Najświętsi święci i bilans uczciwości

Mija sobie oto kolejny tydzień i byłem wręcz przekonany, że będzie to jeden z nielicznych tygodni bez tykania księży. Niestety, nie da się. Sami pchają sią na afisz. Oto dwa zabawne przypadki.

bartoszewski-140511-1100

Ksiądz Gabriel Bartoszewski (foto), w homilii wygłoszonej w warszawskim kościele (tym od Jana), zrównał najświętszych świętych.

Okazuje się, że najważniejszymi postaciami i najważniejszymi świętymi religii katalickiej są w kolejności Jan Pawel II, Jarosław Kaczyński, oraz Jezus Chrystus. Nawet modlił się do nich w rocznicę „zamachu smoleńskiego“, na oczach zgomadzonych w kościele ludzi.

„Święty Janie Pawle II, razem z bratem Pana Prezydenta, wyproś u Boga męstwo i wytrwanie w ludzkiej i duchowo trudnej sytuacji, aby znosząc te czteroletnie upokorzenia i cierpienia, doczekali się wyświetlenia pełnej prawdy, a dalsze lata życia mogli przeżywać w spokoju, zachowując duchową więź ze swoimi zmarłymi. Panie Jezu módl też się z nami“.

Niestety nie wiemy czy święci dali jakiś znak życia (i czy aby na pewno o Jarosława chodziło), jak również nie wiemy co na to ten Jezus. Po mojemu może być wkurwiony, bo przez lat setki królował i rej wśród gawiedzi wodził, a tu nagle jakiś brodaty buc w szmatach do ziemi pozbawia go korony. Zapowiada się ciekawe lato. (Za żenujaca zbieżność nazwisk profesora Bartoszewskiego przepraszamy).

Gdyśmy jednak zstąpli nieco z chmur na ziemię, to na chwilę uwagę zasługuje również wystąpienie innego z księży. Nijaki Henryk Zieliński zaapelował o zrobienie „bilansu uczciwości naszych polityków, którzy właśnie zabiegają o nasze zaufanie. Chodzi mi tylko o kwestie moralne, bo gospodarkę i politykę zostawiam innym.“.

Zastanawiam się czy to wyraz głupoty ksiedza, czy wyraz wyjatkowej hipokryzji? Osobiście obstawiam że jedno i drugie.

Bo trzeba być wyjatkowym chujem, michalikowego i hoserowego chowu, żeby wgadywać takie pierdły i rościć sobie prawo do nawoływania by kogoś oceniać. W pierwszym rzędzie bowiem Zieliński i jego cechowi kumple sami powinni siebie ocenić. Niech wystawią sobie rachunek sumienia za moralność, za bezczelne okradanie państwa, za mobboing, za gwałty, za manipulowanie kłamstwem, za unikanie odpowiedzialności, za bezgraniczną i worcową wręcz głupotę. Potem dopiero oceniajcie innych. Taka kolejność zdecydowanie bardziej mi odpowiada. Ogłaszam przeto dzień papieski. Pa, pieski! icon-blue-dot-50

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

10 thoughts on “Najświętsi święci i bilans uczciwości

 1. Ten Bartoszewski to cus nie po drodze ma z rozumem, albo to ja jestem niedouczona. Cytuje: „razem z bratem Pana Prezydenta” – ze niby z Jaroslawem? (przeciez jeszcze niestety zyje), a moze chodzi o brata Komorowskiego? (mial w ogole brata?). Nie nadazam za logika kleru. 😦

  1. Chodzi o to pewnie, ze Jarosław juz jest święty, bo przeciez poświęca się dla Ojczyzny jak nikt dotąd w naszej historii. A to że zyje, to szczegół, potwierdzający tym bardziej jego wielkość i wyjątkowość. Lech pewnie święty będzie za moment, jeno koscoł otrząsnie sie nieco z zamieszania po Wojtyle.

 2. @pantera
  To taka nowa trójca Polskiego Kościoła Smoleńskiego: Jan Paweł na niebiosach, Lech Kaczyński na Wawelu oraz Jarosław K, jedyny naprawdę prawdziwy władca Polski (ci, co rządzą, to jak wiadomo uzurpatorzy, którzy zamordowali zesłanego nam z nieba Lecha Zbawiciela) tu, na ziemi. A co do księdza Zielińskiego, to nie kpij sobie z niego Reve, bo to taki ambasador, czyli nuncjusz polskiego episkopatu w organie teologicznym Kościoła Smoleńskiego – Wpolityce (produkuje się tam stale, a ponadto jest czołową postacią przeróżnych dyskusji organizowanych przez ów organ, obok takich tuzów myśli narodowej, katolickiej i prawdziwie polskiej, jak Karnowscy, Warzecha, Zaremba czy Wildstein). A na dodatek to człowiek głęboko wykształcony, profesor szkółki parafialnej, dla niepoznaki nazwanej Uniwersytet Kardynała Wyszyńskiego, która to uczelnia może się też pochwalić takimi tytanami nauki jak chociażby panna (święta niewątpliwie) Pawłowicz czy Krasnodębski.

 3. Szamani , Zieliński i Bartoszewski , to jednak dwa chuje michalikowego i hoserowego chowu . Dla nich polityka smoleńsko- kaczyńska , jest ważniejsza jak Bóg i wiara ! Ale co tu mówić o idiotach w sukienkach nic nie znaczących , jak właśnie dowiedziałem się z internetu , że jednak światem rządzi Watykan ! Każdy znaczący przedstawiciel narodu , jest zobowiązany oddać cześć Papierzowi ! Przed spotkaniem jest instruowany , w co ma całować i ile razy ! Podobno jak się nie zgodzą , to zginą jak Abraham Lincoln który nie zgodził się na ingerencję Watykanu w politykę Amerykańską . Zabili go Jezuici-,,Rycerze złotego kręgu ”. Jak widać nawet Komorowski cmoka z przyklękiem , tylko Putin , który podobno jak Kaczyński , woli chłopców , nie klękał i nie cmokał , mimo że Papierz to chłop !

  1. Podobno ( niewątpliwie świętą ) Panienkę Krysię Pawłowicz , ze względu schludnego wyglądu i niewątpliwie wielkiej erudycji , Kościół katolicki szykuje na wzór matki boskiej niepokalanej ,która będzie umieszczana w świątecznych szopkach ! Oczywiście Krasnodębski będzie wzorem Józefa , Karnowscy , Warzecha , Zaręba i Wildstein robić będą za bydło , ale największy problem jest z trzema królami , bo wszyscy się wykręcają sianem , bojąc się kontroli służb specjalnych , ponieważ mirę i kadzidło , można podciągnąć pod narkotyki , a złoto kojarzy się wszystkim z Amber Gold , a to już podejrzane !

  2. @ereglo
   Ten niejaki Zieliński wsławił się ponad to tym, że pierwszy rzucił kamieniem w ks. Lemańskiego. Ma ci on zasług tyle, że nie sposób go nie docenić.
   Pozdrawiam – cheronea

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s