Zjednoczeni we wspólnej chorobie

rokita-141012-1100

W kronikach towarzyskich Najjaśniejszej warto chyba odnotować ten fakt. Bo wszystkie wydarzenia kuriozalne warte są kronik. Jan Maria Rokita postanowił wstąpić do SDP, by na dobre – jak mówi – potwierdzić, że jest publicystą, a nie politykiem. NIestety, bardziej tu chodzi jednak o potwierdzenie nie najlepszego stanu zdrowia. 

rokita-141012-640
Jan Maria Rokita osobowościową i kondycją psychiczną wyjątkowo będzie pasował do ferajny z SDP, bez problemu wtopi się w otoczenie, tudzież znajdzie wspólny z nimi język.

Pomijając intencje, fakt ów należy odnotować z zainteresowaniem a nawet zrozumieniem. Oto bowiem swój trafił na swoich i do swoich się przykleił.

Mniej zorientowanym pragnę przypomnieć, że SDP, czyli Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich to środowisko wyjątkowo rozdygotane, więcej mające wspólnego ze szpitalem psychiatrycznym, niż środowiskiem dziennikarskim. Dość powiedzieć, że przewodniczącym Tego Czegoś jest Krzysztof Skowroński, z powodów bezpieczeństwa dawno i skutecznie już odizolowany od świata mediów. Bo umówmy się, że tzw. Radio Wnet w którym się udziela, to żadne tam radio a bardziej pastylka uspokajająca, lub środek terapeutyczny. Trudno zreszta radiem nazwać coś i zaliczyć to do świata mediów, co słucha jedno sam Skowroński i ewentalnie jego gość (jeśli w ogóle przyjdzie i słuchawki dostanie).

W zarządzie Tego Czegoś (SDP) znajdują się też inne powszechnie znane postaci i nieuleczalne raczej przypadki, m.in Piotr Legutko, Agnieszka Romaszewska, Teresa Bochwic, czy wreszcie niepowtarzalny i niezapomniany wariat nie do podrobienia Marcin Wolski. Przyznacie, że takiego składu pacjentów nie powstydziłby się żaden szpital psychiatryczny w Polsce, nie wyłączając kliniki w Tworkach.

Oczywiście w SDP zasiada paru innych zdolnych i utalentowanych ekscentryków, ale bardziej znanych i funkcjonujących w wąskim środowisku, niźli w powszechnej świadomości.

Zmierzam więc do tego, że Jan Maria Rokita osobowościową i kondycją psychiczną wyjątkowo tu będzie pasował i bez problemu wtopi się w otoczenie, tudzież znajdzie wspólny z nimi język. Pytanie tylko gdzie jest Nelly? Prosimy o ujawnienie nazwiska lekarza który się nią aktualnie zajmuje!