Czy czujecie tę dumę?

polska-141215-1100550

Czy podoba Wam się nazwa Rzeczpospolita Polska, zresztą notorycznie złośliwie przerabiana na Rzeczpospolitą Wolską, albo nawet Łrzeczpospolitą Polską? No, tak średnio może to się podobać. Tak mało godnie jest, i nijak już nie przystaje do czasów i wezwań które są przed nami stoją. Koniec przeto z bylejakością. Ma być godnie i dumnie!

icon-kreska

I wiem kto o to zadba. Oczywiście niezawodni w potrzebie posłowie. Po to przecież mamy i utrzymujemy tę zgraję, by było nam dobrze i żeby za nas ktoś myślał. No i państwo poselstwo myślą.

Nie wiem czy wiecie, ale w centrum mocno kalekiej polskości i strefie mocno skażonego IQ, czyli na ulicy Wiejskiej po prostu, powstaje projekt poważnych zmian konstytucyjnych. A w zasadzie chodzi o jedną zmianę, ale za to jakże istotną.

Posłowie oto proponują (z litości dla nich nie powiem z której są partii), aby w dziesiątą rocznicę kopnięcia papy w kalendarz, tudzież arbitralnego uznania go tzw. świętym, zmienić nazwę naszego kraju z banalnej Rzeczpospolita Polska na dumną Rzeczpospolita Polska Papieska. Inicjatywę popiera grupa przynajmniej 100 posłów, a zespół inicjatywny już pisze projekt odpowiedniej ustawy, która w trybie pilnym ma trafić pod obrady izby tuż po Nowym Roku. Jeden z posłów, niezwykle do tej pory zaangażowany w walkę z ateizmem, jest optymistą i mówi:

„Nie wyobrażam sobie, by w tak ważnej dla naszej ojczyzny sprawie, w tym sejmie nie udało się zebrać konstytucyjnej większości potrzebnej do wprowadzenia tych zmian. My się tu być może różnimy w wielu sprawach, ale tak wielka, epokowa wręcz idea, napewno otrzyma wsparcie od wiekszości posłów. Zresztą doskonale wiemy jaki jest rozkład sił i niech pan wierzy, zdrajców i zaprzańców jest tu co najwyżej kilkudziesięciu. Oni się nie liczą, bo cała reszta to porządni Polacy i katolicy. Będzie dobrze.“

Scenariusz awaryjny zakłada, że gdyby z powodów proceduralnych nie udało się dokonać zmian przed kwietniem, drugim możliwym terminem jest 16 października, czyli 37 rocznica koronacji Wojtyły na króla Watykanu i okolic. I co, czujecie dumę!?

duma-141215-650

! [wszystkie informacje zawarte na tej stronie mogą zawierać elementy zmyślone i nie do końca prawdziwe. Zalecana jest przeto ostrożność i czytanie ze zrozumieniem. Jeśli ten wpis ci się podobał, możesz lajknąć fanpejdż strony na Fejsbuku]