Czy czujecie tę dumę?

Czy podoba Wam się nazwa Rzeczpospolita Polska, zresztą notorycznie złośliwie przerabiana na Rzeczpospolitą Wolską, albo nawet Łrzeczpospolitą Polską? No, tak średnio może to się podobać. Tak mało godnie jest, i nijak już nie przystaje do czasów i wezwań które są przed nami stoją. Koniec przeto z bylejakością. Ma być godnie i dumnie!

icon-kreska

I wiem kto o to zadba. Oczywiście niezawodni w potrzebie posłowie. Po to przecież mamy i utrzymujemy tę zgraję, by było nam dobrze i żeby za nas ktoś myślał. No i państwo poselstwo myślą.

Nie wiem czy wiecie, ale w centrum mocno kalekiej polskości i strefie mocno skażonego IQ, czyli na ulicy Wiejskiej po prostu, powstaje projekt poważnych zmian konstytucyjnych. A w zasadzie chodzi o jedną zmianę, ale za to jakże istotną.

Posłowie oto proponują (z litości dla nich nie powiem z której są partii), aby w dziesiątą rocznicę kopnięcia papy w kalendarz, tudzież arbitralnego uznania go tzw. świętym, zmienić nazwę naszego kraju z banalnej Rzeczpospolita Polska na dumną Rzeczpospolita Polska Papieska. Inicjatywę popiera grupa przynajmniej 100 posłów, a zespół inicjatywny już pisze projekt odpowiedniej ustawy, która w trybie pilnym ma trafić pod obrady izby tuż po Nowym Roku. Jeden z posłów, niezwykle do tej pory zaangażowany w walkę z ateizmem, jest optymistą i mówi:

„Nie wyobrażam sobie, by w tak ważnej dla naszej ojczyzny sprawie, w tym sejmie nie udało się zebrać konstytucyjnej większości potrzebnej do wprowadzenia tych zmian. My się tu być może różnimy w wielu sprawach, ale tak wielka, epokowa wręcz idea, napewno otrzyma wsparcie od wiekszości posłów. Zresztą doskonale wiemy jaki jest rozkład sił i niech pan wierzy, zdrajców i zaprzańców jest tu co najwyżej kilkudziesięciu. Oni się nie liczą, bo cała reszta to porządni Polacy i katolicy. Będzie dobrze.“

Scenariusz awaryjny zakłada, że gdyby z powodów proceduralnych nie udało się dokonać zmian przed kwietniem, drugim możliwym terminem jest 16 października, czyli 37 rocznica koronacji Wojtyły na króla Watykanu i okolic. I co, czujecie dumę!?

duma-141215-650

! [wszystkie informacje zawarte na tej stronie mogą zawierać elementy zmyślone i nie do końca prawdziwe. Zalecana jest przeto ostrożność i czytanie ze zrozumieniem. Jeśli ten wpis ci się podobał, możesz lajknąć fanpejdż strony na Fejsbuku]

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

9 thoughts on “Czy czujecie tę dumę?

 1. To pewnie sejmowy szwadron kretynów PiS-owskich , pod przewodnictwem idiotki Sobeckiej . Tylko dlaczego Papieska ? a nie Kaczyńska , czy Rydzykowa …Wojtyła już pewnie nawet przestał śmierdzieć …A sejmowej Al-kaidzie trzeba pokazać środkowy palec . Bo przecież według ostatniej statystyki , przeprowadzonej w Wadowicach , pod ciastkarnią produkującą wymiotne kremówki , ludzie powiedzieli dość Kremówek , chcemy wyrób z alkoholem i bez kremu , nazywany ,,Palikotówki ” . A do tego , jak episkopat spuścił w kanał kaczora i jego marsze , rezygnując z udziału , to wiadomo dlaczego , bo naród ma dość ich widoku i wszystko co się z tym łączy i jest papieskie ….

 2. He,he,he, wbrew pozorom, taka sytuacja jest u nas całkiem możliwa ale nieprawdopodobna.
  Były przecież próby zawierzania kraju jakiejśtam Opatrzności, Jezusowi, Marii, sejmowe modły o deszcz i natychmiastowy brak takowego oraz inne podobne idiotyzmy z gatunku „sen mara, Bóg wiara”. Dla powodzenia takiej inicjatywy istotne byłoby jednak określenie, czy PRP byłab poddaną każdorazowemu papieżowi ( ale co byłoby gdyby kolejny papież okazał się kolejnym Niemcem, albo – niedajboziu – jakimś czarnym dzikusem z Afryki albo Żydem-konwertytą, to czy wtedy prawdziwy Polak-katolik powinien być lojalny wobec takiego tfu, Suwerena ?) ) czy też raz na zawsze lennem nieboszczyka Wojtyły z Prymasem ( albo jakimś Namiestnikiem przez niego mianowanym ) jako szefem tego burdelu.
  I w tym momencie, jako, że nikt z nikim by się na pewno nie dogadał w jakimkolwiek temacie, cała ta inicjatywa poszłaby w pizdu jebać w chuj ,tak po polsku, po katolicku…;-)

  1. I masz rację szanowny McQuriosum, masz rację…żaden porządny Polak-katolik nie będzie się kłaniał dzikusowi, a gdyby to jeszcze był Żyd, który przeszedł konwersję to zagłada gotowa. Nic z tego.
   Pozdrawiam – cheronea

 3. পোলিশ প্রজাতন্ত্র পোপসংক্রান্ – po bengalsku nawet ładnie to wygląda. Może być.

  1. będę polemizował raczej পোপসংক্রান্ত, a nie পোপসংক্রান্; ale sprzeczać się nie będę, bo bengali uczyłem się przed reinkarnacją

 4. W imię Konkordatu Świętego- pomiędzy Stolicą Apostolską a Rzeczpospolitą Papieską -[jak najbardziej pasuje !!]
  W sejmie będą rozważać tylko i wyłącznie przez pryzmat świętych dokonań papieskich,gdyż sejm ma patriotyczny obowiązek brania odpowiedzialności za cudowne i historyczne zwycięstwo nad ZSRR przez Ojca Ojców Świętych..
  .

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s