Kto Kiszczakowi może skoczyć i dlaczego

Kiszczak nie jest bohaterem z mojej bajki. Acz dla jasności daleko mi do tego, by zdjąć fuzję ze ściany i ganiać go aż do skutku po okolicznym parku. Innymi słowy Kiszczak ani mnie grzeje ani mnie parzy, acz jest oczywiście pewne ale.

Bo jak tak głębiej się dzisiaj zastanawiam nad problemem pod tytułem Kiszczak, to tym więcej mam dla niego litości, wynikajacej z całej masy watpliwości. Dzisiaj też obdarzam być może Kiszczaka, szczególnym rodzajem sympatii, bo jak widzę tych gorliwców którzy zmuszają 90-letniego starca do bezsensownej podróży aż do Gdańska, to mi się w kieszeni nóż otwiera. Za tym nie stoi żadna logika, żaden szczególny społeczny interes, poza zwykłym rewanżyzmem. I chęcia pokazaniem, kto tu kurwa rządzi.

kiszczak-141210-600Bo czyż tych 11 niby zajebiście wybitnych biegłych, nie mogłoby generała zbadać w Warszawie? Nie ma tu odpowiedniego szpitala i apratury? Trzeba robić taką demonstrację i staruszka ciagać przez pół Polski, być może z nadzieją że w drodze zdechnie, i wtedy stanie się ta dziejowa sprawiedliwość? No, nie trzeba było. Jedyne co trzeba, to mieć prokuratora który nie jest skończonym idiotą. A ten bez wątpienia jest! Oczywiście Kiszczak zrobił w życiu parę złych rzeczy (a któż nie zrobił), ale ma też parę istotnych zasług.

Po pierwsze doprowadził do powstania okrągłego stołu, wykazując się przy tym wyjątkową determinacją i zrecznie unikając rzucanych pod nogi kłód zarówno przez Moskwę jak i swoich własnych kolegów.

Wiem co mówię i o czym piszę, bo miałem wtedy już dobre trzydzieści parę lat, całkiem spore doświadczenie życiowe i na swój sposób aktywnie uczestniczyłem w owych wydarzeniach. Tym się zresztą różnię od dzisiejszych wybitnych znawców tego okresu, którzy w najlepszym wypadku chodzili wówczas do przedszkola. Pomijam taki drobny szczegół, że dla większości z nich okragły stół to nie zwycięstwo, to klęska i zdrada.

Po drugie olbrzymią załugą Kiszczaka jest to mianowicie, że mając wszelkie możliwe narzędzia w ręku, łącznie z potężnym jeszcze aparatem represji, nie zakwestionaował wyniku wyborów w czerwcu 1989 roku. A mógł! Mógł powiedzieć że to skandal i że Solidarność sfałszowała wybory. I że to wszystko się nie liczy! Nie powiedział jednak tego, w odróżnienu do niektórych dzisiejszych polityków. I tym się zresztą zasadniczo od nich różni. Bo powiedzmy szczerze, Kiszczak mimo że miał wszystko, to nie chciał, a Kaczyński mimo że chce, to nie ma nic. To jest ta zasadnicza róznica.

I z tych dwóch chociażby powodów nie mam Kiszczakowi szczególnie za złe, że się miga i lawiruje. Zresztą sam gdybym miał przed sobą te tępe dość gęby tępych z natury rewanżystów, też bym się migał i lawirował. Poza tym oni doskonale wiedzą, że tak na prawdę to mogą mu naskoczyć i pewnie żaden sąd go nie skaże (z racji kruchości dowodów), więc za wszelką cenę starają mu się teraz obrzydzić życie, maksymalnie je utrudnić, sponiewierać i poniżyć. Dla czystej satysfakcji. Prawda panie prokuratorze?!

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

8 thoughts on “Kto Kiszczakowi może skoczyć i dlaczego

 1. Mógłbym powiedzieć ” a mnie to lotto” ,bo dla mnie Kiszczak to mi ni brat ni swat ,ale jak patrzę na trwające od ponad 20 lat zmagania w dokopywaniu tym ,którzy dopuścili , dziś rządzących do żłobu , to pusty śmiech mnie ogarnia.

