Duma rośnie, dupa boli

Wczorajszego ranka zakończyła się polska misja w Afganistanie. Wojskowi ściągnęli flagę, upchnęli ją do walizki i dali dyla do domu. Siedzieliśmy tam siedem długich lat i poza 43 poległymi i ponad 6 miliardami złotych wyrzuconymi  w błoto (a w zasadzie w piach), nie mamy z tego kompletnie nic.

icon-kreska

Bo niechaj ktoś mi powie i przedstawi racjonalne argumenty, jakie to wiekopomne i istotne korzyści odnieśliśmy, biorąc udział w żenującej w sumie awanturze w Afganistanie.  Czy nasz kraj się wzbogacił, czy odzyskaliśmy zdradliwie zagrabione nam terytoria, czy liczna jak mniemam a nawet przeważająca afgańska polonia, czuje się teraz lepiej i bezpieczniej, czy miliardowe kontrakty sypią się z rękawa i nas zalewają, czy może tylko krew nas zalewa?

Jako obywatel Rzeczpospolitej nie czuję się lepiej, nie czuję się bogatszy,  nie czuję się też dumny,  w ogóle nic nie czuję poza dojmującą chęcią popukania się w głowę.

A może chodziło o to tylko, by tych Afgańców nauczyć demokracji i zaszczepić w nich chrześcijańskie ideały? Bo pamiętajmy, że chrześcijaństwo to jedyna prawdziwa religia na tym świecie, a polska armia polskiego i ortodoksyjnie katolickiego kraju, gęsto dość nasycona kapelanem, z zasady ma obowiązek szerzenia wiary chrześcijańskiej gdziekolwiek tylko jej noga stanie. Niestety, jakoś i na tym misyjnym polu nie znajduję wzruszających i budujących przykładów. Blada dupa jednym słowem.

W takiej oficjalnej laurce ku chwale i czci czytam sobie, że w misji wzięło udział 28 tys. żołnierzy i pracowników wojska. Wszyscy przeszli chrzest bojowy, zostali przeszkoleni i zdobyli doświadczenie. Teraz już bez przeszkód i stresu i bez wstydu oczywiście, będą mogli brać udział w okupacji innych krajów, wystawionych do odstrzelenia przez niezawodnego i wiernego sojusznika, czyli Stany Zjednoczone Ameryki Północnej.

Może jak przekroczony zostanie pewien zaplanowany pułap ofiar (bo co to jest 48 trupów i ponad 300 rannych), to w nagrodę wreszcie przyznają nam te upragnione wizy. A może nie przyznają?

Rajcuje mnie też niezwykle, że do łaknącego demokracji państwa Afganistan, wysłaliśmy 128 rosomaków (to takie blaszane samochodziki dla ekstremalsów), 88 samochodów MRAP (odpornych na miny, choć nie na wszystkie, zwłaszcza te afgańskie), sześć śmigłowców atakujących Mi-24 (połowę straciliśmy), i trochę innego nowoczesnego żelastwa, złośliwie niszczonego przez niewdzięcznych lokalsów.

Tak to było jednym słowem. I się skończyło. Duma rośnie ale dupa boli.

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

2 thoughts on “Duma rośnie, dupa boli

 1. Jedyne wytłumaczenie jest takie , że ponieważ nasza armia obecnie jest zawodowa , czyli dostają normalne pensje , są ubezpieczeni , to niech zapierdalają po wojnach na całym świecie , jak przystało na ,,Psów , Bękartów , czy innych morderców wojennych ” , a nie siedzą w koszarach i biją gruchę ! Tylko niech na nich łożą ci co ich wynajmują , a nie za naszą forsę walczą dla innych. Za wojnę w Afganistanie powinna zapłacić Ameryka ….Wprawdzie na wojnie nie byłem , ale służyłem w elitarnej kompanii specjalnej w Dziwnowie ,mam 28 skoków i strasznie mnie wkurwiałby cywilny młody , nie mający z wojskiem nic wspólnego – dowódca ….za moich czasów było inaczej , a z mojej kompanii powstał ,,Grom ”

  1. Gratuluje Andrea-takich trzeba więcej jak ty ,z pewnością byś pokierował nie jedną kompanią.
   Wracając do tych 6 miliardów i trupów- to niewątpliwie porażka,tym większa że wojsko na użytek US Imperium w celu interesów i prestiżu wspomnianego US nie załatwiło w zasadzie żadnego interesu dla PL Empire,
   Wojsko nie załatwia interesy,od interesów są ”dyplomaci”-których brak.Typowi polscy dyplomaci opierają się na ideologiach wpierw ”do kieszeni”,potem dla kościoła i w dupę US jako największego sojusznika,przyjaciela Kaczyńskich.
   NATO zobowiązuje,natomiast ruch bezwizowy nie zobowiązuje,dla amerykanów w jedną stronę- tak.
   Za te 6 mld i wielu,wielu innych ukradzionych i zmarnotrawionych niejeden archipelag na Oceanach mógłby już dawno być pod banderą PL Empire.

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s