Naród zasłużył na to święto!

Nieznane mi bliżej Stowarzyszenie Dumy Kibica „Polska Razem”, chce wystąpić z wnioskiem do prezydenta Komorowskiego, by dzień historycznego zwycięstwa na niemieckim faszyzmem futbolowym uznać za święto narodowe. Każdego roku przeto, dzień 11 października będzie dniem wolnym od pracy, czyli tzw. czerwoną kartką.

mecz-141014-1100550

Pomysłodawcy dowodzą że mało jest w heroicznej historii polskiego narodu tak spektakularnych zwycięstw, kiedy to tak liczni tak wiele zawdzięczają nielicznym. Historyczna wiktoria na stadionie omen nomen Narodowym, stawia ją w szeregu wielkich polskich zrywów, tuż obok Powstania Warszawskiego, bitwy o Monte Casino, a może nawet bitwy pod Lenino. Przecież tam, też po raz pierwszy tej wojnie Niemcom w zasadzie wklepaliśmy, choć szczerze mówiąc nie byliśmy najlepiej zgraną drużyną.

Wedle napływających informacji, kancelaria Pana Prezydenta a i Pan Prezydent osobiście, są bardzo przychylni tej inicjatywie. Wysoki acz zastrzegający sobie anonimowość urzędnik tej kancelarii mówi, że Pan Prezydent gotów jest wystąpić z odpowiednią inicjatywą do parlamentu, by czym prędzej ustanowić dzień 11 października świętem narodowym. Należy jedynie wymyślić jakaś godną nazwę, tak aby święto narodowe 11 października jakoś jednak odróżniało się od święta narodowego 11 listopada. Niewykluczone że w sprawie nazwy rozpisany zostanie ogólnonarodowy konkurs.

Zarówno Stowarzyszenie Dumy Kibica jak Pan Prezydent chcą aby nowe święto uroczyście było obchodzone już w przyszłym roku. Plan zakłada nawet, że na Narodowym rozegrany zostanie z tej okazji mecz-inscenizacja wielkiej wygranej. Wedle Adama „Bejsbola” Pałkiewicza honorowego prezesa Stowarzyszenia, do roli Niemców zgłosiły się już dwie drużyny. Są to czwartoligowe Wilga Garwolin, oraz  Huragan Wołomin. Po zamknięciu listy zgłoszeń, jury wybierze drużynę hipotetycznie najsłabszą, tak, by zwycięstwo-inscenizacja było godne i dostatecznie przekonywające. Aha, nadmienić wypada, że w roli reprezentacji wystąpi oczywiście sama reprezentacja.

Niestety, na razie upadł pomysł, aby wszystkich piłkarzy udekorować krzyżem walecznych (rezerwowych medalem „zasłużony dla obronności kraju”). Sprawa może nabrać nowych kolorów i rozpędu dopiero po ewentualnym zwycięstwie nad Szkotami.

Wiadomość z ostatniej chwili jest taka, że władze podwarszawskiego Sulejówka wystąpiły z inicjatywą, by na cześć i ku chwale Adama Nawałki, jego odlany w brązie posąg dostawić do stojącego już tam posągu Józefa Piłsudskiego. To dwaj bohaterowie, którzy Polsce przynieśli nie tylko niepodległość (Piłsudski) ale też zwrócili narodową godność (Nawałka).

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

7 thoughts on “Naród zasłużył na to święto!

  1. Pod Lenino , to niestety byliśmy tylko wykorzystani przez Stalina , do rozpoznania stanowisk , niemieckich karabinów maszynowych , czyli dostaliśmy wpierdol . To że udało nam się wygrać z drugim składem rezerwowym Niemców , to faktycznie wyczyn wręcz nieosiągalny dotychczas w Polskiej historii piłki nożnej i wart upamiętnienia . Tylko ja uważam , że dzień 11 listopada , jako następny dzień po 10 …to profanacja ,,Dziesiętnicy ” tak ważnej dla niejednego patrioty . No i pomnik powinien być monumentalny i to całej drużyny , postawiony w poprzek Krakowskiego Przedmieścia , razem z pomnikiem o wiele wyższym , naszego bohatera narodowego , tragicznie i podstępnie zabitego w Smoleńsku ,,Małpce-Kaczyńskiemu ”. Oczywiście powinno się też uwzględnić miejsce jeszcze jednego pomnika , dla drugiego niewątpliwie bohatera , jakim po śmierci będzie brat ,,Małpki-Kaczyńskiego ” który podobno strasznie śmierdzi na Wawelu , Dziwisz powiedział , że to śmierdzi noga generała …i zaprzeczył , że nieprawdą jest , że to Piłsudski podobno do niego dzwonił , bo smrodu nie może już wytrzymać ….

    1. To prawda , bo przecież Piłsudski , jako niemiecki agent i lawirant , winny śmierci prawdziwych bohaterów cudu nad Wisłą , w ogóle nie powinien mieć pomnika , chociaż jego kobyła to tak …była taka mądra , prawie jak ,,Bucyfał ”

  2. Jahu musisz koniecznie napisać jakąś książkę sf. Pomysły masz genialne i oryginalne, ale nie przesadź!
    Pozdrawiam – cheronea

    Andrea, koń Aleksandra Wielkiego nazywał się Bucefał – pozdrawiam 🙂

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s