Burmistrz co parafię łupi

Niechęć do kościoła katolickiego jest powszechna, a prześladowania to już codzienność. Wyobraźcie sobie bowiem, że burmistrz stołecznej Woli aż trzykrotnie podniósł parafii Dobrego Pasterza opłatę roczną z tytułu użytkowania wieczystego. To nawet ci islamiści są chrześcijanom bardziej przyjaźni niż władza polska.

parafia-140822-1100
dyskryminowana parafia Dobrego Pasterza na warszawskiej Woli. Bida aż piszczy jak widać, a władza haracze ściąga bez mrugnięcia okiem.

Proboszcz parafii jest oczywiście oburzony, oburzone są też informujące o tym wybryku media. No, bo jak to tak? Zmiany opłat są oczywiście dopuszczalne, a czasem zrozumiałe, pod warunkiem wszak, że  nie dotykają kościoła. W innym przypadku jest to po prostu nie tylko kwestia złej woli, to zaplanowana odgórnie polityka ekonomicznej eksterminacji kościoła.

Gdyby ten burmistrz obniżył opłatę, no to z bólem, ale można by się z tą decyzja pogodzić. Ale podwyższać?!

Bądźmy szczerzy poza tym, kościół powinien być w ogóle zwolniony z wszelakich opłat, bo przecież wszystko co czyni, czyni jeno z dobra i w interesie społecznym jak najbardziej czyni. Kościół jest biedny biedą biednych którym nieustannie pomaga, a zła władza usiłuje go jeszcze wyruchać z ostatniej złotówki na chleb. Toż skandal to niesłychany.

I teraz będzie tak… Jeśli ten burmistrz nie zweryfikuje swojego stanowiska i jeśli natychmiast nie odstąpi od pobierania jakichkolwiek opłat podatków, czy innych danin od kościoła, to ten proboszcz rozbierze kościół i przeniesie go w inne miejsce bardziej przyjazne, gdzie władza nie będzie się imała tak strasznych eksterminacyjnych praktyk. A w ogóle jak przyjdzie monsignore Kaczyński, to całą tę swołocz w tri miga rozliczy.

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

One thought on “Burmistrz co parafię łupi

  1. Powoli ale skutecznie Świat pozbędzie się ciemnoty , dzięki odważnym ludziom. A to bohaterski komendant policji zdjął krzyż , czy dyrektor szkoły nakazał umieścić religie na początku , albo na końcu zajęć a nie w środku i bardzo dobrze ….

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s