Jak rewitalizować pamięć

Szykuje się mała rewolucja w tak zwanej polityce historycznej dotyczącej pomników. A ponieważ pomników jest u nas zdecydowanie dużo – nasycenie nimi lokuje nas w pierwszej dziesiątce krajów świata – więc roboty będzie po pachy. Tym bardziej, że ilość niewłaściwych bohaterów, a tym samym niewłaściwych pomników, jest zatrważająca.

 

Oto Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa przy współpracy i z inspiracji niesławnej pamięci IPN, postanowili pospołu zlustrować wszystkie polskie pomniki. Szczególną uwagę będzie się poświęcać zwłaszcza skromnym i nie rzucającym się w oczy pomnikom-tablicom, których na prowincji jest niezliczona masa.

To poważnie zaniedbany problem, zaś to kogo się na tych tablicach sławi, przechodzi wprost ludzkie pojęcie i włos jeży na głowie. Tak, to jeden wielki skandal. Ale koniec z tym. Wszystko trzeba przerobić, albo w ostateczności zburzyć. Ich bohaterów wypierdolić, naszych bohaterów wyświęcić.

Na szczęście w wielu wypadkach dekomunizacja pomnika będzie bardzo prosta. Wystarczy nieco tylko zmienić tekst inskrypcji. Jak to w miarę bezboleśnie uczynić, instruuje specjalna instrukcja do której w tajemnicy udało mi się dotrzeć. Opisanie tego jest jednak dość skomplikowane, lepiej więc posłużyć się konkretnym przykładem. I tak, w miejscowości X, w Polsce B a może już i C (okolice Limanowej), spokojnie od dziesięcioleci stoi sobie skromny obelisk z równie skromną tablicą. A na tej tablicy jak byk stoi:

W tym miejscu w dniu 22 IV 1945 r. w walce z reakcyjną bandą zginęli funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa. W XX rocznicę powstania Milicji Obywatelskiej i Służby Bezpieczeństwa.

Teraz postępując zgodnie z instrukcją tych od Rady i niby Ochrony, po drobnych zabiegach inskrypcja na tablicy będzie brzmiała:

W tym miejscu w dniu 22 IV 1945 r. Patrioci Podziemnej Polski zabili w walce członków reakcyjnej bandy funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa, zdrajców Ojczyzny. W XX rocznicę bohaterskiego czynu miejscowych patriotów.

W taki więc prosty sposób sprawa zostanie załatwiona, a inne gminy których dotyczy podobny problem, dokładnie tak samo powinni go rozwiązać.

Eksperci Rady Ochrony Pamięci pracują teraz nad sposobem rewitalizacji pomników z różnymi figurkami na szczycie. Radzą przeto, czy wystarczy zwykła podmiana głowy, czy może trzeba będzie grzebać w garderobie lub ekskrementach. Jak tylko dorwę dokument, to zdradzę wam szczegóły.

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

5 thoughts on “Jak rewitalizować pamięć

  1. Jak widać , to nie tylko polityka jest ,,starą kurwą ”, ale i ci co ją tworzą razem z historią . Dla przykładu – Kaczyńskiemu , w podstępny sposób , prędzej czy później uda się postawić bratu pomnik w centrum Warszawy . Z całą pewnością na marmurowej tablicy będzie napis ,,Największemu Polskiemu Prezydentowi , zabitemu podstępnie przez Tuska i Putina , brat i rodacy ”. A za jakiś czas , zmieni się opcja rządząca , która usunie pomnik , albo zmieni napis ,, Tu stoi statuja , w jednym ręku trzyma małpkę , a w drugim ch…a ” !

    1. Niesioł będzie miał okazję przypomnieć sobie dobre, dawne czasy.

    2. Z ,,Furiatem Niesiołowskim ” ps. ,,Robal ” i pomnikiem Lenina , to lipa . On tylko MYŚLAŁ o wysadzeniu i siedział za myślenie …taki to bohater …

  2. Też uwazam ,że pomnikow jest stanowczo za dużo ale ja bym zaczął od likwidacji potworków co niby mają przypominać JP II.

    1. Niech stoją jak najdłużej. Czy jest lepszy sposób ośmieszenia tego faceta ?

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s