Dzicz i zoolog

Prezydencki doradca od spraw międzynarodowych profesor Roman Kuźniar, jest oburzony stanowiskiem Niemiec i Francji wobec Rosji. Jego zdaniem zwłaszcza Niemcy robią nam wbrew, bo „mają czelność utrudniać nam podejmowanie działań!”.

Pan profesor, skądinąd sympatyczny dość gość, tak oto w pewnej telewizji tłumaczył cała sytuację:

„Widać wyraźnie, że ministrowie spraw zagranicznych Niemiec i Francji sympatyzują ze stanowiskiem Rosji, bo próbują przymusić Ukrainę do jakichś ustępstw.Przecież wiemy doskonale, że gdyby Niemcom lub Francji groziło oderwanie kawałka terytorium, zaciekle by go broniły. Natomiast tutaj próbuje się przymusić Ukrainę, aby nie tak asertywnie, nie tak gwałtownie broniła się przed rosyjską agresją. To jest rzeczywiście niepokojące. Ale tak jak powiedziałem: nie rzecz w tym, że nie ma tam Polski, ale że wspomniane dwa mocarstwa nie sprawdziły się w tej roli”.

No może i tak jest, nie przeczę, ale szczerze mówiąc, to nie uważam ani Francuzów ani tym bardziej Niemców, za jakiś niekumatych idiotów. Jeśli tak robią jak wrzeszczy Kuźniar, to pewnie robią to z jakiegoś powodu i po analizie sytuacji.

Skalkulowali pewnie, że perspektywicznie rzecz biorąc, jeśli już kogoś popierać, to może niezbyt nachalnie ale jednak Ruskich. Bo tylko my jesteśmy naiwne misie, co to Ukrainę i Ukraińców uważają za samą słodycz i wcielone dobro. A to ani dobro, ani tym bardziej słodycz. Ukraina w takim stanie w jakim jest w tej chwili i z takim historycznym bagażem jaki dźwiga na plecach, to raczej nic dobrego, jeno chujnia do kwadratu.

Więc z perspektywy Niemców i Francuzów (a może i naszej), lepiej by było, gdyby jednak Putin wziął to za mordę i na krótką smycz. Stąd też te przedbiegi, podbiegi i przyśpiewki i mydlenie oczu. I gdyby nie ten nieszczęsny samolot, to już dawno by dali im wolna rękę, byle by tylko był spokój, byleby interesy nie ucierpiały. A powiedzmy szczerze interesy, to się robi z Rosją a nie z Ukrainą.

No, ale my tych szczegółów i niuansów za chuja nie chwytamy, i ciągle niczym stary sklerotyczny Don Kichot walczymy z nieistniejącymi wiatrakami.

Zacz w mojej oceny, najogólniej rzecz biorąc, to wszystko do kupy, czyli Ruskie i Ukraińcy pospołu, to dzicz i zoolog w stanie upadku, i nie ma tak wysokiego muru którego bym nie postawił, aby się od tego skutecznie odgrodzić.

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

5 thoughts on “Dzicz i zoolog

  1. To w ogóle ciekawa sprawa z tym Instytutem Spraw międzynarodowych, którego dyrektorem był przecież Kuźniar. Wystarczy posłuchać lub poczytać, co bredzą obecny dyrektor tej osobliwej instytucji oraz jej prominentni pracownicy, żeby dojść do wniosku (niestety niepodważalnego), że zebrała się tam banda wyjątkowych zgoła durniów albo oportunistów, mówiących to, co ich zdaniem rządzący chcą usłyszeć. No, ale to normalna sprawa – wiadomo, że mechanizm każdej instytucji „naukowej” jest podobny: Panowie „uczeni” dobierają sobie na podwładnych głupszych od siebie (albo takich, którzy skutecznie to udają), żeby im nie zagrozili. I tak idzie ta selekcja negatywna. A ponieważ ów Instytut liczy już sobie kilkadziesiąt lat, nie ma się co dziwić Kuźniarowi (nawiasem mówiąc jego syn, gwiazdor TVP, potwierdza, że w owej rodzinie poziom inteligencji nie jest, oględnie mówiąc, mocną stroną). Ale pewnie gdyby Kuźniar był mądrzejszy, Komorowski nie wziąłby go na doradcę, bo i tu doradca musi być jeszcze głupszy od tego, komu doradza (albo skutecznie to udawać).

    1. ereglo,
      Coś mi się zdaje, że nie jednemu psu na imię burek; skąd wniosek, ze to ojciec i syn?

  2. Ogólnie mówiąc , to wystarczy przypatrzeć się mapie, na której pokazano porozmieszczane bazy wojskowe ONZ – USA . A czy Rosja ma jakieś bazy wojskowe poza granicami Rosji ? Putin czuje się osaczony i broni tej swojej dziczy ….Kto na tej wojnie zyska , a kto straci ? Polska już straciła…

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s