Urbany w sutannach

hruszowaniec-141128-1100600

W podwarszawskim Konstancinie, bez bite trzy dniu szkolili się i pilnie nauki pobierali rzecznicy instytucji kościelnych. W sumie zjechała ich setka z okładem. Słuchali wykładów, oglądali filmy, oswajali facebooka i twittera, inscenizowali scenki przed kamerą a wieczorami się zabawiali. Okoliczni mieszkańcy donoszą, że w ośrodku który wynajęli, było naprawdę wesoło i działo się.

Specjalnie na imprezę zaproszeni eksperci (musieli się wylegitymować odpowiednim „świadectwem moralności”), uświadamiali rzecznikom jak wielkie w dzisiejszych czasach możliwości daje nie tylko wspomniany facebook i twitter, ale także youtube i wikipedia. Z mozołem instruowali jak założyć profesjonalną i nowoczesną stronę internetową, profil, kanał, fanpage, w jaki sposób udostępnić zdjęcia na Wikimedia Commons czy redagować Wikipedię.

Przestrzegali również, zwłaszcza rzeczników księży, aby na te strony i profile, jak już je stworzą, pod żadnym pozorem nie wrzucać prywatnych zdjęć, zwłaszcza figlów z dziećmi, czy gimnastyki z konkubiną albo konkubentem. Bo może to niestety, odnieść odwrotny do zamierzonego skutek. Księża przytaknęli głowa, choć bez entuzjazmu zdaje się.

Warto być może wspomnieć, że ze strony eksperckiej rzeczników wspierali m.in. Marta Brzezińska-Walaszczyk, mentalna dziewica i czołowa publicystka Frondy, a także Krzysztof Mizera, Eryk Mistewicz, oraz dawno przebrzmiała na szczęście gwiazda TVP Danuta Holecka. To taki rozmodlony Krzysztof Ziemiec, tyle że w spódnicy.

W tym zacnym gronie znalazł się także brat Jan Hruszowiec (foto), prawdziwy ekspert od ewangelizacji na youtubie. Rzeczywiście, jeśli chodzi o profesjonalnie wstawianie ciemnoty, trudno o lepszego od niego eksperta. Wierzę przeto, że w dziele zręcznego otumaniania tumanów, rzecznicy prasowi kościoła uczynili znaczący krok naprzód.