Jak beton walczy o beton (prosty)

W dupę z takim placem Solidarności, mówi Solidarność Pomorza Zachodniego. A w sumie chodzi o anioła, bo na palcu Solidarności, przynajmniej w Szczecinie, stoi anioł, co jest oczywiste i bezdyskusyjne. No, bo któż mógłby stać jeszcze poza Wojtyłą oczywiście? No może tylko Stanisław Anioł bohater serialu „Alternatywy 4”.

plac-140903-1100

Rzecz w tym mianowicie, że ten aniołek (widać go dobrze na fotkach) stoi tam sobie niby prosto, ale otoczenie jest niesamowicie krzywe. Bo taki był – skądinąd ciekawy – zamysł architektów.

Plac wyszedł przeto może nawet fajny, ale żaden plac nie może być fajny, kiedy tuż obok ma się Solidarność, związek skądinąd bardzo nie fajny, żeby nie powiedzieć chujowy do bólu. I ta Solidarność głosem swojego capo di tutti  Mieczysława Jurka, zaprotestowała.

Anioła należy przenieść, a dodatkowo postawić na wysokim cokole, a tym samym „przywrócić godność miejsca sprofanowanego przez nową architekturę”. Zachodzi też obawa, że stawiając anioła na pokrzywionym palcu obleganym zresztą przez rolkarzy, rani się tym samym uczucia religijne Polaków, a uczucia związkowców rani się podwójnie, bo każdy związkowiec to tak jakby Polaków dwóch, czyli nierób do kwadratu.

Chodzi też o to, że z powodu nieregularnego ukształtowania placu, związkowi mafiosi i ich wierni żołnierze, nie mogą tu organizować swoich tradycyjnych sabatów ani parteitagów, orkiestry wojskowe nie mogą tu grać, bo im się staczają bębny, a deskorolkarze nie chcą ustąpić miejsca sztandarom,  bo akurat mają zawody.

Na razie władze miasta ustąpić nie zamierzają, ale jak w spór włączy się jakiś miejscowy biskup (a swoją drogą, któryż to purpurat tamtejsze owce wypasa?), to pan marszałek na bank zmięknie. I nie tylko plac się wyprostuje, ale  i anioł na godne wyżyny się wzniesie, a może nawet trzecie skrzydło mu się dołoży, by godniej wyglądał.

I w ten sposób, zgodnie z życzeniem Jurka, będzie tu muzeum betonu, tego samego zresztą z którego zbudowany jest ów Jurek i jego wierne solidaruchy.

plac-sabat-140903-640

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

One thought on “Jak beton walczy o beton (prosty)

  1. „… każdy związkowiec to tak jakby Polaków dwóch, czyli nierób do kwadratu.”
    za to zdanie wpisuję Cię revel’u na listę kandydatów do nagrody Nobla!!!

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s