Głęboka wiara, płytki rozum

Żołnierze PiS, tam gdzie niestety udało im się jakimś dziwnym trafem przejąć władze (w sfałszowanych dodajmy wyborach), na wstępie swoich rządów próbują udowodnić, że są jak najbliżej ludzi i ich, czyli tych ludzi najpilniejsze potrzeby załatwiają od ręki. Przykładem niechaj będzie pewna zapierdziana dziura pod tytułem Radzyń Podlaski.

icon-kreska

Władzę w tymże Radzyniu objął właśnie były pisi poseł Jerzy Rębek. Gość ten nawet wśród stosunkowo mu przychylnych kolesiów z PiS uchodzi za oryginała, zaś wśród tych mniej przychylnych, za najzwyczajniejszego w świecie kretyna.

Kiedy jeszcze za nasze pieniądze wygrzewał dupę w sejmowym fotelu, zasłynął jednym jedynym swoim wystąpieniem (bo więcej ich nie miał), dotyczącym in vitro i skierowanym do bawiących akurat w sejmie dzieciaków, niewiele zresztą na temat in vitro kumajacych.

„Niech to usłyszy najmłodsze pokolenie: żeby siostrzyczka lub braciszek narodzili się z in vitro, kilkoro spośród nich musi umrzeć. To narusza piąte przykazanie, które mówi: „Nie zabijaj”. Biorę odpowiedzialność za te słowa“.

Niestety, odpowiedzialności za stan zdrowia posła Rębeka (a może Rębka?) nie chciał wziąć żaden lekarz, no i mamy kolejne tego zaniedbania efekty.

Rębek zaledwie kilkanaście dni temu przejął władze w rzeczonym Radzyniu i z miejsca podjął najistotniejszą decyzję całego swojego radzyńskiego pontyfikatu (miejmy nadzieję, że bedzie to pontyfikat burzliwy i śmieszny, ale jednocześnie krótki). Oto czytamy na stronie internetowej jednej z tamtejszej parafii (pisowania oryginalna):

„W przeddzień wprowadzania stanu wojennego z okazji inauguracji rozpoczęcia nowej kadencji Samorządu Miejskiego, w najbliższy piątek (12 grudnia) o godz. 18 w kościele Trójcy Świętej będzie odprawiona Msza Święta w intencji mieszkańców Radzynia Podlaskiego i Ojczyzny. W czasie tej Mszy Świętej zostanie dokonany akt zawierzenia Panu Jezusowi przez ręce Maryi Panny Miasta Radzyń Podlaski i jego mieszkańców. Zapraszają burmistrz i radni“.

Wybór parafii (Trójcy Świętej) nie jest przypadkowy, bowiem tutejszy proboszcz jak przystało na apolitycznego przedstawiciela kościoła, otwarcie wspierał obecnego burmistrza i z ambony groził paluchem tym, którzy zagłosują inaczej niż on sobie życzy.

No i – parafrazując słynną fraze pani Ewy Wójciak – wybrali chuja na burmistrza. A chuj wyjaśnia:

„Nie ma powodów do sensacji. To ja zamówiłem mszę. Chcę dobra dla Radzynia, zarówno dla wierzących, jak i niewierzących. Sam jestem człowiekiem głębokiej wiary“.

Głęboka wiara choć płytki rozum. No, ale jakie miasto tacy wyborcy, a jacy wyborcy taki burmistrz. Zaś ten burmistrz od teraz już nic nie musi robić, bo wszystko co zostanie spierdolone, może z czystym sercem zwalić na tego Jezusa. On (burmistrz) chciał dobrze, ale zwierzchnik (Jezus), olał sprawę, żyd jeden parchaty…

Oj chitry ten burmistrz, chitry…

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

6 thoughts on “Głęboka wiara, płytki rozum

 1. „Głęboka wiara, choć płytki rozum” – to nie jest ewenement, ale reguła. W przypadku PiS spełniana w 100% przez wszystkich pisowców.

 2. Aż się wierzyć nie chce , że są takie miejsca w Polsce w których czas zatrzymał się 100 lat temu . Ilu jest w Polsce takich Rębków i co wyrośnie z młodzieży mieszkającej w Radzyniu Podlaskim . Jak człowiek musi mieć nasrane w głowie żeby rozumować jak przysłowiowy głupi Rębek …a mówi się że w Polsce nie ma już analfabetyzmu …może i nie ma , ale nic na to nie wskazuje , przynajmniej w Radzyniu Podlaskim .

 3. Ryba psuje się od głowy… a polscy durnie zarażają się durnotą od sejmu:)
  Pamiętacie jak chcieli powołać Jezusa, na patrona Polski? Jak modlili się o deszcz? A w czasie powodzi, żeby przestało padać?
  A jak już ten rąbnięty burmistrz dokona ” zawierzenia ” – poprzez ręce Maryi Panny – Radzynia i mieszkańców… to powinien podać się do dymisji. Bo po cholerę burmistrz, skoro Absolut zawsze ma rację?
  Dom wariatów to Sorbona, w porównaniu…
  Stanisław

  1. Spoko, Radom jest niezniszczalny. To symbol. Już za chwilę na sztandarach będzie „Bóg, Honor, Ojczyzna, Radom!”

 4. To teraz spokojnie poczekam jak ten Jezus przejmie władzę w Radzyniu Podlaskim i wykopie tego głąba z miasta

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s