Złodziejowi ciągle mało

Są tacy, którzy ciągle są nienasyceni. Są też tacy, którzy tym nienasyconym bucom za wszelką cenę usiłują wleźć w dupę. Tylko dlaczego za te podchody mam y płacić my? Proszę wprawnych w mowie i piśmie o wyjaśnienie mi tego problemu.

zlodziejaszki-1401002-1100

A wszystko to przesz takie oto fundamentalne pytanie które daje się słyszeć:

„W rękach państwa pozostaje 62,3 tys. ha ziem, które zostały bezprawnie odebrane Kościołowi katolickiemu przez władze komunistyczne. Kiedy wreszcie państwo rozliczy się z komunistycznej przeszłości?”

Ale bądźmy szczerzy, owe fundamentalne pytanie może być również i takie.

A skąd niby ten obrabowany z dóbr wszelakich kościół to wszystko miał i w jaki to sposób wszedł w posiadanie tych dóbr? Czy aby mamy pewność co do prawa własności?

Bo czy przypadkiem nie jest tak, że jeden złodziej, korzystając kiedyś z siły i uprzywilejowanej pozycji, coś komuś buchnął, a potem przyszedł inny złodziej i korzystając z siły i uprzywilejowanej pozycji, okradł tego który wcześniej na potęgę okradał i to przez setki lat?

Jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości, to niechaj sobie w historii nieco pogrzebie. Kościół to wielki zbój, to mafia kradnąca na potęgę, na potęgę grabiąca i wymuszająca. To prakorporacja, która wzbogaciła się na ludzkim nieszczęściu, prześladując i mordując.

Teraz zaś jakiś dobry sędzia i łaskawca wielki, powołując się na nieistniejąca w tym przypadku zasadę sprawiedliwości, decyduje że to ten pierwszy złodziej jest poszkodowany, bo z jakiś powodów jest lepszy i głośniej dziś krzyczy. Nie gloryfikujmy złodzieja, i nie oddawajmy złodziejowi to co ukradł przez wieki.

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

20 thoughts on “Złodziejowi ciągle mało

 1. Sadzę, ze i tak ten złodziej będzie miał wszystko czego zechce; w końcu zrobią ten odpis, ale fundusz kościelny też pozostanie w mocy. Skoro jest cały czas, a przecież czasy komuny dawno minęły, to będzie obowiązywał do końca świata.
  Nie ma szans na pozbycie się tych krwiopijców. Lud boży do nich się modli i ich kocha.

  1. Nie jedna religia się w historii cywilizacji skończyła i ta też się skończy. Nie będzie łatwo, ale bądźmy cierpliwi.

  2. Uwielbiam Twoje wpisy antyklerykalne, nawet te najostrzejsze, ale nie mogę zdzierżyć seksizmu… Wstydziłabym się udostępnić na fejsiku bloga, w którym wyświetlane są zdjęcia nagich kobiet-paprotek. Rozumiem, że Twój blog jest tylko dla mężczyzn, szkoda… Zastanawiający i wkurzający jest fakt, że można mieć na tyle „otwartą głowę”, żeby odrzucić religijne pranie mózgu, a jednak nie „dorastać” do odrzucenia stereotypów związanych z płcią (i przedmiotowym traktowaniem jednej z nich). Wielka szkoda.

  3. zgred – nie zrzędź – wyżeniem darmozjadów. Polska zawiść jest niezawodna – jak tak lud boży napatrzy się na te przepychy, pałace biskupie i wypasione limuzyny – zacznie w końcu myśleć. Polak „mundry” po szkodzie !!!

 2. Niestety, w tym umysłowym skansenie nie ma szans na likwidację czarnej stonki. Tutejsza ciemna masa nie potrafi urodzić dziecka bez oblania go lodowatymi pomyjami, wychować go bez prania mu mózgu kateschizą, ochajtać się i pochować dziadka bez guślarza. Skutki są jak widać.

 3. Jak patrzę na tych czarnych purpuratów w fioletowych jarmułach na głowach, przymierających głodem, marznących na mrozie przez dziury w czarnych chałatach, tłukących się w pordzewiałych wypasionych brykach, to im normalnie „współczuję”.

