Kraków i Legutko, czyli starzy, nudni, nijacy

Stary Kraków jest tak stary i tak nudny, jak stary i nudny jest profesor Legutko. Ponoć też stary Kraków jest symbolem polskiej historii, oraz miejscem które jest chlubą wszystkich Polaków. Ale ten stary Karków, ta chluba, jest nieustannie plugawiony. Regularnie na przykład obsrywają go gołębie, a na dodatek, jak grzyby po deszczu wyrastają tu kluby erotyczne.

rynek-141028-1100500

I tu właśnie dochodzimy do tego profesora Legutki. On apeluje.

„Nie pozwólmy, by został splugawiony przez jawną promocję niemoralności! Obszar Starego Krakowa, dzięki swojej wiekowej historii i niebywałej atrakcyjności architektonicznej stanowi wizytówkę miasta. (…)  Krakowianie z pewnością woleliby, aby były to wspomnienia związane z bogatą historią i kulturą, a nie z dzielnicami rozrywki podobnymi do tych w Amsterdamie, czy Bangkoku”  

To wstęp do petycji która ma odmienić Kraków. Przeciągnąć go na stronę cywilizacji chrześcijańskiej, uwolnić z pęt hedonistycznej choroby.

No cóż, może i są krakowianie, którzy chcą tego samego co Legutko, bo zakładam, że w każdym mieście jest jakiś procent wariatów i odjazdowców, którym poza kościołami nic się nie podoba. Poza tym każde miasto ma też swojego Legutkę, czyli dyżurnego wariata, acz nie zawsze w stopniu europosła. Rozumiem też, że Legutce od dawna to i owo szwankuje i żadna wizyta w żadnym klubie erotycznym nie jest w stanie zmienić tego smutnego faktu. Nie pomogła wiagra, nie pomogą też z pewnością panienki na róże. Niech spróbuje aspiryny, ona jest dobra na wszystko.

Ale skoro Legutce nie staje (jedyne co mu staje, to obraz powszechnego zgorszenia przed oczami), to wcale nie znaczy, że inni w bólu muszą się z nim łączyć. W nudnym i na swój soób nijakim Krakowie jedyne miejsca gdzie wieczorem coś się dzieje, to niestety kluby erotyczne. Jak je zlikwidują to prawie nikt tu nie przyjedzie bo i po co? Oglądać obrzygane przez pijaków stare mury? Ależ mi atrakcja!

Poza tym kluby erotyczne, to w Polsce legalna działalność gospodarcza, i zastanawiam się w jaki sposób Legutko chciałby takie kluby zablokować nie łamiąc prawa. Polska to na razie jeszcze nie Iran ani nie Arabia, gdzie prawo kościelne jest ponad prawem stanowionym. Więc dopóki Dziwisz nie będzie prezydentem, a biblia konstytucją, kluby niechaj sobie działają na zdrowie i ku uciesze.

Zaś dla ewentualnych zwolenników Legutki mam hasło w sam raz nadające się na mury. „My krakowianie nie potrzebujemy klubów, Żądamy pomników smoleńskich i nowej krypty dla Kaczyńskiego”.

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

5 thoughts on “Kraków i Legutko, czyli starzy, nudni, nijacy

 1. Chciał Legutko zaistnieć !!! zaistniał . Niech się Legutko leciutko walnie młotkiem w ten durny łeb ,może pomoże a jak się objawy debilizmu dalej będą pojawiać to mocniej w główkę o drzewo na Plantach .
  Kto bierze na poważnie takie idiotyzmy ?

 2. O Legutce nawet nie mogę pomyśleć , a co dopiero mówić . Jakim dziadem kościelnym jest , każdy widzi . Ale na przykładzie Warszawy , klub erotyczny na Krakowskim Przedmieściu poleciał ….? Możliwe że nie podobał się ,,Gajowemu ” bo on też raczej tylko palcem może pogmerać… , a kościół sobie zażyczył zamknięcia i ,,Bufetowa ” z duchem świętym wzięła i zamknęła . Tak samo rozśmiesza mnie kultura ,,Krakówka ”, owszem mieli jakiś swój styl , jak żył Dymny i działała Piwnica pod Baranami w starym składzie i śpiewała Demarczyk … a teraz , jakieś dziwolągi , domorośli artyści kościelni i wiecznie zarzygane Sukiennice , przez angoli …i inne europejskie wycieruchy , bo tania wódka z krakówka im smakuje ….a pies jebał legutkowopodobnych ….

  1. a pies jebał legutkowopodobnych …

   Przez grzeczność zapytam psa:
   Czy to nie byłby mezalians, dla psa?
   Pozdrawiam
   Stanisław

  2. Stanisławie , miałem na myśli jakiegoś kundla z PiS -u z nawykiem Pawłowa – Kaczyńskiego ….może w końcu z tego mezaliansu jakaś hydra pokroju sucz Pawłowicz by wyszła …Czyżby sucz Pawłowicz miała za przodka , Pawłowa ?

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s