Dramatyczny upadek komunizmu

Niesamowitą dość tezą zabłysnął kardynał Kurt Koch. To szwajcarski duchowny, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan. Otóż pan Koch uznał mianowicie, że upadek komunizmu w Europie 25 lat temu, wcale nie był taki pozytywny dla chrześcijaństwa.

koch-141123-1100550
Ten oto kardynał Koch, to przykład jak różne purpurowe dziwolągi, a w rzeczy samej, stare bezużyteczne pierdziele, nierzadko pamiętające Stalina, natrętnie do tego komunizmu/socjalizmu wzdychają i tak po jego stracie rozpaczają, i tak wręcz klinicznie nienawidzą tej jebanej demokracji i rozpasanej wolności!

Jego zdaniem, w wyniku upadku komunizmu (czy też socjalizmu raczej, bo z tym komunizmem niby, to nie należy przesadzać), nastąpił powrót napięć pomiędzy Rzymem a Rosją. W ogóle nie najlepiej zaczęło się układać pomiędzy kościołami wschodnimi. Ale takie ujęcie jest zawężaniem problemu.

Bo nie tylko chodzi tu o relacje pomiędzy takimi czy srakimi kościołami. Chodzi o codzienne i bardzo przyziemne relacje.

Jeśli ograniczymy się do gruntu tylko polskiego, bo najlepiej nam znanego, to okaże się, że straty wewnątrz kościoła spowodowane upadkiem komuny, są nie do odrobienia. Bo może i kościół się wzbogacił, czytaj: w świetle prawa nakradł się i zgrabił, tyle ile mógł udźwignać (i wciąż mu mało), ale jednocześnie utracił swą pozycję, powagę i etykietkę moralnej siły narodu. Za komuny kościół to było coś. Wszyscy się do niego na wyścigi garnęli, szukali pocieszenia, wsparcia i współczucia. I kościół świetnie się w tę rolę wpisał.

Dziś, im jest bogatszy i bardziej pazerny, i im więcej jest wolności, tym bardziej wszyscy mają go w dupie.

To już nie te czasy, świątyń pełnych wiernych, zastygłych w bezkrytycznym uwielbieniu. To już nie ta chojność, nie to posłuszeństwo i nie to oddanie. Nic więc dziwnego, że różne biskupie dziwolągi, a w rzeczy samej, stare bezużyteczne pierdziele, nierzadko pamiętające Stalina, tak do tego komunizmu/socjalizmu wzdychają i tak po jego stracie rozpaczają, i tak wręcz klinicznie nienawidzą tej jebanej demokracji i rozpasanej wolności!

Śnią więc po nocach za czasami, kiedy władza za mordę trzymała, w więzieniach ludzi zamykała, bezpieka w najlepsze szalała, a uciemiężony naród w kościołach się chronił, pod czujnym i współczującym okiem hierarchy tego i owego. Ale chyba to se nie vratit, panie Koch.

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

6 thoughts on “Dramatyczny upadek komunizmu

 1. Kiedyś sadziłem że starzy ludzie są mądrzy , bo posiadają doświadczenie życiowe . Obecnie w dobie komputerów człowiek może wiedzieć wszystko po paru minutach . Więc jeśli chodzi o kościół , to stare stetryczałe kościelne pierdziele i inni hierarchowie pazerni , jeśli nie odejdą i nie powyzdychają , to firma ciemnoty straci całkowicie zaufanie głupich ludzi , jak parabanki klientów , a wyborcy do leśnych dziadków z PKW

 2. Tu jest chyba jakiś błąd techniczny. Jako tytułowy pojawia się wpis z 16.11, a aktualny jest ukryty gdzieś w środku.

  1. Drogi JSG, wszystko jest w najlepszym porządku. Tytułowy wpis jest opatrzony nagłówkiem „Promuję”, bo akurat ten akurat wpis postanowiłem przez dni kilka promować. Wpis najnowszy/aktualny jest zawsze jako pierwszy od góry, w głównej kolumnie, czyli dokładnie jak jest teraz. świadczy zreszta data jego publikacji. Za jakis czas zmienie pewnie zasady i znów będzie inaczej, czyli w nagłówku będzie najnowszy wpis. Pozdrawiam.

  2. Dobrze sądziłeś Andrea każdy naród powinien i musi mieć elitę intelektualną – a to są z reguły ludzie starsi i doświadczeni, którzy przez lata zgłębiali nauki. Internet – owszem praktyczna to rzecz w upowszechnianiu wiedzy, ale wystarczy wyłączyć prąd i całą wiedzę diabli wzięli. I niekoniecznie elektrownie musi wyłączyć Putin lub inna Obama – poprzez wywołanie kolejnej wojny światowej. Wystarczy silny rozbłysk na Słońcu i strumień promieniowania może trafić w Ziemię – będzie „po ptokach”. Albo jakaś kometa – pełno tego w kosmosie – już tak bywało na tym ziemskim grajdole. Weź tez pod uwagę, ze przez ostatnie 1.000 lat w Polsce było 95% chłopów niewolników-analfabetów a szlachtę „kształcił” kler w swoich szkołach i szkółkach – na wzór i podobieństwo swoje. Kto myślał inaczej – szedł na stos albo mu wyłupiano oczy i obcinano język – by nie głosił „herezji”. Polacy w 80% to nadal intelektualna ciemnota – masz przykład, choćby ostatnie wybory. No i problem w tym, ze nie wszyscy Polacy maja komputery i potrafią z nich korzystać. Rozejrzyj się po blogach i portalach – pełno tu polskiego chamstwa i kołtuństwa.

 3. Nie mają z czym walczyć,a nie walczący kościół traci na wartości.Najlepiej by było wiecznie walczyć i zżerać ”baranków bożych”
  Problem dla kościoła poważny-to szybko rozprzestrzeniające się wiadomości i rozwijające się media- tego już nie potrafią zwalczyć !!
  Najlepsze dla nich ”to umiarkowane średniowiecze”.
  Następuje rychły upadek ekonomiczny K.K.,no i gdzie oni znajdą robotę,jest problem,będą się rozkradać nawzajem z tzw. dóbr kościelnych,(to znaczy już się rozkradają hierarchowie),widząc koniec ery kościoła !!

 4. Nic dziwnego, że im demokracja stanęła ” krzyżem” w gardłach:)
  Zawsze bliższe im były: władze i doktryny totalitarne:- faszyzm, socjalizm sowiecki..Wcześniej zaborcy, których usłużnie popierali! Doskonale z nimi współpracowali , otrzymując odpowiednie przydziały, zezwolenia… A Adolfa H, to nasz ” prawie święty ” S. Wyszyński – po prostu kochał:) Zwłaszcza za skuteczne rozprawienie się z Żydami! Watykańska mafia skutecznie też pomagała, swoim kolegom- zbrodniarzom wojennym, w uniknięciu kary – załatwiając przerzut bandytów do Ameryki Południowej.
  A pan S. Wyszyński tak kochał Adolfa, że – krótko przed wojną – pisał do niego listy dziękczynne:(
  Demokracja natomiast – jest dla nich zabójcza:)
  Stanisław

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s