Wątpliwa etyka, wątpliwej organizacji

Watykan to organizacja (bo z nazywaniem tego czegoś państwem to nie przesadzajmy), która ma w zwyczaju wtrącanie się do wszystkiego. W zasadzie dwie ulubione rozrywki Watykanu, to instytucjonalna ochrona pedofilów, oraz bezzasadne wtrącanie się w najdrobniejsze szczegóły ludzkiego życia. Oni wszystko wiedzą lepiej.

Teraz – jak czytam – naczelny bioetyk Watykanu bp Ignacio Carrasco de Paula nazwał „naganną” decyzję Amerykanki, która poddała się eutanazji. Brittany Maynard, we własnym domu wstrzyknęła sobie przygotowany przez lekarza środek, który pozwolił jej godnie umrzeć. Brittany od pewnego czasu cierpiała na nieuleczalnego raka mózgu a jej stan się ciągle pogarszał.

Nie chcę tu opisywać gehenny tej kobiety, ani rozpisywać się nad jej odwagą. Chcę jedynie zauważyć, jak rzadkiej wody skurwysynami są ci pedofilscy dostojnicy, okopani w swych pałacach na skrawku ziemi gdzieś w środku Rzymu. Dla nich istotą życia i jego jedynym sensem jest cierpienie, które nazywają bożą miłością. Ten ich bóg kocha wprost sytuacje kiedy człowiek cierpi, on się upaja widokiem konającego człowieka a próbę wyrwania się z tego zaklętego kręgu, traktuje w kategoriach niedozwolonego, grzesznego buntu.

Ten bóg oczywiście nie istnieje, bo ta banda nie tylko seksualnych, ale i umysłowych zboczeńców go sobie wymyśliła (więc jeśli istnieje to tylko w ich wyobraźni), a wymyśliła go tylko po to, by móc nim sprawnie szantażować ludzi i załatwiać z jego pomocą swoje szemrane interesy. Zaś takie sytuacje jak z Brittany Maynard, tym bardziej nas w takim przekonaniu utwierdzają. To przestępcza organizacja od lat trudniąca się psychicznym szantażem i okradanie ludzi z resztek godności.

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

4 thoughts on “Wątpliwa etyka, wątpliwej organizacji

 1. Mówią o miłości , a pokazują skatowanego trupa na krzyżu i karzą go wielbić …dla mnie to satanizm w czystym wydaniu . Wytworzyli atmosferę strachu , nakazami i zakazami , widelca nawet zabronili używać , bo przypominał diabelskie widły . Cierpieniem straszyli przez cały czas swej działalności , zastraszonym łatwiej rządzić i go wykorzystać . Człowiek obdarzony jest mózgiem , ma możliwość wyboru , czy zdrowy umysłowo człowiek potrzebuje wielbić ukrzyżowanego trupa ? To jest potrzebne choremu umysłowi , każdy ma możliwość wyboru …

 2. Watykan to organizacja (bo z nazywaniem tego czegoś państwem to nie przesadzajmy) – Watykan to przede wszystkim ponadnarodowe przedsiębiorstwo działające jak organizacja przestępcza (organizacja przestępcza ma się tak do organizacji, jak krzesło elektryczne do zwykłego krzesła)..W końcu podstawą działania tej firmy jest nieistniejące pełnomocnictwo od nieistniejącego szefa.

 3. Bardzo trafnie opisałeś sedno istnienia wiary takie czy innej, manipulacja ludźmi, tak było zawsze, od czasu kiedy człowiek wylazł z jaskini, zawsze znalazł się jakiś cwaniak w pelerynie który potrafił manipulować ludźmi a to że zaćmienie to wina grzesznych ludzi etc. Skoro katolicy tak chętnie studiują pismo święte, że niebo to wybawienie, to dlaczego JP II tak na siłę był trzymany przy życiu, powinien odejść wtedy kiedy normalny śmiertelnik by umarł i poszedł do „krainy aniołków”

 4. „To przestępcza organizacja od lat trudniąca się psychicznym szantażem i okradanie ludzi z resztek godności”

  PODPISUJĘ SIĘ POD TYM ZDANIEM WSZYSTKIMI KOŃCZYNAMI!!!!

  W tym roku byłem świadkiem: bezsilnym i obserwatorem umierania mojego brata:( Trwało to ok. pół roku, w wyniku ataku raka prostaty z przerzutami na kości… Za świeże to wszystko, żeby stać mnie było na opisanie tego beznadziejnego cierpienia – niczemu nie służącemu! To było NIELUDZKIE, a podtrzymywanie przy ” życiu ” aktem najwyższego psychicznego znęcania…
  Pozdrawiam
  Stanisław

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s