Minister co kościołowi dupę z zapałem liże

Drodzy Państwo, Szanowni Bywalcy, prawda jest taka oto, że dzień bez obciągnięcia kutasa jakiegoś biskupa, albo wylizania mu dupy, to dla panów ministrów dzień stracony. Właśnie na horyzoncie pojawił się nowy lachociąg. Nazywa się Halicki i jest ministrem cyfryzacji.

halicki-141024-1100500

Jedną z pierwszych decyzji jaśnie pana ministra Andrzeja Halickiego (poza oczywiście wybraniem godnej marki samochodu i koloru skóry na ministerialnym fotelu), jest ta mianowicie, że w przyszłym roku wydatki z budżetu na księży, zostaną zwiększone o 23 mln złotych. Czyli w 2015 roku państwo zasponsoruje kościelne bagno kwotą 118 mln 230 tys. zł, aż o jedną czwartą więcej niż w tym roku! A żeby było jasne, to sprawa i tak do końca nie jest zamknięta, bo kościół żąda by było to równe 130 baniek. I pewnie je dostanie.

Jeśli więc ktoś myśli, że w Polsce ściga się pedofilów, to jest generalnie w błędzie, bo pedofilów się nie tyle ściga, co chojnie sponsoruje. Żeby brzmiało ładnie, napiszę przeto, że państwo jest mecenasem Jezusowego Bractwa Pedofilów zwanego kościołem.

Zostawiając jednak w spokoju tę pedofilię, wypada zauważyć, że w ten oto sposób pryskają wszelkie nadzieje tych, którzy sądzili, że lada moment kościół powędruje na garnuszek tych, którym jest on potrzebny. Niestety, tych buraków muszą utrzymywać wszyscy, w tym wiekszość, która ma ich centralnie w dupie (43% Polaków przyznaje się, iż od czasu do czasu bywa w kościele, regularnie 10%). Rozmowy na temat zastąpienia funduszu kościelnego odpisem podatkowym, trwają już od przynajmniej dwóch lat, a efekt jest taki, że jest jeszcze gorzej (a dla kościoła lepiej), niż przed rozpoczęciem rozmów.

Jak tak dalej pójdzie, to kościół oprócz kasy, wytupie sobie jeszcze stanowiska wicepremiera, czym za bardzo nie byłbym nawet zdziwiony. W zasadzie rola jaką odgrywa kościół w Polsce i obszary jakie z miesiąca na miesiąc siłą zajmuje, w pełni uprawniają go do posiadania swojego przedstawiciela w rządzie. I gdyby Głódzia nie dopadła kara boża (za pijaństwo, bezczelność, buńczuczność i cwaniactwo), to jego bym widział na tym stanowsku. Niestety, ów bóg dla Sławoja inną napisał rolę. Na razie problemu nie ma, a jak zajdzie potrzeba, to się pospołu zastanowimy kto ma być tym wicepremierem, acz trudno będzie znaleźć odpowiedniego biskupa, bo wszyscy z reguły są głupsi od własnych kierowców.

Ale wracając do zasadniczego wątku…

Do tej pory sądziłem, nieco naiwnie niestety, że ten Halicki to człowiek z jajami, jednak okazuje się, że to zwykła kościelna wycieraczka, bez jakichkolwiek jaj, czyli po prostu ostał się jeno sam chuj. Warto też nadmienić, iż większość kreciej roboty, odwalił nijaki wiceminister Huskowski, solidaruch z tego samego okołowrocławskiego chlewu co i Halicki, a na dodatek zdziczały klerykał niczym nie przymierzając Pawłowicz.

A piszę to wszystko po to, również z imienia i nazwiska, żeby jasność była i żebyście drodzy moi wiedzieli, zwłaszcza zaś samotne matki żeby wiedziały, biedni i wykluczeni, ci od niepełnosprawnych dzieci i ci odprawieni z kwitkiem z przedszkola, że nie ma dla was pieniędzy i nie będzie, bo trzeba zabiedzonym biskupom dołyżyć, by nie wyzdychali pod płotem i by ratować ich bankrutujące ponoć przedsiębiorstwo. Nie będzie też więcej kasy na leczenie raka i sprawniejsze szpitale, bo trza dołożyć do księżych emerytur i zadbać by Głódź, Hoser czy też Gądecki oprócz zapewnionych w razie czego szpitalnych apartametów, w godnych stojach chodzili, a tłuste dupy wozili limuzynami za pół bańki, bo do innych tych dup nie są w stanie zmieścić.

