Paryż oszalał ze szczęścia!

Jak się żyje w Paryżu? Świetnie się żyje! Zwłaszcza, że właśnie ich wskaźnik zadowolenia z życia wzrósł przynajmniej o 113 procent. Bo Paryż dorobił się pomnika z którego może być dumny.

pomnik-141026-680

Pomnik niezapomnianego, niepowtarzalnego, nieomylnego, nieobliczalnego no i nieżyjacego niestety (ach co za ból) Jana Pawła Drugiego, odsłonieto właśnie w sąsiedztwie katedry Notre Dame. W uroczystości uczestniczyli m.in. mer stolicy Francji Anne Hidalgo (on z urzędu uczestniczy nawet w otwarciu schroniska dla bezdomnych), a także arcybiskup Paryża, kardynał Andre Vingt-Trois, oraz gość specjalny uroczystości metropolita łódzki, abp Marek Jędraszewski. Ponoć jako jedyny nie wyłgał się brakiem czasu, a poza tym wycieczkę do Paryża planował od dawna. (Nawet zarezerwował bilety do Moulin Rouge, zaś kolega Andre obiecał spotkanie z klerykami, ze wspólną kolacją aż do śniadana).

W każdym razie uroczystość była budująca, bo udało się przełamać wszelkie bariery blokujące dotąd budowę tego słusznego pomnika. A blokowano inicjatywę od dawna, bo „władze miasta nie wyrażały zgody na ten projekt, zwracając uwagę na niedopasowanie estetyki pomnika do architektury i stylu kościoła“.

I to jest ten moment, który mnie najbardziej zainteresował. Dowodzi bowiem, że władze Paryża nie wiedzą o czym mówią, a zwłaszcza nie mają zielonego pojęcia o tak zwanej estetyce. Zwłaszcza zaś o estetyce wojtyłowych pomników. Bo gdy ich tak, tych paryskich włodarzy, zaprosić do Polski i pokazać choćby to, co ja na zdjeciach poniżej pokazuję, to prędko by się opamiętali. Zrozumieli by czym jest estetyka i nie dzielili by włosa na czworo.

Ostatecznie irracjonalny, antypolski i antykatolicki opór władz udało sie jednak przełamać (plotki głoszą, że Episkopat dał łapówkę tam gdzie trzeba i komu trzeba) i Wojtyła stoi jak żywy. O wrażeniach biskupa Jędraszewskiego z podróży do Paryża i hedonistycznych przygodach napiszę w najbliższym czasie.

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

2 thoughts on “Paryż oszalał ze szczęścia!

  1. To się nazywa kult trupa i dorabianie do tego ideologii że jakoby był bogiem narodu polskiego !!
    Po za tym jest fajnym krasnalem ogrodowym i te pozostałe też.

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s