Nielegalny bojkot szczyn?

jakubiak-ciechan-141102-1100500

W zasadzie to mocno rozbrajający jest ten pan Jakubiak. Taki tradycyjny polski pieniacz z wiechciem kudłów pod nochalem. No i obdarzony ułańską fantazją, czyli jedyną fantazją jaką został obdarzony. A brak głębszej fantazji skutkuje płytkimi reakcjami.

jakubiak-ciechan-141102-1100500
ten uśmiechnięty wąsaty goryl z owadem pod szyją to Marek jakubiak

Prezes Browaru Ciechan, ów pan Jakubiak właśnie, idzie do sądu. Wkurw go wielki bowiem ogarnął, kiedy grupa dziennikarzy wylała do ścieku te jego piwne szczyny, w proteście przeciwko pana Jakubiaka wrodzonej homofobii. Ale nie dość, że szczyny publicznie i w blaksu flaszy wylali, to jeszcze nawoływali do bojkotu szczyn. Tego Jakubiakowi było już za wiele, bo interes zaczął nagle kuleć.

Twierdzi, że: „nawoływanie do bojkotu jest w Polsce przestępstwem, ja to udowodnię”.

Będzie się domagał nie tylko odwołania bojkotu ale również przeprosin i 100 tysi odszkodowania. Jak na razie bowiem właściciele klubu w którym doszło do profanacji szczyn jakubiakowych, odmawiają dialogu i każą się panu prezesowi gonić, czyli po polsku mówiąc spierdalać.

Sąd jeśli faktycznie zajmie się tą sprawą, stanie przed nie byle jakim dylematem. Będzie być może musiał przyznać rację Jakubiakowie, czyli uznać, że jego piwo, to nie homofobiczne szczyny, tylko luksus pełną gębą, a to z kolei może podpadać pod nieuzasadnioną i podprogową reklamę napojów alkoholowych, co w naszym słodkim kraju jest raczej zabronione. Czy sąd podejmie takie ryzyko?

Już dziś jestem prawie pewien, że pan Marek Jakubiak może iść się dymać. Tym bardziej, że jego koronny argument, jakoby nawoływanie do bojkotu było przestepstwem, również kupy się nie trzyma. Bo nie ma nic niestosownego w bojkocie, ani nawoływaniu do bojkotu, To szanowny panie prezesie, całkiem normalne narzędzie wolnych obywateli, w wolnym i demokratycznym kraju.

Jeśli coś takiego było przestępstwem, jak pan głupio sugeruje, to pana przyjaciel Kaczyński na przykład, siedział by w więzieniu za parokrotne nawoływanie do bojkotu TVN. A Fronda, czy portal wPotylicę dawno by nie istniał z powodu wypłaconych odszkodowań dla co rusz bojkotowanych. No, ale poniewaz pan Jakubiak jest raczej majętnym człowiekiem, więc stać go na szarże z obojetnie jaką szablą na obojetnie jaki czołg. Zaś niezależnie od wyroku szczyny szczynami pozostaną.