Miejcie sumienie z tym sumieniem

Zupełnie niespodziewanie się okazało, że mamy wybitnego eksperta od problematyki międzynarodowej i od historii, jakoś wstydliwie do tej pory ukrywanego i mało wykorzystywanego. Co prawda na historii to w Polsce zna się każdy, ale Robert Radwański – bo o nim mowa – zna się szczególnie. To prawdziwy profesor wśród tłumu nieuków. 

Myślę, że wszystkim jak tu leci bywalcom, nie muszę tłumaczyć kim jest ów Radwański. Tak, to ten mało apetyczny, z lekka jakby niedomyty, niedogolony facio z pazurami jak u bezrobotnego cygana i z tłustymi kudłami, widoczny na obrazku. Znany tylko dlatego, że jego córcie klepią piłkę rakietami.

No dobra, ktoś sobie pomyśli tak: napisz Revelstein o co ten cały raban robisz. No więc mówię: to żaden raban jeno zdziwienie. Bo rzeczony Radwański ni z gruchy ni z pietruchy daje wywiad dla jakiegoś szaroburego portalu, występując w roli eksperta od Putina i polskiej historii.

Co prawda o Putinie i ruskiej polityce to za dużo nie powiedział, poza dwoma banalnymi zdaniami z których wynika, że gość kompletnie nic nie kuma i najprawdopodobniej ma problem z prawidłowym wskazaniem Rosji na mapie. Ale w kwestii historii to on już mocarz.

Szczególnie silny jest w temacie Hanki Sawickiej, do której tak jakby miał silny i bardzo osobisty uraz. Można tylko gdybać co się za tym kryje. Być może zakochanemu w niej dziadkowi (kto to wie), Hanka zbyt stanowczo odmówiła, a pamiętliwa rodzina do trzeciego pokolenia za ten afront się odgryza. Być może.

A poszło w ogóle o to, jakaś kielecka szkoła, dalej chce nosić imię Sawickiej, co potwierdziło przeprowadzone tam referendum. I to tak strasznie rozsierdziło Radwańskiego. Tylko na boga jebliwego, kto to tak naprawdę jest ten Radwański i co tenże Radwański ma do Kielc i de facto do Sawickiej? I dlaczego ja i mnie podobni, mamy wysłuchiwać z dupy wziętych opinii gościa o mentalności i wyglądzie taksówkarza z przedmieścia?  Pojąć nie mogę.

Ale pojąc też nie mogę, jaki to pijany redaktor wpadł na pomysł, aby pytać o opinię jakiegoś tandeciarza. To już zdaje się Kononowicz drzewiej trzeźwiej i śmieszniej na każdy temat się wypowiadał. Ale jak widać, nowe sumienie narodu się znalazło. No ale miejcie jakieś sumienie z tym sumieniem!

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

8 thoughts on “Miejcie sumienie z tym sumieniem

 1. Dlaczego przy okazji Radwańskiego tymi porównaniami obrażasz cyganów i taksówkarzy z przedmieścia ?

 2. Przedstawiciel ”elit”,Gość na kacu jak Sojka po koncercie.Następny znawca polityki wschodu.
  Nawiasem mówiąc to mi się nie podoba ta polityka proamerykańska stosowana przez Unię no i oczywiście przez polski rząd w sprawie Ukrainy.
  Całe to zeszłotygodniowe spotkanie ELIT z Kaczyńskim ,który to cytował swojego św.p. brata,pochowanego na Wawelu….że po Gruzji,przyjdzie Ukraina,po niej kraje nadbałtyckie aż w wkońcu Polska.
  Ten strach i przerażenie w oczach Tuska co najmniej wqoorviające dla mnie i zaangażowanie reszty PASOŻYTÓW,czujących własne zagrożenie.
  Polskie rządy jak dotąd to FRAJERZY na maxa i darmozjady ulegający przede wszystkim interesom amerykańskim w zamian za poklepanie po ramieniu oraz śmiech i pogardę reszty.
  Tu gdzie interesy a mianowicie Ropa i Gaz w 90% z Rosji to oczywiście po największych cenach,no bo innaczej co ameryka powie razem z ich zasranym nato jeżeli w układ się wejdzie się z Rosją.
  Z resztą UE też zgłuptaczone przez ameryke. A u nas to Katyński z gazem łupkowym.

 3. JohnMR
  jeśli chodzi o „Ten strach i przerażenie w oczach Tuska” to mam podobne odczucia, ale wydaje mi się, że wynikało to raczej z tego, że nie było w pobliżu sanitariuszy z kaftanem bezpieczeństwa, który zapewniłby Polsce spokój przed megalomańskim Praesesem i jego Urbi et Orbi. Fakt, że Gajowy wpuścił tego malutkiego pajaca między ludzi, grzebie mit, jakoby Komoruski był kiedykolwiek myśliwym…:

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s