Jeszcze nie głosowali a już przegrali?

Jeszcze nie doszło do wyborów, a już prawica obwieściła, że będą sfałszowane. To w sumie nawet zrozumiała taktyka, bowiem tłumaczy ona ewentualną jutrzejszą porażkę, jak również tłumaczy wszystkie byłe już porażki. Jak łatwo się domyśleć, że jeśli prawica nie daj boże wygra, to będzie znak, że fałszerstw nie było.

wybory-141115-1100550

Szare eminencje prawicowego dziennikarstwa brukowego, czyli bracia Karnowscy, nie tak dawno taką właśnie diagnozę postawili w telewizji. Uznali, że wybory da się sfałszować i nie ma żadnych wątpliwości, że będą sfałszowane. Wytłumaczyli przy okazji, że wszystkie dotychczasowe wybory prawica przegrywała nie dlatego że była słaba i miała zły program, ale dlatego że była mocna, program miała rewelacyjny, ale wrogowie czuwali i na potęgę przy urnach fałszowali.

Pojawienie się takich głosów ma na celu tylko jedno: przygotowanie gruntu pod spodziewaną porażkę.

wybory-141116-600A prawica spodziewa się porażki nie dlatego, że tak wychodzi z ostatnich sondaży (bo akurat w sondażach nie jest aż tak źle dla prawicy), ale dlatego, że mimo iż wszystko zapowiada się nieźle, to pewnie skończy się jak zawsze. Oni nie wierzę już w jakikolwiek sukces, i nieśmiało dla kurażu potrząsając szabelką, w głębi duszy zakładają porażkę. Bo swoją droga trzeba być kompletnym oszołomem i wyjątkowo miernym absolwentem podstawówki, żeby oddawać głos na dziwolągi, w tym na takiego mało apetycznego i wyjątkowego apatycznego typa jak Sasin. I żeby nie było warszawsko tylko, pamiętajcie, że takich głupkowatych Sasinów i sasinopodobnych, ma każdy z was pod dostatkiem w swoim okręgu.

Więc jeśli już ktoś ma takie ciśnienie i w domu nie może usiedzieć, to niechaj do tych urn idąc, poza długopisem zabierze też odrobinę rozum i zdrowego rozsądku. Zróbmy wszystko, aby nie zawieść oczekiwań prawicy.

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

5 thoughts on “Jeszcze nie głosowali a już przegrali?

 1. Nie jestem rolnikiem , nie znam się na hodowli , ale jedno wiem , po co nowe świnie jak stare dobrze wiedzą gdzie stoi koryto i są odpowiednio wyżarte ? nowe będą bezradne , bo chlew i tak już w obcych rękach a pracujący przy świniach to niewolnik . Szkoda tylko niepotrzebnych naszych kosztów ….

 2. Ja , w tym roku: olewam wybory samorządowe. Niech sobie sami robotę załatwiają:)))
  Wczoraj, jakiś ” kandydat ‚ na radnego latał po osiedlu z koszykiem … landrynek, a asystent rozdawał jego ” reklamówki „.
  Toż to nawet: najbardziej szpetna i leciwa kurtyzana… nie odda / głosu / za landrynkę:)) Więc ja – tym bardziej!
  Stanisław

  1. Stanisław …ja bym mu obiecał że na niego zagłosuje jak mi śmieci wyniesie , a landrynki bym zabrał wszystkie , lubię landrynki …no i zacznij się doceniać , bo szpetną leciwą kurtyzaną , to tylko może być Kaczyński .

  2. @Stanisławie : a ja polezę na te wybory.
   Oddam głos jak zwykle na ugrupowanie które (mimo , że chciałem ich nie raz posłać w ciry ne maty) jest mi jednak najbliższe.
   Na prezydenta wawy oddam głos, nie po linii moich sympatii politycznych , ale pro publico bono licząc , że te kilka głosów oddanych przez moją rodzinę i znajomych będzie tymi przeważającymi które nasze miasto uchronią przed drugą turą mordobicia.

 3. Traktuję wybory samorządowe jak najbardziej poważnie. Koszula bliższa ciału, gdy głosuję na dzielnicowego radnego, dalsza, gdy na posła albo senatora, który zbyt często, jak na standardy europejskie, zamienia się w osła albo konia Kaliguli. Akurat burmistrz mojej dzielnicy, mimo że mnie w…. wiał na początku, zaimponował mi dwiema sprawami: poprawił zdecydowanie warunki życia, postawił na rozwój kultury i inicjatyw oddolnych, a drugie – odspawał od koryta rządzących przez lata unionistów przechrzczonych potem na platfusów. To mi pasi, więc pójdę postawić krzyżyk na nich i na swojego burmistrza, który chce zostać czarnym konikiem wyborów na Prezedęta stolycy. Jego zwycięstwo utarło by potężnie nosa pani Moniki o przerośniętym ego nadredaktor TVN od przesłuchań, które miały być wywiadami. Ament.

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s