Pomnik Karola znieważony

Ja rozumiem że można nie kochać Piłsudskiego, albo Dmowskiego, ale żeby papieża naszego nie kochać, to już tego zrozumieć nie potrafię. ? To się wprost w głowie nie mieści. Tak, w Łodzi doszło do dewastacji pomnika Jana Pawła II usadowionego przy ulicy Piotrkowskiej.

Jacyś żartownisie  obrzucili stojący pod katedrą monument płonącymi zniczami. Zniczów było przynajmniej kilkanaście, liczba miotaczy jak na razie nie została ustalona.

Efekt: to ubabrany dokumentnie zaschniętą stearyną Wielki Rodak.

Nie obyło się bez wielkich słów, pełnych niewymuszonej egzaltacji i patosu. Ksiądz  Ireneusz Kulesza, proboszcz katedry przyrównał zabrudzenie pomnika papieża do działań żołnierzy niemieckich, którzy strzelali do witraży w katedrze w czasie II wojny światowej. Rzeczywiście to działa na wyobraźnię, także wyobraźnię policji. Bo ta wszczęła śledztwo idące w kierunku „znieważenia pomnika”.

Ja wiem, że zapisy polskiego prawa bywają groteskowe, ale „znieważenie pomnika” brzmi nieco dziwnie. Acz dziwią mnie też bardzo owe podwójnie standardy. Bo jak naruszyć nieco pomnik Wojtyły albo Dmowskiego, to jest skandal i skowyt oburzenia. A jak zniszczyć pomnik żołnierzy, choćby ruskich, zwykłych chłopów bez wyobraźni,  to jest zachwyt i wszechobecne oklaski. No i wtedy paragraf o „znieważeniu pomnika” dziwnie nie działa, a policja pierdzi w fotele.

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

10 thoughts on “Pomnik Karola znieważony

 1. Bo każda prawda ma w sobie trochę kłamstwa . W przypadku Wojtyły , to każdy rozsądny człowiek wie , że to był ,,Zły aktor ”, a w przypadku żołnierzy radzieckich , motłoch niszczący pomnik nic nie wie o żołnierzach , tylko to że zginęli bo wyzwalali Polskę walcząc z Hitlerowcami , a nie z palcem Dziwiszowym w dupie .

 2. jak złapiom, to wsadzom do psychiatryka… nikt „normalny” by tego nie zrobił… nałuka zna takie przypadki

 3. Znieważenie pomnika hm… Już mnie nie zdziwi gdy usłyszę, że znieważono klamkę, którą Dziwisz trzymał w ręku bo otwierał drzwi. E tam, jemu usługują lokaje trzeba więc będzie prowadzić śledztwo o znieważeniu lokai otwierających drzwi i tak bez końca. Policja jak widać ma zbyt mało roboty w tym kraju by zajmować sie takim g***nem.
  Pozdrawiam – cheronea

 4. Postuluję o założenie wszystkim gołębiom pieluchomajtek, aby nie obsrywały Bardzo Ważnych Polaków!

 5. To już przypadek nadający się do uzupełnienia fabuły Dzielnego Wojaka Szwejka albo CK Dezerterów. O policji mówię. Cesarsko-królewscy pracownicy cywilni policji łapali za obsrane podobizny Najjaśniejszego Pana Cesarza. Strach się bać, gdy wraca stare z epoki sprzed I wojny światowej.

 6. Jaki kraj taka policja więc nie dziwiło mnie że liżą dupy „czerwonym beretom” . Skoro można siedzieć za obrażę uczuć to czemu nie za obrazę odlewu JPII.

 7. Czy można ” znieważyć ” pomnik? Czy można ” znieważyć” parę ton: gipsu, marmuru, brązu i stali zbrojeniowej?
  Stanisław

 8. Za nieboszczki komuny pewien ” wczorajszy ” jegomość lał pod pomnik Lenina. Zobaczył to milicjant i pyta:
  No… co obywatelu? Wolno tu lać? !!
  A… lej pan – życzliwie odpowiedział lejący:)
  Podobno dostał za ten akt nienawiści wobec I. Lenina – 3 miesiące aresztu:)
  Więc… to wszystko już było:)))
  Stanisław

 9. skoro można naruszać mir domowy, gdy wchodzi się do PKW, to można łapać tych, co znieważają pomniki

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s