Kamienie, petardy i msze

No i kolejne święto niepodległości, wszyscy razem jak leci jakoś odbębniliśmy. Kibice-patrioci pobili się z policjantami, narodowcy z lewakami, a i kościół, owa ostoja spokoju, pragmatyzmu i kwintesencja narodowego ducha, zaliczył dzień do udanych. Mszom za ojczyznę nie było końca.

swietowanie-141112-1100

Biskup Polak, żaden tam Żyd, ważny biskup bo prymas, pozwolił sobie w Gnieźnie na swobodny żarcik choć poważnie brzmiący.

Odprawił mszę za ojczyznę, która – jak przypomniał – przed 96. laty, po nocy zaborów, zrodziła się na nowo z „nieugaszonego w sercach ludzkich pragnienia wolności i niepodległości, z czuwania i cierpliwego oczekiwania (…) z modlitwy zanoszonej w intencji wolnej i niepodległej Polski”. Nie zabrakło oczywiście obowiązkowego nawiązania do Jana Pawła II, bo przecież jakiekolwiek święto bez wspomnienia Wielkiego Polaka i jego zasług dla ojczyzny zwyczajnie się nie liczy. Tak jak i nie ulega najmniejszej wątpliwości, że ta niepodległość, to przede wszystkim Chrystus i jego wstawiennictwo, nieugięta postawa kościoła, a na końcu dopiero agent Piłsudski, którego czynami tak zręcznie sterowała matka boska częstochowska (lub któraś z nich, nie ważne już dziś).

Szkoda tylko, że biskup Polak nie pociągnął tematu dalej i nie wspomniał, jak to ten jego kościół i tak zwana Stolica Apostolska, podejmowali pospołu zakulisowe działania dyplomatyczne, żeby jednak tę powstająca Polskę jakoś udupić. A wcześniej, gdy Polacy walczyli o tę niepodległość, panowie purpuraci na wyścigi wyklinali z ambon i obrzucali klątwami tych polskich wichrzycieli co „przeciwko boskiemu porządkowi się buntują“.

Jednocześnie panowie biskupi z papieżem na czele, wszystkim tym carom, cesarzom i kajzerom, co Europe bez mrugnięcia okiem na kawałki kroili, składali dziękczynne hołdy i wysławiali ich pod niebiosa jako dzielne sługi pana co czuwają nad ustanowionym przez pana boga porządkiem.

A dziś – o ironio – odpicowani w koronki, żaboty i strojne suknie hierarchowie, sobie przypisują zasługi i pouczają ludzi co i jak mają myśleć. Po mojemu kościołowi rzymsko-katolickiemu nie przysługuje żadne moralne prawo do obchodzenia rocznic święta Niepodległości! I tym stwierdzeniem, też odbędniam to święto.

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

6 thoughts on “Kamienie, petardy i msze

 1. Rozumiem, że niepodległość w 1918 roku zawdzięczamy JPII.

  A tak poza tym to dziwię się, że do tej pory polski sąd nie zdecydował o rozwiązaniu ruchu Zawiszy jako zagrażającemu podstawom prawnym polskiej państwowości.

  Wczoraj z uciechą oglądałem dyskusję w TVN24 pod batutą niejakiego nadredaktora Miecugowa z niejakim Zawiszą w sprawie burd pod Stadionem Narodowym. Jakżesz ci nudni panowie z TVN namawiali pana Zawiszę do potępienia burd podczas marszu „niepodległości” i jak pięknie udowodnili znaną powszechnie zasadę, że inteligent z idiotą nie powinien dyskutować, bo idiota pobije go swoim doświadczeniem i sprowadzi do swojego poziomu.

  No ale TVN nie żyje z oczywistych prawd tylko z zadymy, o której będzie pierdzielić godzinami, zamiast poinformować, że zadyma była, zaaresztowano tylu to a tylu, uszkodzono mienie miasta i warszawiaków, a następnie po odbębnieniu beznamiętnego sprawozdania przejść do istotniejszych problemów.

 2. Zabory i długoletnią niewolę zawdzięczamy w dużej mierze klerowi i KK . Obecne zniewolenie też zawdzięczamy Watykanowi …Polska nigdy nie będzie wolna , suwerenna i niepodległa , ponieważ jak powiedział agent Piłsudski ps. ,,Dziad ”- ,,Naród porządny , tylko ludzie kurwy ”. A Święto Niepodległości można określić sławnym powiedzeniem ,,Armia Patriotów , chuj dupa i kostek brukowych kupa ” .
  Pięknie to opisał ANDRZEJ PONIEDZIELSKI w swoim wierszu .
  ZNÓW
  JAKBY NIE PO DRODZE
  ZNÓW
  NAM NIE DO PIEŚNI
  BÓG , HONOR , OJCZYZNA ,
  ……I NIEPOTRZEBNE SKREŚLIĆ .
  Ja skreśliłem Boga …

 3. K.K.nigdy nie służył interesom ludzi natomiast zawsze był i jest pasożytem.
  ”Dresiarze”i inni tam okazali swój stan duchowy,emocjonalny oraz frustracyjny w stosunku do tych pseudo narodowych imprezek połączonych z patriotyzmami kościelnymi ,Piłsudzkim i Ojcem świętym wniebowziętym.

 4. Postępująca frustracja będzie się nasilać, zwłaszcza wśród młodych i nie tylko,gdyż nie ma widoków na lepsze,na lepsze życie.
  Kościoły same w sobie to dzieła sztuki architektonicznej,te stare ”po niemieckie”na Śląsku,Dolnym Śląsku i gdziekolwiek indziej nie ma sensu co podpalać.
  Rzecz ma się w tym że ”kościół”tzn.hierarchowie stracili poczucie moralne,poszli w komercję,dobrobyt, kłamstwo,chamstwo, układy i duże pieniądze.
  Gdzieś tam kiedyś w historiach powojennych służyli społeczeństwu dobrą radą, socjologią, datkami i byli przydatni w praktycznych potrzebach jak normalni ludzie.
  Ale to już było……

 5. ” Kamienie, petardy, msze ” – brzmi tytuł powyżej.

  Należałoby zmienić kolejność na: ” Msze, petardy, kamienie ” , bo:
  Nową ” świecką” tradycją dla wszelkiego polskiego oszołomstwa i zwykłej bandyterki jest.. rozpoczynanie rozrób od: mszy bardzo świętej, a niekiedy nawet: koncelebrowanej:)
  Tak robili pisem-dotknięci, tak robi teraz ” dorodna polska młodzież ” , która uwierzyła panuprezesowizbawowi – w swoją: ” wartość stania na straży „…Straży – czego?
  Gówniarze, w wieku lat ok 20-tu drą ryje : precz z komuną, precz z… / tu wpisz dowolnego wroga /, a któż to śpiewa w kościołach:
  ” łojczyzne wolnom racz nam zwrócić panie ” ?
  No to słuchają, drą japy, bo ” łone som” posłuszne naszemu kościelnemu panu:) I mają w nim – duże oparcie.
  A dla ” zawiszopodobnych” – to jedna okazja w roku, żeby zaistnieć.
  Stanisław

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s