Klauzula wsiada do tramwaju

Miło jest mi donieść moim tu bywalcom, iż deklaracja wiary, tudzież klauzula sumienia znajduje uznanie i posłuch w coraz to nowych środowiskach. Wręcz trafia pod strzechy. Wyobraźcie sobie, że po lekarzach, farmaceutach i tirówkach z A2, do zacnego tego grona dołącza stołeczny transport miejski. 

 

W oświadczeniu do którego udało mi się dotrzeć, stoi jak byk bowiem, że panie i panowie kierujący tramwajami i autobusami mogą podpisywać deklarację wiary.

Oznacza to, że tramwaj lub też autobus kierowany przez „zdeklarowanego”, nie będzie musiał się zatrzymywać na przystankach ulokowanych przy ulicach, których nazwy mogą obrażać uczucia religijne kierującego. Przygotowano przeto specjalne tablice informacyjne, które umieszczane będą w pojazdach na widocznych miejscach.

Komunikat będzie brzmiał na przykład tak:

„Uwaga pasażerowie. Ten autobus jest kierowany przez wierzącego, sygnatariusza klauzuli sumienia. W związku z tym  informujemy, że pojazd nie zatrzymuje się na przystankach przy ulicy Armii Ludowej. Za utrudnienia przepraszamy”.

Wiadomo przecież symbolem jakiej epoki jest ta Armia Ludowa (prześladowało się wtedy wiernych, mordowało księży, a aborcja kwitła lepiej niż huty). Kłopoty mogą mieć też ci z ulic Czarodzieja (promocja czarnej magii), Czarnej (zakamuflowany atak na księży i kościół), Dobrego Maharadży (pachnie wrażą sektą), czy choćby Figiel (wiadomo: figle a do tego prezerwatywy i pastylki antykoncepcyjne. Po naszym trupie!).

Chciałbym jednak z radością i zadowoleniem donieść, że uczyniono nawet krok dalej. Do własnej klauzuli sumienia będą mieli prawo również… ateiści. Oznacza to między innymi, że motorniczy ateista nie będzie miał obowiązku zatrzymywania się na przystankach przy Alei Jana Pawła II, czy też Prymasa Tysiąclecia. Oczekujemy twórczego rozwinięcia idei stołecznego transportu publicznego w innych miastach.icon-blue-dot-50

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

7 thoughts on “Klauzula wsiada do tramwaju

  1. Drogi Jahu, dajesz czadu aż dym mnie otumanił. Proszę o dalsze środowiska. Warto wiedzieć co będzie dalej. 😀
    Pozdrawiam – cheronea 🙂

  2. A to nie lepiej od razu przemalowac autobusy, tramwaje itd. na rozne kolory? Np. dla zadeklarowanych katolikow – fiolet, innowiercy – zielony, ateisci – tecza. Przynajmniej czlowiek by sie nie mylil.

  3. Podejrzewałem, że z tym Dobrym Maharadżą to jaja. Ale rzeczywiście, jest taki skwer w Warszawie !!! Bóg zapłać za ciekawą informację.

  4. A tak nawiasem mówiąc, skoro jesteś tak dobrze poinformowany, może napiszesz kiedy obchodzimy św. Chuja i św. Pizdy, bo nie znalazłem w przecież w deklaracji wiary stoi jak byk, że te organy są święte.

  5. Moze wszyscy ktorzy maja pozyczki podpisza klauzule sumienia, ktora nie pozwala na placenie lichwiarskich odsetek. Moga splacac pozyczony kapital, ale nie odsetki bo to jest niezgodne z ich sumieniem.
    Pozdrawiam:

  6. Dlatego też Luciano, urzędnicy krk nijakich odsetek od pobranych kredytów nie płacą. Samych kredytów takoż. Jak się nie udaje wszystkiego umorzyć, to spłaty pozostawiają swoim owieczkom…:-)))

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s