Obędzie się bez eutanazji!

Chciałbym bardzo gorąco podziękować księdzu profesorowi Janowi  Maciejowi Dyduchowi, który mnie uspokoił i wręcz ukoił, informacją taką oto, że na świecie jest jednak miejsce dla dwóch papieży emerytów. Bo tu i ówdzie słyszałem pohukiwania, że jeden emeryt to i tak za dużo.  

franek-140821-1100

Sprawa jak sądzę, tutejszym bywalcom jest doskonale znana.

Oto papa wracając z Korei Południowej oświadczył na konferencji, że rozważa  możliwość rezygnacji z urzędu za jakieś 2 może 3 lata. Bo generalnie w krzyżu go łupie i mu się nie chce. Jeśli Ratzinger cieszył by się nadal dobrym zdrowiem, a to prawdziwy panzerwagen, więc trwalszy on niż Leopard, więc wychodzi na to, że szacownych emerytów byłoby dwóch. Ciutko za dużo jednak, no bo szczerze mówiąc papiez to powinien byc tylko jeden i najlepiej nie emeryt.

Na szczęście ów profesor Dyduch ucinając wszelkie spekulacje mocno oświadczył:  „Istnienie dwóch papieży emerytów nie jest sprzeczne z prawem Bożym ani kościelnym”.

Uff, co za ulga!

Bo wyobraźcie sobie, jakiż to byłby dylemat, gdyby to boże i kościelne prawo, nie przewidywało jednak takiej możliwości, twardo obstając przy postanowienmieu: papież-emeryt, tak, ale tylko jeden! NIc, tylko któregoś z nich trzeba by poddać autanazji. Nieważne w Holandii czy w Szwajcarii, ważne że pośpiesznym do Domu Pana.

Nie zazdroszczę też tym kardynałom, którzy na specjalnym jak rozumiem konsylium, musieliby zdecydować którego zakwalifikować na pasażera tego pociagu.

Co miałoby o tym decydować? Narodowość, pobożność, staż, stan zdrowia, czy może która z junt dla których służyli była gorsza? To naprawdę byłby zajebisty dylemat.

Ale szczęśliwie możemy tego uniknąć i stąd ma wdzięczność wielka dla księdza profesora, co te me obawy a także czarne scenariusze rozwiał, niczym letni wiatr wieczorem rozwiewa deszczowe chmury. Amen!

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

5 thoughts on “Obędzie się bez eutanazji!

  1. Myślę, że tego dylematu sam Dyduch nie rozstrzygnie. Trzeba tutaj naprawdę duźo tęgich głów (dup?), żeby rozwiać wszelkie wątpliwości. Proponuję zwołać specjalny sobór. A i okazja będzie się znowu spotkać razem i coś zrobić przyjemnego.

  2. Nie ma nic pewnego na tym świecie. Przecież bóg w każdej chwili może wysłać smsa lub światłowodem powiadomić, że właśnie znowelizował Prawo Boże i nie przewiduje instytucji papieża emeryta,

  3. Franek po prostu boi się uśmiercenia ! Czarna mafia poczuła że koniec ich dominacji jest bliski , a do tego jeszcze Franek zabrania im dymania nieletnich i grabienia baranów porażonych duchem świętym . Tradycja Watykanu nakazuje opornych Papieży truć i niech tak się stanie …..

  4. Tylko niech się nie okaże, że na podstawie kuńkordata kieszonkowe tym pasożytom ma płacić polski podatnik.

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s