Książka warta tyle co Marta

Jestem zawiedziony. I piszę to szczerze bez udawania. Bo książka Marty Kaczyńskiej która właśnie się ukazała, nie zawiera tego co uważny i łaknący wiedzy czytelnik Wolski mógłby się spodziewać. Po kolei jednak.

Książka ma tytuł „Moi rodzice“ i jest on zdecydowanie mylący. Bo sporo tu o rodzicach, ale sporo też, albo jeszcze więcej o wujaszku Jarku. Nie wiem też dlaczego mówi się o autorce Kaczyńskiej, kiedy de facto książkę tę napisała, dopracowała i dopicowała Dorota Łosiewicz.

Wydawnictwo reklamuje knigę, jako „najbardziej wyczekiwaną książkę ostatnich lat“. Ja rozumiem prawa reklamy i wymogi marketingu, ale nawet tutaj trzeba mieć umiar. Nie znam nikogo (a zawodowo siedzę w branży), kto by to coś „wyczekiwał“. Książka jak książka, jedno z wielu, wypoconych, celebryckich dzieł życia.

Idąc dalej…

marta-ksiązkaJa nawet rozumiem tę Martę Dubieniecką, czy Kaczyńską (cholera wie jak ona wreszcie się nazywa). Pisze o ojcu i o całym tym wujaszku, więc związki emocjonalne wypaczają rzeczywistość i wykluczają uczciwy przekaz. Ale tego czego nie pamięta Marta, pamiętamy my. Bo i tata i wujaszek to były/są, osoby publiczne i publicznie też po wielokroć prezentowały swoje niebywałe oszołomstwo.

Język nienawiści wymyślił i upowszechnił w Polsce kochany wujaszek Jarek, a brat (tatuś) Leszek grzecznie podporządkował się regułom. Więc wszystko jest tu zjełczałą wazeliną i naciąganiem rzeczywistości pod tezę. Ale niech tam jej będzie!

Wedle mnie książka pewnie lepiej by się sprzedawała, a może nawet byłby to bestseller, gdyby pani Marta więcej napisała o innych sprawach rodzinnych, całkiem dobrze grzejących Wolaków. Gdyby jeszcze bardziej celebrycka była.

Na przykład mogła coś wspomnieć o swoich kochankach, lub faktycznych ojcach swoich dzieci, albo jak to z tym Dubienieckim było. Czy ją bijał regularnie czy tylko od czasu do czasu, a może głaskał jeno? I czy gangster on był przypadkowy, czy całkiem świadomy? I czy teścia w chuja robił tak dla zabawy, czy z pełną premedytacją?

To są miedzy innymi problemy, które grzeją i które mogłyby porwać czytelnicze tłumy.  Nie zaś bajanie o dwóch fajtłapach, którzy mieli w zwyczaju spierdolić wszystko do czego by się nie dotknęli. icon-blue-dot-50

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

6 thoughts on “Książka warta tyle co Marta

  1. Kogo mają interesować biografie Kaczek, ich tragedie,wzloty i upadki ?
    Wydawnictwa dla ultra głupich zabijają się zapewne o pierwszeństwo do praw ”Ojca” i Kaczyńskich.

  2. Najmniejszego zamiaru nie mam , aby brać do ręki kłamliwe ,,wymioty ” jakiejś Kaczyńskiej ! Tym bardziej że znielubiłem babsko po tym , jak wrobiła w dziecko pierwszego męża . Jak można wydawać coś takiego ? Bardziej zaciekawiłoby mnie na przykład , życie seksualne ,,Bolka ” i skąd u nich w rodzinie dziedziczna choroba ,,Pomroczność ”. Nawet może i przeczytałbym wspomnienia ,,Jarusi ” p.t ..Jak dawałem dupy ” , ale o niej , nigdy ! Obrzydliwa baba !

  3. Jahu, czy Ty tak ze slyszenia, czy tez poswieciles sie dla nas i przeczytales to wyjatkowe dzielo? 😉

    1. Przekartkowałem i wzrokiem całość połaskotałem, wystarczająco długo by mięć pogląd. Przyznaję parę fot, ciekawych. Całość jednak jak wyżej, w tekście. Ukłony

  4. A wiec jednak sie poswieciles, choc nie do konca. Ja pewnych rzeczy nawet do rak nie biore, tak mnie brzydza. 🙂

  5. takiego gniota przyzwoity czlowiek nie powinien barac do reki a tym bardziej czytac wypociny o kaczorach

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s