Znów naszych prześladujo, zabawki zabierajo…!

muzeum-141104-1100

Zamachów na polskość i Polaków ciąg dalszy. Władze Szwajcarii wyrzucają Muzeum Polskie w Rapperswilu z dotychczasowej siedziby. Po 140 latach muzeum musi sobie szukać nowego miejsca. Dyrektorka instytucji mówi: to efekt rasistowskich, ksenofobicznych działań.

muzeum-141104-1100

Z tym rasizmem to koleżanka zdecydowanie przesadziła, ale może po kolei…

Otóż do tej pory Muzeum owe rezydowało sobie prawie półtora wieku w zabytkowym zamku z XIII wieku, nad pięknym brzegiem Jeziora Zuryskiego. Ale wszystko co piękne czasami się kończy. Oto znalazł się chętny na zabytek. Zamek został sprzedany a nowy właściciel chce go wyremontować, zmodernizować i otworzyć tam knajpę plus muzeum gminne. Wolno mu? Wolno! Ale ponieważ w teoriach spiskowych to my jesteśmy giganci, więc hulaj dusza. Według dyrektor Muzeum Polskiego, Anny Buchmann, cała ta historia to efekt… jest to efekt antypolskich działań lokalnych polityków.

W wywiadzie dla – uwaga – Radia Maryja pani Buchmann mówi, że za wszystkim stoi miejscowy potentat i właściciel  gazety, zdeklarowany od lat wróg Muzeum. On „z rasistowskich względów” chce wyrzucić Polaków z zamku. „Trzeba jasno powiedzieć, że ta decyzja ma też podłoże ksenofobiczne, niechęci do Polaków” – mówi dyrektor.

Tyle, że ten cały spisek to się ulągł w chorej zdaje się głowie pani dyrektor i w chorym radiu, chore swe myśli opowiedziała.

Przecież Polacy gdyby mieli łeb na karku a nie pustą dynię, to już po wielokroć zamek ten by wykupili. Jak nas stać jest na stadiony dla nikogo, to i stać nas też na zamek dla muzeum. Tamtejsze władze chciały go sprzedać już od dawna, a polscy durnie myśleli, że dostaną go za darmo. No, bo przecież nam się należy! Tylko niby dlaczego  szwajcarskie władze miały by coś, komuś dawać za darmo?

Poza tym jaki kurwa rasizm?!!!  Od kiedy Polacy to rasa? Jeśli już, to mamy do czynienia co najwyżej z szowinizm, ale i to zdaje się odpada, bo to najzwyczajniejsza głupota i brak wyobraźni, i to po polskiej a nie szwajcarskiej stronie. Więc jak się dało dupy, to teraz tę dupę trza brać w troki, grzecznie spakować starocie i wypierdlać.