Urban na Orbana

Wbrew oczekiwaniom a może i wbrew własnym ciągotom, nie będę zajmował się dziś pierdołami tradycyjnie wygadywanymi przez biskupów w trakcie tzw. pasterek. W zamian, chwilkę zajmę się Węgrami. Bo pamiętajmy, że wszystko co dobre dla Węgier, może być dobre dla Polski.

Z nadzieją przeto patrzymy na pomysł premiera Urbana, dla niepoznaki i żeby się nie myliło zwanego Orbanem, by podatki dla Madziarów obniżyć do 9% (teraz 16%). Jesteśmy też solidarnie za jednoczesnym podniesieniem podatku VAT do 35%, bo jak mamy powtarzać węgierską drogę do szczęścia to konsekwentnie.

Ale idźmy dalej z tą konsekwencją. No, bo przecież przydałby nam się ktoś, kto choć odrobinę byłby podobny do premiera Orbana. I nawet nie chodzi tu o urodę, fryzurę  czy inteligencję, tylko jakiekolwiek podobieństwo.

Krótki przegląd kandydatów doprowadził mnie do wniosku, że jedyną polską alternatywą może być Urban.

Po pierwsze ma takie samo wręcz nazwisko, a po drugie ma kiepełe czyli łeb, wcale nie gorszy a nawet lepszy od Orbana. Jako biznesmen Urban ma też twórcze i rzeczowe podejście do podatków, to znaczy zawsze chce płacić mniej niż więcej.

Chcemy mieć przeto takiego swojego  Orbana czyli Urbana, a Kaczyński paszli won, do Londynu na zmywak. Tylko szybko, bo jak Cameron dla polskich panów granice pozamyka, to Kaczor co najwyżej  kubki i widelce zmywać będzie w barze mlecznym na Hożej.

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

3 thoughts on “Urban na Orbana

  1. Cześć Revel: Orban Urbanem czy odwrotnie mniejsza z większą ale ten śnieg w Izraelu hmmm….
    I patrz,że tak jakoś wyszło, że u nas niby Święta a białe tylko u dilerów. Ani chybi Żydowinowie zajumali. Że nam to jeszcze rozumiem, ale że Ruskim!!! Toć umna nacja dopiero. Będą mieli Karnowskie o czym pisać oj będą.
    pozdrowienia
    grzes

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s