Jest problem, cenzura grasuje!

Przyznam szczerze nie rozumiem całego tego zamieszania i gubię się w niuansach. Nie wiem też, czy Kadlcik ma podstawy do tego, by grzmieć iż polskie media grają na antyżydowskich sentymentach. Pewnie przesadza jak każdy instytucjonalny Żyd. Instytucjonalny, czyli taki Żyd na na pokaz, dyżurny rzec można.

W każdym razie afera zrobiła się o tytuł, jaki upichcił wszawo-prawicowy raczej portal wGospodarce. Informację o tym, że (wedle „Times of Israel”) Polska ułatwiła ofiarom holocaustu z polskimi korzeniami ubieganie się kombatanckie renty, portal opatrzył gorącym tytułem „Polska wypłaci zasiłki za Holocaust. Polska a nie Niemcy”. I właśnie ten tytuł tak wkurzył tego pana Kadlcika i to miało być to granie na „antyżydowskich sentymentach„.

Zrobił się przeto dym, którego naprawdę nie kumam i nawet za bardzo kumać nie chce. Niech się jedni z drugimi rżną i tasują.

Po co więc w ogóle o tym piszę?

No bo ten tytuł w pewnym sensie oddaje jakąś część prawdy. Tak, Niemcy powinni zapłacić za to co się wydarzyło, bo to oni byli autorami idei i to oni z zapałem idee tę wprowadzali życie. Ale Polska też nie powinna się migać, bo nie jest prawdą teza głównego ostatnimi czasy ideologa PiS i całej prawicy, czyli Marysi Sokołowskiej z Gorzowa, jakoby Żydzi sami i na ochotnika ustawiali się w kolejce do obozów.

Niemcy ich sprawnie wyłapywali to fakt, ale też ktoś sprawnie [ocenzurowano]*. I tak jak sporo było Polaków którzy z narażeniem życia Żydów ratowali, całkiem sporo było też takich, którym to latało, a nawet dużo było takich, którzy [ocenzurowano].

Wnoszę więc, że mieliśmy w tym wszystkim, drobny bo drobny ale jednak [ocenzurowano], a za takie coś czasami wystawia się rachunki. Więc jeśli Niemcy tym biedakom co przeżyli zasiłków nie płacą to błąd, ale my nie udawajmy przy okazji świętszych od Wojtyły.

Raz jeszcze przypominam, zaznaczam i podkreślam, że całości sporu zupełnie pojąć nie mogę, więc na tym kończę swój udział w tym dyskusyjnym panelu.

* w tekście znajdują się fragmenty ocenzurowane świadomie, bowiem niewidoczne tezy zawarte w nawiasach, mogły by niektórym szkodzić i wywołać u niech daleko idący dyskomfort moralno-narodowy, skutkujący pozwaniem mnie przed oblicze jakiegoś trybunału, tudzież osądem na odlew karzącej ręki ludu miast i wsi.

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

4 thoughts on “Jest problem, cenzura grasuje!

 1. Po co te zgrywy? Ani to zabawne ani poprawne politycznie w oczach polaczków, Revel. Czas przestać chełpić się przynależnością do tego narodu (a raczej narodku) niewolników i zbrodniarzy. Wystarczy ruszyć dupę i trochę poczytać to co już ustalono. Polecam „Judenjagd” Grabowskiego, prace Libionki, Engelking i innych autorów pracujących dla Centrum Badań nad Zagładą Żydów. To nie jest jakaś organizacja podziemna. To część Instytutu Filozofii i Socjologii PANu. Polecam także książki Grossa jeśli ktoś lubi formę bardziej zbeletryzowaną, albo ostatnią książkę Zgliczyńskiego zatytułowaną – ja nie muszę stosować cenzury nawet z przymrużeniem oka – „Jak Polacy NIemcom Żydów mordować pomagali”.

  1. Zgrywy, zawsze są dla zgrywy. Podejrzewam że Autor doskonale wie o czym pisze i zna te treści o których Ty piszesz, ale z jakiegos powodu mataczy, kręci i szuka dziury w całym. 🙂

 2. Oryginalny artykuł jest tutaj:
  http://www.timesofisrael.com/for-first-time-poland-to-pay-pensions-to-survivors/
  Mowa jest o obywatelach polskich nie wyszczególniając narodowości oraz w niektórych przypadkach ich dzieci, którzy ucierpieli i to nie tylko w holokoscie, ale w całym okresie do 1956 roku.
  Jedyna nowina to ta, ze starania o renty będą teraz mogli robić ludzie, ktorzy maja swoje konta bankowe poza granicami kraju, a nie tylko w Polsce jak do tej pory.
  Na końcu jest równiez mowa o płaceniu przez Izrael rent Polakom, którzy ratowali Żydów w czasie wojny. Hmmm… to nie powinno wiele kosztować.
  Jak zwykle katoprawica kombinuje, klamie i przekręca dla swojej chamskiej i prymitywnej propagandy.

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s