Brytyjscy potomkowie pasterzy kóz i wielbłądów

To ponoć zaskakujące i wręcz szokujące dane. Oto wedle sondażu brytyjskiego instytutu Populus, co siódmy młody Brytyjczyk popiera Państwo Islamskie. Po pierwsze, to rodzi się pytanie na ile to wiarygodne badania, a po drugie jeśli nawet, to co w tym zaskakującego?

muslims-141120-1100600
mniej więcej co piąty Brytyjczyk to jest mniej więcej taki Brytyjczyk jak ja jestem Eskimos, a z obrazka wynika że raczej się nie mylę

 

Bo prawdę mówiąc moi mili, jak się patrzy na tę Brytanię, to szybko dochodzi się do wniosku, że mniej więcej co piąty Brytyjczyk to jest mniej więcej taki Brytyjczyk jak ja jestem Eskimos. Czyli z Brytanią ma on co najwyżej dwa punkty styczne: przez przypadek mieszka w tym kraju i przez przypadek zapewne (albo niedopatrzenie) dostał brytyjski paszport.

Z takiej perspektywy, wyniki sondażu instytutu wcale już nie szokują, i nawet nie zaskakują.  Jest to wniosek logiczny i nader oczywisty.

Zresztą podobne wyniki poparcia co Państwo Islamskie, otrzymały też ekstremistyczne organizacje Hamas i Hezbollah. I jak myślicie, kto na nich głosował? Młodociany potomek lordów w tweedowej marynarce, czy może młodociany potomek niedawnych pasterzy kóz i wielbłądów, w ramach przedziwnej coraz bardziej political correctness  łaskawie obdarzony brytyjskim paszportem?

Zmierzam też do tego, że jeżeli ktoś naiwnie sądzi, że wyniki sondażu to jedynie efekt wyjątkowej ignorancji młodych plus bunt przeciwko politycznemu establishmentowi,  to się najzwyczajniej w świecie myli. To żaden bunt, to głos pokolenia młodych „Brytyjczyków” z pustyni i stepów. Smaczku dodaje jeszcze taki oto fakt, że badania prowadzono w miastach, gdzie nasycenie rdzennymi Brytyjczykami jest odwrotnie proporcjonalnie do częstotliwości występowania tam mgły i opadów deszczu.

muslims-brein-141120-800

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

2 thoughts on “Brytyjscy potomkowie pasterzy kóz i wielbłądów

  1. Lordowie wraz z upadkiem niewolnictwa i koloni przestali być lordami.
    Wielki błąd Lincolna pogrążył anglo-sasów.Teraz ”nowe rasy” introdukowane ustanawiają nowy porządek,co dla ras pierwotnych jest początkiem końca.
    To tak mniej więcej jak z introdukcją nowych gatunków inwazyjnych na ”obce” kontynenty w sferze flory i fauny.

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s