 2. Jahu, moj tzw. dostarczyciel sygnalu telewizyjnego – nc plus – obdarzyl mnie byl niespodziewanie i niezamawialnie kanalem pod tytulem TV Republika. Czasem, gdy chce sobie rozweselic nude „emeryckiego zycia”, zagladam do tej szczujni. Co tez uczynilem wczoraj. I na coz akurat trafilem? Otoz jakis docent o ryju kretyna tlumaczyl, ze wywozka onego generala do Gdanska to …. spisek obecnie rzadzacych / Tuska, oczywista oczywistosc/. Ow spisek ma zapobiec temu, aby onze docent o ryju kretyna wraz z grupka rownie ochwaconych pojebow, odczul brak potrzeby manifestowania pod domem w rocznice kolejnej rocznicy …. I on, docent o ryju kretyna, jest gleboko urazony i sfrustrowany. I to byloby „na tyle”, komentarza nie bedzie … Pozdrowienia.

  1. Drogi Anonimie, TV Republika to równiez moja „lektura obowiazkowa”, w zasadzie niezawodny dostarczyciel tematów tudziez inspirator wielu pomysłów. Rzecz można że obeserwuję to dziecko wręcz od poczęcia, kiedy o ciąże dbał i pierwszych kroków dziecie owe uczył mój znajomy a kiedys kolega Piotr Barełkowski. Na szczęście się otrzasnął i przejżał na oczy i rodzinę opuścił, uznając że dziecko jest nazbyt autystyczne a matka ma rozlicznych kochanków i to niespełna rozumu. Dwóch lub trzech moich dawnych znajomych tam nadal jeszcze pracuje, co odatkowo wzmaga moje zainteresowanie stacją, choćby z powodu nieustannego poszukiwania odpowiedzi na fundamentalne pytanie: jak można nisko upaść i udawać że nic się nie stało. Pozdrowienia.

 3. Sprawa jest prosta , okrągły stół został zorganizowany w celu ugody , podziału dobra narodowego i umowy o niekaralności PZPR-owskich przestępców , typu Kiszczak . Kiszczaka powinno się skazać na początku tej kłamliwej przemiany , zwanej transformacją , za całokształt działalności i ofiary pod kopalnią ,,Wujek”. Za aferę FOZZ i poutykane miliardy , wraz z utajnionymi agentami SB , po całym świecie . Ale kto miał to zrobić , ,,BOLEK ” Umowa była taka ,,WY NIE RUSZACIE NASZYCH , MY NIE ZDRADZAMY WASZEJ AGENTURALNOŚCI I WSPÓŁPRACY Z NAMI ” I tak to się kręci do dzisiaj . A dziada Kiszczaka powinien uciszyć jego były człowiek , co zmusza ostatnio tych co za dużo wiedzą , do samobójstwa , jak Leppera i innych ….i byłby spokój .

 4. Drogi Jahu, po nawrocie choroby, z niezmierną przyjemnością przeczytałam Twój mądry tekst i żałuję, że nie moge wypromować go powtórnie. Chociaż wejde na fejsa i tam dam Ci łapkę.
  Pozdrawiam serdecznie 🙂 – cheronea

  1. @ Andrea Calabrone
   Gdyby nawet przyjąć Twoją spiskową teorię za prawdopodobną, To zastanów się:

   • z jednej strony ofiary w kopalni „Wujek” i nie tylko, ileś miliardów zł (starych) skradzionych przez komuchów – to są koszty które dzisiaj z lubością wyliczasz.
   • z drugiej strony, „bratnia” pomoc (Honecker aż przebierał nogami by swój ludowy Wehrmacht tu wprowadzić), która nie wiadomo ile ofiar ludzkich by pochłonęła i ile miliardów zł by kosztowała – na pewno wielokrotnie więcej.

   Pryncypialne trzymanie się „honoru” bez oglądania na koszty jakie poniesie społeczeństwo jest zbrodnia wobec tego społeczeństwa. Tak było i z Powstaniem Warszawskim. Nasi „Wodzowie ” na zachodzie pokazali ja Polak z honorem potrafi zginąć. Ale co naród z tego miał? Zysk odniósł tylko Lech Kaczyński, bo mógł po sobie pozostawić Muzeum Powstania.

   Tak więc trochę mniej pryncypiów proszę, a więcej zdrowego rozsądku.

 5. Wałęsa w tym samym szpitalu co Kiszczak,bo wychodząc z Kościoła
  Świętego złamał nogę-[no i co z tego ?]
  Obydwaj bohaterowie siebie warci,sypią się na starość,bo czas to jedyny sędzia sprawiedliwy,który za dobre i złe karze surowo i swiętych też.

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s