Pamiętajcie przeto, że premier tego rządu nazywa się Kopacz a minister lekka rączka wprawne usta Halicki. W razie czego im wystawcie faktury. Za całokształt.

Aha, i nie myślcie naiwnie, że wystarczy ich zamienić na tych od Kaczyńskiego, bo ci już obiecali, że jak wygrają to kościołowi do 200 baniek wyrównają.

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

19 thoughts on “Minister co kościołowi dupę z zapałem liże

 1. No cóż , do tego co napisałeś dodać już nic nie potrzeba , co najwyżej parę brzydkich słów cisnących się na usta w bezsilnej złości stłamsić , bo co nam pozostało ? Czytałem ostatnio o Norweskim mordercy Brewiku i jak się okazuje zyskuje on coraz więcej sympatii u norweskiej młodzieży która ma dość islamistów w swoim kraju . Mówią tylko że zastrzelił nie tych co potrzeba , bo niewinnych zwolenników socjalizmu , zamiast rozprawić się z niebezpieczną religią …A Halickiemu , prędzej czy później będzie wszystko policzone i zapamiętane …

 2. Dodajmy, że wydatki będą jeszcze większe ponieważ poza zwiększeniem funduszu o 23 mln, wyłączono z jego zadań dotacje na zabytki sakralne. Remonty zabytkowych kościołów, które do tej pory finansował fundusz, będą odrębnie finansowane przez MKiS oraz samorządy.

 3. Nie miałem żadnych złudzeń, że emigracja Ryżego w Brukseli i lekarki z bogobojnego Radomia na Ujazdowskie zmieni cokolwiek w tym PrOfilu. PO pod płaszczykiem walki z PiS realizuje program PiS. I to jest największy sukces Kaczyńskiego, który nie musi rządzić, by osiągać swoje cele. Decyzja Halickiego jest jednym z wielu dowodów tego stanu rzeczy.

 4. czasem delikatnie (bardzo delikatnie) irytuje mnie nadużywanie przez Ciebie Jahu słów powszechnie uważanych za wulgarne – ale w tym wpisie niestety pasują one idealnie 😦

  1. Do tych niewybrednych słów dorzucić trzeba jeszcze wpadkę w postaci błędu ortograficznego. Zapędziłeś się, Jachu. Ale to można uznać za wypadek przy pracy. W sumie jesteś OK. Wal w te czarne sukienki, ile wlezie. :-)))

 5. 130 baniek na bractwo pedofilów,i to w ramach cyfryzacji czy tzw. funduszu kościelnego?
  Bo Nycz swego czasu się odgrażał że to nędzna kwota w porównaniu z 5 MILIARDAMI z tzw.tacy bez podatku na rok !!!
  Halicki ma na utrzymaniu 2 dogi niemieckie,więc jak dostanie kopa w dupę to bractwo w zamian ZA pewnie na karmę Halickiemu odpali.
  I to jest kurwa państwo?-to jest państwo gdzie CZESIEK śpiewa i ma problemy,że zaśpiewał za dużo.

