Towarzysz Che z supermarketu

Źle jest, bo komuna drzwiamy i oknamy wdziera nam się do domów, a nawet ze sklepowych półek złowrogo wyziera. Meldunki z frontu donoszą, że najgorzej niestety jest w okolicach snobistycznej Warszawy, zaś prawdziwe ognisko komunistycznej epidemii wykryto na warszawskim Ursynowie.

che-141020-1100500

Popatrzmy przeto w te meldunki. Oto w markecie Leclerc na tymże Ursynowie, sprzedawane są koszulki z wizerunkiem Che Guevary. Koszulki jak to koszulki, ani ładne ani brzydkie, chyba jednorazówki, bo za niecałe 50 złotych trudno dostać dobry t-shirt. Che na ich jak żywy, klasyczny, tak jak klasycznie wyglądać powinna każda ikona pop kultury.

che-shirt-141020-640

Na prawicowych portalach w związku tą niesłychaną prowokacją, woda w czajniku wrze, aż pokrywka podskakuje, a gwizdek jeśli jest, drze mordę niczym żywcem ze skóry obdzierany. To propagowanie totalitaryzmu, a „produkowanie i sprzedawanie akcesoriów przywołujących postać tego lewackiego zbrodniarza powinno być całkowicie zabronione” – wygwizduje ów gwizdek. Powołuje się nawet na stosowny paragraf.

„Według art. 256 Kodeksu karnego osoba, która „publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch”.

Tylko, że po mojemu koszulki nic nie propagują i do niczego nie nawołują. Ot użyto na nich wizerunku pewnej – jako się rzekło – ikony pop kultury, ale równie dobrze mogłaby tam figurować taka Marlin Monroe, Andy Warhol, albo Einstein w wywalonym jęzorem. Mnie to nie przeszkadza, acz pewna medialna katozdzira nawołuje do bojkotu. Tyle że jak oni nawołują do bojkotu to wiadomo, że nic z tego nie będzie, a nawet odwrotnie, koszulki się rozejdą niczym świeże bułeczki za owej komuny. I tak jest, koszulki idą na pniu!

Może więc trzeba naleźć jakieś inne, satysfakcjonujące strony rozwiązanie. Ponieważ różnym katolickim imbecylom jakoś nie przeszkadzają katoliccy rzeźnicy, choćby taki Franco czy Pinochet, więc może lepiej , by zamiast bezsensownego bojkotu, wprowadzić do supersamów własnego bohatera. Tak, tak… Niech Fronda, Niezależna i wPotylicę wylansują modę na noszenie koszulek z podobizną Franców, Pinochetów, Salazarów a może nawet i Mussolinich. Zamiast ciągle płakać i nawoływać do bojkotów, czas zacząć konstruktywnie działać.

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

6 thoughts on “Towarzysz Che z supermarketu

    1. A może byś tak zamiast sięgać po pióro (t.j. komputer), sięgnął do kieszeni i zafundował taką koszulkę Antkowi Macierewiczowi, bo jego własna, oryginalna, zapewne już rozlazła się od częstego prania. Co prawda, nasz Antoś od tego czasu radykalnie zmienił orientację, ale duch, duch pozostał żywy. I wciąż woła, jak niegdyś: wsadzać, rozstrzeliwać, wywłaszczać. A że innych niż kiedyś? Co to ma za znaczenie: już dawno mędrzec powiedział, że ruch jest wszystkim. A reszta – furda.

  1. Dużo ludzi nie wie , albo już nie pamięta kim był Che Guevara …Dla jednych to komunista rewolucjonista walczący w Ameryce południowej , a nawet na Kubie , dla innych normalny morderca , który zabijał całe rodziny ( razem z dziećmi ) bo należeli do klasy bogatych kapitalistów …Cóż komuniści radzieccy robili tak samo , a nawet więcej …Ciekawe co by powiedziała polska młodzież z lat 70-80 która nagminnie nosiła takie koszulki …A z drugiej strony dobrze jest być bohaterem walczącym o coś tam …zostajesz w pamięci , nawet jak zostaniesz zastrzelony jak wściekły pies ….Teraz tylko może jakiś lokalny cwaniaczek zacznie produkować koszulki ze Stalinem , albo z Hitlerem ….Bo z Wojtyłą to już wszystko jest …chyba papieru toaletowego jeszcze nie ma …

    1. Kamilo droga , nie bierz tak do siebie tego konstruktywnego działania , przecież ty nie jesteś zwolenniczką Frondy , czy innej szmaty prawicznej …..

  2. Artykuł 256 k.k. jasno określa że propagowanie bezwyznaniowośći lub wyznaniowośći innej aniżeli wyznaniowość boga Ojca Św.podlega karze do 2 lat pozbawienia wolności.A nowe prawo kanoniczno-boże określa z kolei,że nie będziesz miał bogów cudzych po za bogiem- Ojcem Świętym !!!

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s