Maleńczuk obraża. Nowak donosi

malenczuk-140922-1100

Jeśli ktoś myślał, że tropiciel sekt Ryszard Nowak zaginął, rozpłynął się we mgle, albo najzwyczajniej w świecie wyzionął ducha, ten był w błędzie. Ryszard Nowak ciągle żyje i ma się świetnie. Ciągle oddycha, sapie i tropi. I donosi.

malenczuk-140922-1100

Właśnie zamierza złożyć donos na Macieja Maleńczuka, za jego weekendowy wywiad dla Gazety Wyborczej. Diagnoza Nowaka jest jednoznaczna! Maleńczuk obraża, wyśmiewa i publicznie promuje satanizm. Oto fragment, który szczególnie wzburzył tropiciela sekt.

„Fascynuje mnie zło przeciętnego katolika. Takie ukryte, tajemnicze, które nie wychodzi na wierzch, dopóki w lodówce nie znajdzie się trup noworodka. Albo w beczce z kapustą. W głębi duszy takiego katolika widzę hitlerowska swastę. Nie staroindyjski znak szczęścia. Ile jest antysemityzmu w przeciętnym Polaku? Mam na myśli religijnego normalsa. Kogoś, kogo przyłapuje się w końcu na posiadaniu pornografii dziecięcej, a on od trzydziestu lat prowadzi rodzinę zastępczą i wychował nie wiadomo ile pokoleń. Mój Szatan to jest Woland, w zasadzie porządny gość – cyniczny, ale porządny. Ich Szatan to jest jakiś sukinsyn”.

To zdaniem Nowaka obraża Polaków, a dodatkowo promuje satanizm. No cóż, idiotą trzeba się jednak urodzić, bo aż tak zarazić się tym nie da. A poza tym czym się tu wkurwiać? Toż to prawda wręcz objawiona, to kwintesencja tej przeciętnej, codziennej polskości, o którą nieustannie potykamy się na ulicy, niczym o psie gówno. Mleńczuk jedynie celnie to zdefiniował. I Nowak z tym chce iść do sądu? A może wpierw jednak do psychiatry?

Szukam jeszcze w tekście jakiegoś wątku, który by się kwalifikował i podpadał pod obrazę. No i mam!

Polaków obrażanie, odsłona druga z wątkiem religijnym:

„Na nowej płycie będzie więcej tematów z Faktu, jak np. kazus Katarzyny W. Będzie też napieprzanie w kler!”

Napieprzanie w kler, to jest to! Czyli mamy jednak zamach na kościół i wiarę!

Dla równowagi (i z dedykacją dla lekarzy) zacytujmy jeszcze pana Nowaka, żeby się pokrzywdzony nie czuł i nie daj boziu pominięty.

„To bardzo poważna sprawa. Artysta obraża Polaków nazywając ich faszystami. Ponadto deklaruje, że jest satanistą(..) W poniedziałek, z samego rana do Prokuratora Okręgowego w Rzeszowie zostanie wysłane zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez muzyka Macieja Maleńczuka(…) Niech ludzie nie myślą, że jestem skrajnym, prawicowym katolikiem. Ale uważam, że nie można obrażać Polaków i szydzić z Kościoła.”

Długi cytat, więc Nowak powinien być zadowolony.

A tak na marginiesie… Drogi panie Rychu, ludzie wcale nie myślą, że jest pan „skrajnym, prawicowym katolikiem”. Ludzie nawet nie myślą, że jest pan oszołomem i wariatem. Ludzie po prostu wiedzą, że jest pan ciężko i nieuleczalnie chory i głęboko panu współczują. Naprawdę!