  1. No, powiedzmy, że dwóch. Ale to furda. Słowa powszechnie uznawane są w tym temacie i tak za lekkie.

 6. Witam:)

  Likwidowali, likwidowali… fundusz kościelny i… tak byli skuteczni, że go podnieśli:) Qrwa, toż to paranoja. Dodatkowo przecież, wprowadzili ten odpis 1% – od przyszłego roku. Zatem koszty obniżyli – przez ich podniesienie:)
  Należy jednak pamiętać o proporcjach. Że te miliony z funduszu kościelnego i odpisu – to tylko wierzchołek góry lodowej. Bo miliardy, tak właśnie miliardy – płyną z każdej strony. Tak wartkim strumieniem, że nikt nie potrafi się tego doliczyć. Same lekcje religii – to 1.3 mld. Plus: kapelani we wszystkich urzędach , wojsku, policji, szpitalach, strażach, finansowanie szkół , kościelnych przytułków, zwolnienia podatkowe, sprzedaż za grosz – tego co warte jest miliony, zwolnienia ich dziaalności gospodarczych… i tak dalej, i tak dalej… Razem to daje ok. 12-14 mld ROCZNIE!
  Wszystko w imię: iluzorycznego ” zbawienia „. A najlepsze jest to, że kościelne nawet nie powiedzą: bóg zapłać. Im więcej państwo finansuje – tym większe mają pretensje!
  Stanisław

 7. Za nieboszczki komuny popularne było powiedzenie:
  ” W PRL tylko ksiądz, kurwa i złodziej – ma dobrze ”
  Dziś bym wyeliminował najstarszy zawód świata – bo to ciężka robota.. Natomiast: ” księdze ” mają o wiele lepiej, dzięki klęcznikowym władzom! Obłęd.
  Żeby to jeszcze dawali gwarancję, na te swoje ” usługi ” 🙂 Na buty, zakupione gacie gwarancja jest! Dlaczego nie dają – na to ichciejsze ” lepsze życie po ” ????
  Stanisław

  1. Nie powiedzą „bóg zapłać”, bo nie będą , w przeciwieństwie do niektórych ministrów, powoływać się na byty nieistniejące.

 8. Kapelani w szpitalach państwowych opłacani z naszych podatków to tuba propagandowa KK. Leżałam 1 dzień na oddziale szpitalnym Kliniki Uniwersyteckiej. Po południu na salę wszedł kapelan i zaczęło się przedstawienie chyba wyreżyserowane. Jak się czujecie, no niedobrze że leżycie w szpitalu ale cóż dobrze że w ogóle jesteście leczeni. Potem z worka posypały się dowcipy na temat gender w stylu „maja ponoś zlikwidować pisuary bo kobiety są za równouprawnieniem no ale cóż jak dzieci dopiero w wieku 15 lat będą sobie wybierać płeć”. Ponadto w repertuarze znalazło się odwołanie do historii, która sama w sobie świadczy o tym jak KK w Polsce jest patriotyczny i całe wieki dbał aby ludziom żyło się dobrze. Tak to wygląda w szpitalu państwowym bądź co bądź.
  A w szpitalu prywatnym oo. Bonifratrów wolność do wyznania jest szanowana. Ksiądz na salę chorych wchodzi pukając i pyta czy ktoś potrzebuje jego posługi. Na tablicy w korytarzu ( nie wierzyłam własny oczom) wywieszone są numery do wszystkich oficjalnych wyznań podczas gdy w szpitalach opłacanych przez bezwyznaniowe państwo króluje jedyna słuszna religia.
  Takie oto mamy państwo, takich mamy rządzących i takie mamy milcząco znoszące to społeczeństwo. Zachowanie herarhów mnie nie dziwi, boja można coś dostać to czemu się o to nie starać. Oburza mnie natomiast postawa naszych rządzących tym bardziej, że im więcej będą łożyć na KK tym gorzej będą przez niego traktowani.

 9. Gdy pan dr szaman II kat. dziecko wiecznej dziewicy Rydzyk krąży po sejmie jak właściciel tego cyrku, nie możemy się spodziewać tam najmniejszego rozsądku, gdzie dzień rozpoczynany jest od jęczącego prosząco pacierza, kontynuowany poprzez ciąg różnych mszy intencjonalnych (o deszcz, zdrowie, pieniądze itp.) kończony modlitwą dziękczynną.
  Już Cyceron zauważył, że „niejednego głupca chroni jego urząd”. Za dużo osłów pasuje do tego, żeby tu ich imiennie przywoływać.

 10. I to jest facet, którego do tej pory uważałem za coś bardziej sensownego w porównaniu z całą platformerską magmą. Alem przypalił głupa. I to po tylu latach życia.

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s