Dwóch Snowdenów z CBA

Czesiek i Robert to dwaj agenci CBA, którzy okazali światu słynne zdjęcie paszteta Tomasza Agenta Kaczmarka. Pasztet, uśmiechnięty i zadowolony, liczy kasę niby przed akcją. Bał się zapocenia, dlatego ściągnął koszulę (od Armaniego za 1700 zeta), tłumaczył się potem mediom pan pasztet.

W każdym razie zrobiła się afera towarzysko obyczajowa, za którą odpowiedzialność mają ponieść wspomniani dwaj agenci. Dwa Snowdeny z CBA.

pasztet-140223-640

Właśnie dostali zarzuty ujawnienia tajemnicy państwowej. Jeśli sędzia nie będzie miał odrobiny dystansu, tudzież poczucia absurdalności sytuacji, to Snowdeny mogą trafić do puszki nawet na 5 lat.

Sprawa a specyficzny wymiar.

Bo z jednej strony co to za służba to CBA i co to za funkcjonariusze, którzy wynoszą z firmy tajne (mimo że absurdalne) materiały i sprzedają mediom?

To oczywiście kpina nie służba, ale inaczej być nie mogło, skoro CBA i cała ta jego agentura, to są na ogół z nielicznymi wyjątkami strażnicy miejscy co to nawet do tej straży się nie za bardzo nadawali. Jakie więc kwalifikacje taka i postawa.

Z drugiej strony jeśli bylibyśmy bardziej wyrozumiali, to Czesio i Robuś ujawnili i bezapelacyjnie udowodnili, że ów słynny inaczej agent Tomek to błazen i kompletny idiota. Można więc powiedzieć, że dbając o dobro i honor swojej firmy, ujawnili czarną owcę. A w zasadzie barana nie owcę. Chwała im za to.

Ale spójrzmy na sprawę jeszcze z innej strony. Oto w jakim posranym kraju żyjemy! Za pokazanie durnego zdjęcia jeszcze bardziej durnego agenta, pocącego się nad walizką państwowych pieniędzy, dwóch gości jest oskarżonych o ujawnienie tajemnicy państwowej. Zaś kiedy Macierewicz, inny idiota tyle że inteligentniejszy, ujawnia całemu światu setki wrażliwych danych, w tym adresy i telefony polskich agentów służb specjalnych, wielu z nich narażając na śmierć, to ta sama prokuratura jakoś nie widzi problemu. Dwóch niebezpiecznych błaznów chodzi po ulicach, a prokuratura z urzędu różnymi metodami bierze ich w obronę i chroni niczym największe narodowe dobro. Czy ktoś to rozumie?

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

4 thoughts on “Dwóch Snowdenów z CBA

  1. Sprawa jest prosta. Dla towarzyszy prokuratorów i Królikowskiego , idiotę zawsze można wytłumaczyć niepoczytalnością , a Czesio i Robuś pokazali ,, Nutrię ” na żywca i ośmieszyli tym samym ich szefa ,, Suchara ” którego na zdjęciu nie widać , ale z pewnością jak zwykle trzeźwieje w kiblu ! Dla prokuratorów Kaczyńskiego nie ważna jest skala przestępstwa , ale to że nie sra się do własnego gniazda bo można wpaść w gówno ! Jednak myślę , że całe to towarzystwo wpadło w to gówno i już się nie wygrzebie !!!

  2. „Czy ktoś to rozumie?”- to jest oczywiste. Przecież rządzą siostrzane partie ,czyli POPiS .
    W najnowszej POLITYCE jest wywiad przytomnej z reguły Sochy z Ceynową. Oboje nie zauważyli,że od 6 lat rządzi PO, które systematycznie zwiększa budżet IPN-u. A Komorowski i Tusk „mówią ” IPN-em.

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s