Kołtun trzyma się dobrze

Dwójka zawodowych wariatów z PiS, w imieniu tegoż PiS złożyła donos do prokuratury. Donos dotyczy spektaklu Golgota Picnic, acz tylko pozornie. Bowiem winni ciężkiego przestepstwa są de facto autor, reżyser, aktorzy oraz lektorzy.

Innymi słowy wszyscy, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do propagowania sztuki, a tym samym obrażania jakże nadwątlonych uczuć polskiego kołtuna. A polski kołtun jak widać trzyma się nadzwyczaj dobrze.

Sam wniosek czyli donos, jest wybitnie śmieszny, tak jak śmieszna jest owa wspomniana dwójka reprezentacyjna kołtunerii wniosek ów składająca. To nie kto inny jak doskonale nam już znany poseł Andrzej Jaworski, czyli ekstraklasa pomyleńców, oraz mniej znana Małgorzata Sadurska, ale dobrze się zapowiadająca.

Dość powiedzieć, że we wniosku/donosie, znajduje się też sugestia, aby prokuratura ścigała również wszystkie osoby, które – uwaga – „ogladały ten spektakl, tym samym czynnie uczestnicząc w bluźnierczej profanacji symbolu krzyża i wiary“.

Piszą takie gówno ponoć wykształceni ludzie XXI wieku, na dodatek jeszcze posłowie do polskiego parlamentu. Nie ma takich rąk, które się nad tymi idiotami nie załamują.

W każdym razie jak się ów donos czyta, to dochodzi się do jedynego słusznego wniosku, że religa a zwłaszcza zatęchły i zalatujący trupem polski katolicyzm, odbiera rozum swym wyznawcom.  Zaś jedyny rodzaj sztuki jaki są oni w stanie zaakceptować, to zbiorowe modlenie się do krzesła na którym siedział JPII i puszczał pierdy po nieświeżych wadowickich kremówkach. icon-blue-dot-50

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

9 thoughts on “Kołtun trzyma się dobrze

 1. Tak jest. Na krzyż z nimi i baczyć, co by świętości nie uwłaczyli, próbując z tego krzyża się zerwać.

 2. Juz od dluzszego czasu sie zastanawialam, jak mozna omamic tylu przedstawicieli spoleczenstwa. Poczatkowo przyjelam zalozenie, ze skoro 93% to katolicy, musi ci cosik byc w tych kadzidlach. Jednakze po wnikliwiej analizie zachowan praktyk niedzielnych tych w/w katolikow, uzanlam, ze moje zalozenie jest bledne. I nagle olsnienie!
  „…Chleba naszego powszedniego…”. Chleb jako podstawa wyzywienia trafia codziennie na polskie stoly. Na stoly i tych, ktorzy do kosciola chodza tylko w swieta. Ani chybi cos dosypuja pod plaszczykiem emulgatorow lub innych duchowych ulepszaczy.
  Tylko gdzie zlozyc donos?

 3. Ściganiu z urzędu, wedle tej mentalności, powinien podlegać abp. Gądecki, który wezwaniem do „ogólnopolskiego protestu, który by groził zamieszkami”, rozsławił sztukę i zwołał tłumy jej wielbicieli po obu stronach barykady.
  Teraz zapewne doczekamy wniosku o votum nieufności do nowej minister Kultury, albowiem zawołała głosem wielkim
  – Nie dopuszczę nigdy do tego, by ktokolwiek podniósł rękę na wolność artystów …- Nie ma miejsca w Polsce dla cenzury…
  Podejrzewam, że pani minister „obraziła uczucia” świrów reprezentujących tu i teraz nieszczęsnego Joszuę, który wiedział, co go czeka z rąk Rzymian, ale z pewnością nie sięgnął wyobraźnią do tego, co dwa tysiące lat później zrobią z Jego idei mieszkańcy nieznanego kraju na północ od Germanii.

 4. Pani minister nie tylko „obraziła uczucia” ale i stanęła tam gdzie Jarek. Znaczy powiedział.

  P.S.
  Revelku drogi, napisałeś:

  „…że religa a zwłaszcza zatęchły i zalatujący trupem polski katolicyzm, odbiera rozum swym wyznawcom…”

  Chociaż w 99% przyznaję ci rację, jednak wolałbym, by ten ustęp brzmiał:

  „…że religa a właściwie zatęchły i zalatujący trupem polski katolicyzm, odbiera rozum swym wyznawcom…”.

  Bowiem znam, znałem wielu ludzi głęboko religijnych a przecież rozsądnych, mądrych i tolerancyjnych. Ponieważ wiara jest sprawą wewnętrzną każdego człowieka, więc nie potępiajmy nikogo za wiarę. Za to walmy ile wlezie w głupotę, a zwłaszcza ukrywającą się za religią.
  Bo głupota nie wierzy, używa tylko wiary jako oręża i nic więcej.

  Pozdrawiam

 5. Nie od dziś twierdzę, że religia to choroba psychiczna – powoduje urojenia, halucynacje, niezdolność do logicznego i krytycznego myślenia, lęki, a przede wszystkim przepotworną agresję. WHO powinna wpisać wiarę we wszelkie mzimu na listę jednostek chorobowych i nadać stosowny kod.

 6. Najciekawszym przypadkiem dla psychiatrów (tych bez deklaracji wiary, ma się rozumieć) jest ów dobrze odkarmiony Jaworski. Stara namolna i nudna przekupa. Skąd takie ponure (napalony na fotografie uszkodzonych płodów z googli i promujący hospicja) indywidua się biorą? Przez Chrystusa Pana naszego.

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s