Zbrodnie na psychice

Kolczyki znienacka urosły do rangi problemu filozoficznego. Przekuwać uszy dzieciom, czy też nie? Z może zasadniejszym byłoby jednak zapytać: chrzcić dzieci czy może jednak nie?

kolczyki-140907-1100

Od początku jednak… Oto wedle opinii jak na razie bezimiennych naukowców z Uniwersytetu Jagielońskiego, przekuwanie uszu małym dzieciom, może powodować w ich późniejszym życiu wiele alergii. Głównym powodem alergii jest nikiel, który znajduje się prawie we wszystkich kolczykach.

Tymczasem moda na przekuwanie uszu u dziewczynek w przedszkolu jest coraz popularniejsza. Może być jeszcze gorzej – utyskuje znana z utyskiwania katoprawicowa gadzinówka – bo „moda na kolczyki u małych dziewczynek może wzrosnąć. Wszystko przez celebrytki, które swoim córkom przekłuwają uszy. Ostatnio zrobiły to m.in. Kim Kardashian, Alessandra Ambrosio oraz… partnerka Aleca Baldwina“.

Zwróćcie uwagę na to podkreślenie: „partnerka Aleca Baldwina”. To całą sprawę kolczyków ustawia we właściwym kontekście. No bo jeśli coś robi lub promuje „partnerka” a nie „żona”, to z zasady jest to złe i z podszeptu szatana.

Tymczasem to gówno nie problem, to tylko głupota, w sumie bez konsekwencji. Bo są większe problemy, o wiele poważniejsze, zwłaszcza z punkty widzenia ich – dzieci – dalszego życia.

No bo jeśli „zbrodnią na dziecku i jego psychice“, jest przekuwanie im uszu, to jak nazwać ich chrzczenie i na siłę, być może wbrew ich późniejszej woli, zapisywania do społeczności w której żyć nie będą miały ochoty? Dlaczego przeciwko tej  autentycznej a nie wydumanej „zbrodni na psychice“ nie protestują katolickie szczujnie? Dlaczego nie promują matek i rodzin, które w poczuciu dobrze rozumianej przyszłości dziecka i jego zdrowia psychicznego, rezygnują z daru bycia potomka z Jezusem?

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

3 thoughts on “Zbrodnie na psychice

  1. też problem. Dziewczynkom przekłuwano uszy również przed wojną,po wojnie, i jakoś jakiejś traumy nie miały. Te ówczesne dziewczynki.. Pewnie dlatego ,że kiedyś różne gazety pierdołami się nie zajmowały…

  2. Któregoś dnia byłem u jubilera. Właśnie przyszli rodzice by dopasować, góra rocznej córce kolczyczki (jak to mówili) Był problem z założeniem tych kolczyków. Uszko było już przebite, ale w takim miejscu, że stanowiło to już kłopot. Jak powiedział jubiler, problem będzie coraz większy, bo ucho będzie rosło, dziurka była zrobiona za wysoko i teraz trudno będzie założyć „ozdobę”
    jestem absolutnym przeciwnikiem takiego oszpecania małych dzieci.

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s