 4. To wierzą panowie szamani w życie pozagrobowe czy nie wierzą? Jeżeli wierzą to zapewne wg nich ten u góry jest głupszy niż ustawa przewiduje, bo nie widzi ich złodziejskiego rzemiosła. Jeżeli natomiast nie wierzą to wtedy udają amber gold.
  Zawsze wyjdą na swoje jak na załączonej fotce gdy mówią o apostołach: jedzcie, pijcie i hulajcie, a po stołach nie rzygajcie!

 5. Dopóki hołota będzie reagowała na kościelne dzwony, dopóty czarnuchy będą decydowały o wyborach. Tego boją się jak ognia nasi „oświeceni” politycy i ciągle dają czerwonym beretom dupy. Miejmy nadzieję, że jeszcze za naszego żywota pójdziemy do kościółka oglądać „świerszczyki”.

 6. Wystarczy być politykiem wykształconym na dobrej uczelni , a nie na KUL-lu ,aby zrobić w Polsce porządek ze złodziejami z KK . Przykładem jest zachodnia Europa w której różne czary-mary nie odgrywają żadnego znaczenia , a kościoły są na własnym utrzymaniu i nie do pomyślenia jest możliwość ingerencji w sprawy państwowe przez jakikolwiek kościół . To że kościół katolicki swój majątek zdobył w sposób podstępny , to wszyscy wiedzą , ONI są po prostu złodziejami ….odwiecznymi ….

 7. Tu nie ma co narzekać , tylko starać się w sposób legalny ograniczyć władzę czarnych , bo wstyd dla Polski przed całym światem. Bracia Czesi od których braliśmy chrzest, już pięćset lat temu zaczęli robić u siebie porządki a my (podobno dumny naród) ciągle na coś czekamy. Była nadzieja ,że powstanie partia antyklerykalna pod przywództwem Janusza Palikota ale coś nie wyszło. Dopóki miał jasny program oddzielenia kościoła od państwa ,to miał poparcie w granicach 15 procent i z takim poparciem mógł liczyć na to , że nie powstanie żaden rząd bez koalicji z jego partią. Niestety ktoś życzliwy poradził mu aby nie atakował kościoła i jego partia rozmieniła się na drobne. Trzeba ograniczyć sianie nienawiści z tych 11 tysięcy ambon w polskich kościołach. Może Palikot przyjdzie po rozum do głowy i odzyska nasze zaufanie ?

 8. Uwielbiam Twoje wpisy antyklerykalne, nawet te najostrzejsze, ale nie mogę zdzierżyć seksizmu… Wstydziłabym się udostępnić na fejsiku bloga, w którym wyświetlane są zdjęcia nagich kobiet-paprotek. Rozumiem, że Twój blog jest tylko dla mężczyzn, szkoda… Zastanawiający i wkurzający jest fakt, że można mieć na tyle „otwartą głowę”, żeby odrzucić religijne pranie mózgu, a jednak nie „dorastać” do odrzucenia stereotypów związanych z płcią (i przedmiotowym traktowaniem jednej z nich). Wielka szkoda.

  1. Maju Droga, obiecuję, że Twoje zdjęcie tez opublikuję, tylko je przyślij! Żadnej dyskryminacji! A dla równowagi… zastanawiam sie nad publikacją fotek panów. Jest – sądząc z maili – zapotrzebowanie. Pozdrawiam

  2. Maja cialo kobiety jest tak piekne wiec czy ubrane czy nie jest nadal piekne,i to nic niema z sexsizmem.Jestes dziewczynom inteligetnom skoro czytasz Revelsteina wiec zastanuw sie nad swoim wpisem,

 9. „owe fundamentalne pytanie”
  Na litość wszystkiego co żyje, zatrudnijcie kogoś do korekty.

  1. w sumie to co za różnica? Najważniejsze że zdecydwana wiekszość Bywalców i tak zrozumiała o co mi chodzi.

 10. kościół z państwem chce się rozliczać za komune niech najpierw rozliczy się za 1945 rok i tzw kanał Watykański za pomoc dla zbrodniarzy 2 wojny światowej wiecznie im mało jestem za opodatkowaniem kościoła wierzę w Boga lecz nie w księży!!!!!!!!!!!!!!!!

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s