Módl się jąkało!

modlitwa-141113-1100550

Żeby weselej nam nieco było, zamieszczam dziś taką oto krótką notatkę dotyczącą… jąkania.  Żadne tam niepodległości, osrane przez gołębie pomniki, czy bezwstydne miśki  bez jajec i majtek. Dziś liczy się tylko jąkanie.

Jąkanie dla niektórych, a w zasadzie dla wielu, to bardzo poważny problem, z którym nijak sobie nie mogą dać rady. Cierpią. A w tym cierpieniu, nie zawsze mogą im ulżyć lekarze. Ale od czego do kurwy nędzy mamy matkę boską? Ano właśnie do rozwiązywania takich wyjątkowo chujowych i wyjątkowo beznadziejnych  problemów.

Wyjątkowe sukcesy w leczeniu jąkania za pomocą matki boskiej ma Klinika Leczenia Jąkania w Warszawie. Tak, moi drodzy w tej klinice podstawową terapia lecząca z jąkałów jest żarliwa modlitwa. Przynajmniej trzy razy dziennie i nie mniej niż 10 minut. Jeden z pacjentów, jąkający się od kiedy tylko zaczął mówić, tak oto tłumaczy swoje uzdrowienie:

„Trzeba tylko wierzyć i żarliwie się modlić. Z choroby pomogła mu wyjść Matka Boska Częstochowska. Aby podziękować za tę łaskę, wraz z innymi wyleczonymi z jąkania udaję się na pielgrzymkę na Jasną Górę”.

Innowacyjną terapię pochwala i zachwala doktor Ewa Galewska owej Kliniki.

„Trzeba w tym problemie zaufać Bogu i Matce Boskiej. Oto nasza tajemnica”.

Cudownych uzdrowień jest więcej, co pozwala sadzić, że ta mało inwazyjna, mało kosztowna, acz niezwykle skuteczna metoda leczenia, za moment znajdzie na liście zabiegów refundowanych przez NFZ. Mówi szef NFZ Jędrzejczyk:

„Ponieważ leczenie jąkania przynosi efekty, mamy wiele przypadków uzdrowień, należy się zastanowić nad objęciem tej metody naszym patronatem. Myślę tu o refundacji wszystkich kosztów jakie placówka ponosi, tym bardziej, że nie są to koszty szczególnie wysokie i budżet z pewnością nie ucierpi.”

Na razie  słynna już Klinika Leczenia Jąkania w Warszawie zorganizowała ową pielgrzymkę osób jąkających się na Jasną Górę. Trzeba podziękować matce boskiej za jej wstawiennictwo i złożyć dziękczynne pokłony najlepszemu lekarzowi jaki nam się trafił.