Świąteczna napinka

Jeśli wierzyć mediom, to święto wojska polskiego odbyło w napiętej atmosferze. No i rzeczywiście wyglądało na to, że napinka była pełna, wręcz do granic narobienia pod siebie. Bo najważniejsze było co NATO na to?

defilada-140816-1100

NATO zaś na to przemawia „polskim głosem“, o czym zapewnił mnie pan prezydent Komorowski i czym – przyznaję – bardzo mnie uspokoił. Mogę wracać więc spokojnie do kraju, bez obawy o to, że na rogatkach zatrzyma mnie patrol ruskiej żandarmerii.

Zaś co do samych obchodów wojskowego święta, które dane mi było przez chwilę obserwować dzięki różnym przemyślnym satelitom krążącym nad globem.

Nie jest źle generalnie, nawet gdyby ze wschodu zaatakowali nas Ruscy a od południa sprzymierzeni z nimi Węgrzy (Czesi za drobną opłatą przepuszczą każdego).

Piorunujące wrażenie zrobiła na mnie na ten przykład Skoda Octavia w wersji ponoć bojowej, dumnie defilująca w paradzie po Alejach Ujazdowskich, obok zresztą również bojowego Volkswagena Craftera. Mając sprzęt tej klasy, tym bardziej jestem spokojny.

Przez moment się jednak denerwowałem, z niepokojem patrząc, czy aby jakiś nasz wyjątkowo cenny czołg nie poślizgnie się na dywanie z końskiego łajna (wcześniej paradowała kawaleria), ale szczęśliwie obyło się bez strat. Ewentualny front nie poczuje uszczerbku w wozach bojowych.

Teraz czekam jedynie kiedy to niezatapialny generał Koziej, obudzi się na moment ze starczej drzemki i po raz kolejny ogłosi, że wojna u naszych bram stoi i o zgodę na wejście prosi.

A niech sobie stoi i czeka. Mamy czas.

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

5 thoughts on “Świąteczna napinka

 1. Ja zas odnioslam wrazenie, ze oni nadal z szabelkami na tych kuniach przeciwko rakietom dalekiego zasiegu…

 2. nie bez kozery nasza armia ma przydomek niezwyciężonej; są liczne przykłady tej kozery: większość ultrasuperhipernowoczesnych 🙂 F14 kupionych za ciężką mamonę to zwykłe nieloty stojące zepsute po hangarach, czy chociażby duma naszej kawalerii pancernej, równie drogi niemiecki złom leopard 2, który póki co nie strzela…bo nie mamy amunicji – przypomina mi się wystąpienie Gomułki: „gdybyśmy mieli mięso, to byśmy robili konserwy…ale nie mamy blachy”.

 3. NATO na to jak na lato.
  Ale tak poważnie to należy skończyć współpracę raz na zawsze z Watykanem i Waszyngtonem !!
  USA nie jest żadnym gwarantem bezpieczeństwa to kurwa syf kiła i mogiła.Tam burmistrzem może zostać pies a prezydentem czarny narkoman-z niewolników.
  Sami wewnętrznego bezpieczeństwa nie umieją wdrożyć,jedyne co to masz mieć broń a jak jej użyjesz to kara śmierci.Żarcie GMO a na zapitkę chujowy alkohol lub narkotyki.
  Ja pierdolę łożyć na USA np. na pogrzeb Robina Williamsa lub chorą z narkotyków córkę i żonę Bruce’a Willisa.

  1. No cóż Piotrze… Jestem w tej grupie ludzi którzy uważają że tych którzy coś takiego wymyślają i tych takim czymś takim sie bawią powinno sie izolowac w psychiatrykach.

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s