Kandydat

Dobra wiadomość dla Wolaków i wszystkich pop-patriotów, kochających ojczyznę swą bardziej niż poranną butelkę piwa. Oto jak donosi szczyjnioportal wPotylicę, Bronisław Wildstein ma zostać jako kandydat do nagrody imieniem Sacharowa.

wildstein-140911-1100

Uroczystego zgłoszenia kandydata w imieniu parlamentarnej grupy EKR dokonał pan profesor Zdzisław Krasnodębski, postać równie kolorowa co i kandydat Wildstein. Teraz ktoś to musi poprzeć, ale to już nie nasz problem.

Dużo ciekawsza jest inna rzecz.

Otóż owa nagroda Sacharowa jest przyznawana ludziom o szczególnych dokonaniach w walce z nietolerancją, fanatyzmem i prześladowaniem. Jeśli dobrze pamiętam i uważnie czytam a czasem i oglądam, to akurat pan Wildstein spore ma zasługi, tyle że w promowaniu nietolerancji i szczególnego rodzaju fanatyzmu. Z tego punktu widzenia to mało wspaniała kandydatura, tym bardziej że paru innych, o nie mniejszych zasługach, też by się znalazło.

W tej sytuacji zgłoszenie Putina do pokojowej nagrody Nobla, to tylko zwykła i nie budząca zdziwienia formalność.

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

5 thoughts on “Kandydat

 1. Jeżeli weźmiemy pod uwagę, że katolstwo i wszelka prawiczka w tutejszym bantustanie uważają się za prześladowane, dyskryminowane i ciężko pokrzywdzone przez to, że jeszcze są tacy, co nie pozwalają im prześladować i dyskryminować innych, w tych jasełkach jest swoista logika.

 2. Już Cię kiedyś Jahu prosiłam jak człowieka, nie denerwuj mnie do cholery!!! Wildstein, a Sacharow. Jeśli kiedyś zdarzy sie, ze porównasz wielkiego człowieka do szui cmentarnej to…nie przeczytam już nigdy żadnego Twojego tekstu! A co! Szantaż dobra rzecz. 😀
  Pozdrawiam serdecznie – cheronea

 3. Czy to żart?
  Mam dziś kiepski nastrój, więc nie bawią mnie takie żarty…
  A jeśli to prawda…?
  Nieee To przecież niemożliwe…!
  Nawet prawicowe oszołomstwo ma chyba jakieś granice…

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s