Jak Zanussi kościół buduje

Wstrząsnęła mną ta wiadomość. Bo przecież każdym by wstrząsnęła. Znany polski reżyser, guru kina moralnego niepokoju i niemoralnego pokoju (obiekt westchnień nieletnich nastolatek, albo i odwrotnie), buduje kościół. Na chuj mu ten kościół, nie wiadomo, ale fakt pozostaje faktem, buduje! 

Kościół Zanussiego powstaje w Bochotnicy, a niezwykle sympatyczny pan Krzysztof, wraz z niezmiennie sympatyczną małżonką swoją Elżbietą, na kościół wydali już bańkę, czyli milion. Niestety inwestycji nie udało się dokończyć, bo biskup lubelski Budzik nie dał kasy która dać obiecał.

Czyli Zanussi, niby światowy człowiek, wpierw uwierzył, a potem dał się wydymać byle jakiemu biskupowi. Stary, a jednak głupi i naiwny ten Zanussi.

W tej sytuacji przeto wystawieni do wiatru przez Budzika, państwo Zanussi liczą na hojność prostych i pobożnych ludzi. Ludzie, sypnijta groszem, bo kościół to jednak rzecz rzecz święta, w Polsce raczej z rzadka spotykana, więc wyjścia nie ma trza inwestycję ratować. Dużo nie trza, jakieś marne 300 tysi, więc co to jest dla pobożnego luda lubelskiego.

Groszem sypnąć powinni przede wszystkim mieszkańcy tejże Bochotnicy, bo to dla nich ten kościół będzie, jako zadośćuczynienie za honor i zaszczyt jaki Zanussi miał przez lata na tutejszej ziemi mieszkając.

A mieszkańcy Bochotnicy na to, że chyba jednak chuja pojebało.

Bo nie dość, że działkę za friko dostał (wielcy artyści wielkie kiedyś mieli przywileje), to jeszcze teraz robi z nich dziadów, pijusów i meneli. Pan Zanussi bowiem do wsparcia budowy zachęcał ulotką, na której jako żyw stało zdanie o „wsi obciążonej do dziś alkoholizmem, złodziejstwem, której niesłychanie potrzebne jest miejsce wsparcia duchowego i odnowy moralnej”. Wejście smoka wprost!

Tyle, że moim skromnym zdaniem, to w sumie nie ma znaczy, bo konia z rzędem temu, kto uwierzy w taką ściemę. Reżyser Zanussi robi coś bezinteresownie, niby dla potomnych i odnowy moralnej? No, średni to dowcip. Nie wiem gdzie tu jest dil, i na czym ten interes polega, ale na pewno nie na tym, żeby utopić  bańkę i nie wyciągnąć z tego baniek dwóch czy trzech. To niemożliwe. Ktoś ma jakąś teorię?

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

7 thoughts on “Jak Zanussi kościół buduje

  1. Zanussi chce się przypodobać Państwu Kościelnemu i zyskać przychylność Boga Ojca Świętego.
    Budzik,Głódż,Rydzyk,Petz,Glemp,Gil -same lichwiarskie nazwiska cechą narodową,jakie krótkie a jakie piękne.

  2. Może reżyser Zanudzi liczy na prowizję z nataców? Jego tfurczości (bynajmniej nie radosnej) nikt już nie ogląda (z dwojga złego lepszy Mega Shit w Polszmacie), a elektrownia, telefoniarnia, sklep spożywczy i monopol w dalszym ciągu bezczelnie domagają się za swoje usługi i towar forsy, nie licząc się z tym, że mają do czynienia z ARTYSTĄ! Czyli człowiekiem ex definitione zwolnionym z wszelkich zobowiązań (przynajmniej we własnym mniemaniu). Więc próbuje się chłopina wziąć za biznes, który w tym kraju prosperuje niezmiennie od tysiąclecia, mianowicie handel niczym. Tyle, że wychodzi mu to podobnie jak kręcenie filmów. Co daje pewną nadzieję na przyszłość – jeżeli Zanudzi wejdzie w budowę guślarni, to będą one mieć takie samo powodzenie jak jego gnioty i czarną stonkę wreszcie szlag trafi z głodu. Co daj mzimu, amen.

  3. @zgred Ależ to właśnie żona (fot.), p. Elżbieta z Grocholskich, jak mniemam. Przez Chrystusa Pana naszego.

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s