje tudzież pod niebiosa chwalił będzie każdego najbardziej nawet marnego artystę, byleby tylko ten jakimś chociaż różańcem się pochwalił.” I za tyłeczek potrzyma, jak delikwent taki skory do nawrócenia się.

  6. Eee, to teraz moda taka. Starzejące się „gwiazdy” popu jak grzyby po deszczu wyrastają nagle w kruchcie. Jak sie już nakontestowali, nafuckali jak Chylińska czy Staszczyk, i jak sie już przejedli nawet swojemu pokoleniu, to nagle dochodzą do wniosku, że są demodee i pora szukać jakiejś widowni. A widownia kościołowo-rydzykowa tylko czeka na takie nawrócenia.

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s