Giętkie i miętkie

Jezus i Maryja z Amazonu? Jak najbardziej! Ostatecznie kult jako taki i figurki z tym kultem związane, zawsze był elementem wystroju każdego jarmarku. A przecież Amazon to nic innego jak tylko jeden wielki jarmark, a nawet jeden wielki stragan.

jesus-and-mary-140731-1100

Otóż w tym Amazonie pojawiły się ostatnio figurki nazywające się jakoś tak: Jesus of Nazareth & Mary, Mother of Jesus Bendable & Poseable Figures Set. Czyli „giętcy” Jezus i Maryśka, zabawki przeznaczone – jak zaznacza księgarnia – dla dzieci od lat trzech.

Amazon wysyła to do Polski, więc nie ma problemu z nabyciem tegoż dla własnej latorośli, w celach jak najbardziej ewangelizacyjnych. Tylko czy aby to dobry pomysł?

gietcy-140731-300Obrońcy czystości wiary już kręcą nosami, bo po pierwsze figurki (foto obok) są karykaturalnie obrzydliwe, nawet o wiele bardziej obrzydliwe, niż te zdobiące polskie kościoły (foto powyżej).  Czyli – biorąc pod uwagę ową brzydotę – zachodzi obawa celowej profanacji, a to już gruba sprawa jest.

Po drugie, jak to Jezus i Maryja w postaci giętych laleczek może być elementem ewangelizacji dzieci? W ogóle, jak bohaterów tej bajki można przedstawiać w postaci laleczek? Czyli obawa celowej profanacji zachodzi po raz drugi.

Żeby jednak sprawiedliwości było zadość, należy nadmienić iż są też obrońcy laleczek.

Argumentują oni całkiem słusznie, że nie ważne, iż Jezus jest giętki, miętki i powyginany, ważne że jest. Teraz każde pragnące ewangelizacji dziecko, będzie mogło sobie ustawić tego Jezusa i Marysie, obok swoich innych dotychczasowych ulubionych potworków, czyli Supermana, Batmana, Godzilli i Transformersów. I to jest ta wartość obok której nie można przejść obojętnie.

Ponoć Amazon szykuje też kolejny hit, tym razem coś dla dorosłych, ale o tym w najbliższym czasie.

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

3 thoughts on “Giętkie i miętkie

  1. Giętkiego i miętkiego Wojtyłe winni wypuścić jako Ojca konkordatu,albo jako maskotkę konkordatową,
    który to de facto pogrążył Nas w tym syfie watykańskim,umocnił sukinsynów sukienkowych i zadbał o ich nieczyste interesy !!

    1. No to się będzie działo kiedy dzieciak postawi sobie taką świętą figurkę obok figurki Hello Kitty, który to kotek jak wiadomo jest wytworem świata ciemności („maskotkę Hello Kitty reklamuje zespół KISS, który w trakcie swoich koncertów posługuje się estetyką satanistyczną” twierdzi ks. Sławomir Kostrzewa, http://wpolityce.pl/kosciol/74147-zabawki-z-piekla-rodem). Apage satanas!

  2. Czekam cierpliwie na produkcję Jezusików i Marysiek , dmuchanych i normalnej wielkości ! Tylko żeby pod wpływem wytrysku przypadkiem nie pękły , bo będę reklamował ! A już nie długo , po śmietnikach będzie można znaleźć poodrywane części ciała z plastyku , tych Jezusików i Marysiek , bo dzieci są okrutne , szczególnie te z rodzin katolickich !

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s