Tusku, kogoś ty nam zostawił?

piotrowska-140919-1000

Nowy rząd robi furorę i na papierze wygląda jak całkiem niezły cyrk objazdowy w którym artyści to albo emeryci, albo akrobaci z wielokrotnie połamanymi i niesprawnymi nogami i rekami.

Wielką nadzieją jest oczywiście szefowa MSW Piotrowska (foto) z wykształcenia katechetka. Dzięki niej każdy policjant zamiast bezużytecznej raczej pałki, będzie teraz uzbrojony w różaniec, który w parze z modlitwa jest najlepszą i najbardziej skuteczną bronią.

Za Tuska bywało już śmiesznie, bo Tusk przynajmniej charatał w gałę, czyli był niezły z niego kopacz. Teraz został nam tylko Kopacz.

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

5 thoughts on “Tusku, kogoś ty nam zostawił?

  1. Pani Piotrowska zapewni nam jeszcze lepsze stosunki (tfu) z Watykanem, zaś pani Kopacz to dla mnie cicha lipa (przewrotka) mierna ale wierna. Dzieci miały dawno temu wyliczankę: raz, dwa, trzy, sekretarzem będziesz To. na tyle w tym temacie!

  2. Skoro mogliśmy mieć prezydentów Wałęsę i Kaczyńskiego, ministra sprawiedliwości Gowina, to nie ma co się oburzać na katechetkę w MSW. Ponoć Ewa była pierwszą kobietą, która chwyciła za pałkę 🙂

  3. Wbrew naszym przekaziorom, które poważnie traktowały hamletyzowanie Tuska – pojechać (do Brukseli), nie pojechać, zostawić Polskę, nie zostawić, od półtora roku twierdziłem – publicznie też, bo zdarza mi się występować w tzw. mediach -, że ma on Polski po uszy i wytrwale pracuje na to, żeby z niej zwiać na jakieś prestiżowe (i przyzwoicie płatne) stanowisko za granicą. I naprawdę tylko można podziwiać człowieka, który w jednym oficjalnym języku Unii (angielskim) ledwo coś duka, a w drugim (francuskim), ani be ani me, że dzięki swemu uporowi został jednym z najważniejszych urzędników tej instytucji. I nie ma się co dziwić, że ma nasz ukochany – i jakże umęczony – kraj w dupie. A madame Kopacz niech się użera z obłąkanym Kaczyńskim. Po mojemu Tuska ani to już ziębi ani grzeje. I za to cenię go coraz bardziej.

  4. Wstyd mi że jestem Polakiem . Nie jestem patriotą , ale nie zniosę tego , żeby Polskę reprezentowali tacy ludzie jak Wałęsa , Kwaśniewski , Kaczyńscy ( Obaj) Komorowski , O sejmie i senacie szkoda wspominać , ale to co wybrała Kopacz , to kompromitacja ….skorumpowanego właściciela spółdzielni zrobić ministrem sprawiedliwości , gdzie zastępcą jest menda Królikowski , watażkę ze śląska ze znajomością gwary zamiast jakiegoś języka na ministra MSZ i babola -katechetę z ZCHN-u na ministra MSW , to już takie przegięcie , że nikt tego nie wytrzyma ….

  5. To pobożny, katolski rząd, można powiedzieć, wyznaniowy. Tylko czworo ministrów nie podparło się panem bogiem w trakcie ślubowania u p. Bronisława (wyłamali się: ten od zdrowia i te trzy panie od oświaty, szkolnictwa i infrastruktury). Nigdy nie zrozumiem, czemu do pełnienia publicznego urzędu potrzebny jest tym ludziom p. bóg. Pochwalony.

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s