Co jest bardziej infantylne: elementarz czy biskupi?

Jak biskupi się nudzą to zbierają się na tak zwanej konferencji episkopatu. Chodzi o to, żeby coś przekąsić, napić się i obowiązkowo poględzić na z reguły mało istotne tematy. Chodzi też o to, by stworzyć problemy które potem będzie się z poświęceniem rozwiązywać. 

episkopat-141009-1100

Z ostatniego dopiero co zakończonego spotkania biskupów, zainteresowały mnie dwie rzeczy (poza oczywiście gatunkiem pitej w przerwach wódki). Konwencja o przemocy oraz klauzula sumienia. Była jeszcze kwestia Elementarza, ale tu sprawa jest jasna.  „Nasz elementarz” jest infantylny”  – stwierdzili biskupi, a to oznacza, że ja w związku z tym nigdy tego czegoś do reki nie wezmę. Dziękuje wam panowie biskupi, żeście mnie uchronili przed wdepnięciem na tę intelektualną minę.

Ale poza zdradzieckim i infantylnym Elementarzem, inne nie mniej zdradliwe zjawiska dzieją się wokół. Otóż biskupi z właściwą sobie przenikliwością zdiagnozowali problem permanentnego łamania prawa katolickiego obywatela do stosowania klauzuli sumienia. Wykazali ponad wszelka wątpliwość, iz  „państwo nie pozwala na sprzeciw sumienia, bo koliduje on ponoć z prawami innych obywateli”. A to już jest granda i objaw bezpardonowego szykanowania i prześladowania katolików, nie mówiąc o łamaniu prawa. Bo – jak argumentował biskup Miziński – „to uprawnienie zostało zagwarantowane w polskiej konstytucji”.

No, skoro jest tak dramatycznie źle, to może faktycznie trzeba z tym coś zrobić?

Namawiał bym wszystkich szczególnie szykanowanych z powodu wiary, na zmianę tej wiary, lub jej całkowite porzucenie, bo być może automatycznie rozwiązało byto  problem. Tym trwającym jednak z uporem i mających poczucie szczególnego szykanowania,  zalecał bym na przykład emigrację (nawet na trochę) do krajów religijnie znacznie bardziej przyjaznych. Choćby do Syrii, czy nawet Iraku, zwłaszcza północnej jego części.

Tam wedle mojego rozeznania można w pełni pooddychać religijną wolnością, bez jakichkolwiek obaw o szykanowanie, z klauzulą sumienia włącznie. Tam też można by się naocznie przekonać, czy teza jakoby religia była źródłem przemocy jest prawdziwa, czy też – jak chcą biskupi –  z gruntu fałszywa. To są naprawdę wyjątkowo przyjazne katolikiem rejony (nie to co Polska z antykatolicką dyktaturą) i proponuję biskupowi Mizińskiemu, a może i całemu episkopatowi, aby wybrali się na rekonesans, by się o tym przekonać. Za nim pewnie ruszą tłumy, łaknące wolności.

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

10 thoughts on “Co jest bardziej infantylne: elementarz czy biskupi?

 1. Najwiekszym problemem dla biskupow sa oni sami ! Niedouczone NIEROBY manipulujace ciemnota katolicka „w imie wyzszych celow”: Zycia ponad stan,plawienia sie w luksusach i rozpuscie !

 2. To wysłanie episkopatu do Syrii popieram w całej rozciągłości. Jest szansa na to, że zdecydowana większość może nie wrócić (i pewnie nie z powodu azylu)

  1. Nie dojdzie, nic z tego Drogi Andreo. Oni będą coraz silniejsi, a pani Kopacz będzie służyć im na kolanach. Oby moje słowa zamieniły sie w g…no, ale czarno, najczarniej to wszystko widzę.
   Pozdrawiam – cheronea

 3. Ma rację cheronea; została przekroczona pewna granica – nikt w Polsce im nie podskoczy. To musiałoby mieć swoje źródło w tzw. dołach, czyli u ludu – a lud jest za ciemny by żądać jakichś zmian. Popsioczyć na plebana – można, do kościoła na msze nie chodzić – można, ale chrzest, ślub i pogrzeb, jak były tak są obowiązkowe. I to klechom wystarcza. Forsa płynie od rządu i samorządu, a to co na tacy, to na kieszonkowe. Żyć nie umierać.

 4. Na pytanie: ” Co jest bardziej infantylne: elementarz czy biskupi – z całym przekonaniem odpowiadam: biskupi!
  Ich ” analiza naukowa” elementarza – jest tyle warta, co : ” analiza moczu ” dokonana przez pisuar:)
  Stanisław

 5. Jeśli zaś ” biega” o ochronę uczuć – to zapytam:
  Jakim prawem chronione są tylko ” uczucia religijne ” ? Proszę o podanie podstawy prawnej tego wyrażnego uprzywilejowania!
  Jako ateista uważam, że moje prawa wciąż są łamane. Dlaczego nikt nie broni moich ” uczuć ateistycznych ” ?
  Może tak rozszerzymy ” klauzulę sumienia „, o takich jak ja? Albo – lepiej – zlikwidować ten prawny idiotyzm?
  Stanisław

 6. Tak, każdy biskup jest głupszy od najprostszego elementarza. Gdy szaman pierwszej kategorii najpierw wyruchał stado baranów (owieczek), a stwórca rzucił na niego przekleństwo choroby to dotarło do niego, że będzie się smażył w piekle. Nawet gdy barany (owieczki, ale chyba barany) będą teraz za niego wznosić modły to już na pewno (czarownik to wie) nic mu nie pomoże.
  Ten w niebiesiech nie jest taki głupi jak chcieliby szamani. Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka.

 7. Konstytucja RP:

  rozdz.II art 31; pkt. 2
  Każdy jest obowiązany szanować wolności i prawa innych. Nikogo nie wolno zmuszać do czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje.(Czyli panowie biskupi zacznijcie czytać Konstytucję przed snem i szanować ludzi jak Bóg nakazał)

  art.33; pkt. 1
  Kobieta i mężczyzna w Rzeczypospolitej Polskiej mają równe prawa w życiu rodzinnym, politycznym, społecznym i gospodarczym. (dotyczy komentarza biskupa: „…W podręczniku pokazany jest on jako ten, który pomaga dzieciom w lekcjach czy czytaniu…”)

  Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-biskupi-krytykuja-elementarz-nie-ma-w-nim-obrazu-rodziny,nId,1532727#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

  Może niech panowie purpurowi zajmą się w końcu pedofilią i rozpustą w kościele, BO JA ŻYJĘ W PAŃSTWIE ŚWIECKIM.Chcą wydać książkę do religii to niech to robią za swoje,a nie pieniądze podatników.ZŁODZIEJE

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s